Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy ktoś się z was spotkał z takim akumulatorem

[h=1]Yuasa Elite AKUMULATOR 12V 80Ah 80 Ah 720A[/h]

jakieś opinie wiem że m 3 lata gwarancji i sprzedawca go mega polecał cena 400

jak sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Firmy nie znam, ale po problemach z Centra, wiem ze gwarancja na aku to nie taka prosta sprawa. Z tego co się dowiadywałem z wieloma producentami aku tak własnie jest.

Centre miałem na gwarancji i co z tego.....gwarant oświadczył, że aku był prawdopodobnie źle eksploatowany albo nieprawidłowo zamontowany albo źle dobrany i tyle.

Ani ja nie udowodnie, że z mojej strony wszystko było OK ani gwarant, że było coś źle.

Tak wiec aku poszedl na smieci i trzeba było kupic nowy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje akumulator do swojej :audi:. Możecie podrzucić jakiś pomysł? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie - podjedz do sklepu i kup :naughty:

Ja bede kupowal ori bo ten co mam od nowosci juz tej zimy nie przechula :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jakies firmy z d*py kupowac ? Ja myslalem nad centra futura, varta i bosch, ostatecznie kupilem boscha i jest poki co zadowlony, auto stalo tydzien, bo wycieraczki zaczely sie zacierac, dzis zrobilem wycieraczki i odplail od kopa. Centra futura ma to fajnego, ze ma assisstance jesli chodzi o aku, jak wam padnie , to wpadaja za free i odpalaja auto. a;le ja i tak wzialem boscha, bo assisstance takie , a nawet lepsze mam od ubezpieczyciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś się z was spotkał z takim akumulatorem

[h=1]Yuasa Elite AKUMULATOR 12V 80Ah 80 Ah 720A[/h]

jakieś opinie wiem że m 3 lata gwarancji i sprzedawca go mega polecał cena 400

jak sądzicie???

A taki Moll M3plus 85Ah 710A za 440zł nie byłby lepszą ofertą? 2 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, otórz przyszedł czas na wymiane aku a temat o aku zamkniety, pytam tu

wg kodów wyposazenia J1P powinienem zamontowac aku 44ah 220a

w wyszukiwarce bosh i centra pisza ze najlepiej 540 a !! 55 lub 64 ah

skad wynika ta róznica i wg której lepiej sie dostosowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez wymienialem akumulator a mam ten sam silnik co Ty i kupilem prawdopodobnie 55 bo powiedzieli ze 44 jest za maly czy jak kto woli za slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sporo jest napisane na temat, ale brakuje konkretnego, kompetentnego kryterium doboru baterii. Dlatego proszę o wypowiedź elektryków z doświadczeniem.

Dzwoniłem do ASO, sprawdziłem też w kodzie wyposażenia i te źródła polecają aku o poj. 36 Ah i prądzie rozruchowym 175 A.

Trochę dziwne parametry zwłaszcza, gdy VARTA w swoim katalogu zaleca min. 45Ah/400A, ale wyczytałem na forum, że wartość prądu rozr. zczytana z kodów wyposażenia jest podana wg niemieckiej normy DIN i odpowiada dzisiejszej EN o prądzie rozr. ok 300A.

Więc teoretycznie potrzebuję aku 36Ah/300A(EN), ale lokalny dystrybutor VARTY wyśmiał mnie przez telefon i twierdził, że takie parametry to do cinqecento :kwasny:

Ktoś pisał, że zalecenia producenta dotyczą nowego samochodu, w pełni sprawnego, więc dobierając aku do leciwego autka można zwiększyć parametry o ok. 10%. Ale wg sprzedawców 40Ah/340A to wciąż za mało do mojej a4. Niektórzy jadą po bandzie i polecają nawet 56Ah..

Podsumowując:

1# mogę bezkarnie wziąć aku z większym prądem rozruchowym, np. 390/400/420/440, licząc na mniej stresu przy silnych mrozach ?? nie zaszkodzi elektryce??

2# jak jest z pojemnością? alternator mam 70, więc ile maks. Ah mogę wziąć, żeby aku nie był niedoładowywany (przebiegi mam mieszane trasa/miasto)??

3# czy może wziąć dokładnie to co zaleca AUDI, czyli 36Ah/ok.300A??

---------- Post dopisany 13-11-2012 at 00:10 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2012 at 22:53 ----------

witam, otórz przyszedł czas na wymiane aku a temat o aku zamkniety, pytam tu

wg kodów wyposazenia J1P powinienem zamontowac aku 44ah 220a

w wyszukiwarce bosh i centra pisza ze najlepiej 540 a !! 55 lub 64 ah

skad wynika ta róznica i wg której lepiej sie dostosowac??

W kodach wyposażenia masz podany prąd rozruchu wg niemieckiej normy DIN.

Przekładając to na współcześnie, raczej powszechnie stosowaną przez producentów baterii normę EN AUDI zaleca Ci 44Ah/ok.360A.

Ale, jak widzisz, odbiega to znacznie od zaleceń producentów aku.

Mam ten sam problem, nie wiem na co się zdecydować.

Chyba pozwolę żeby głęboko zakorzeniona, paranoiczna skłonność do demaskowania teorii spiskowych pokierowała moim wyborem i.... zaufam AUDI.

Może dobieranie większych pojemności aku ma na celu szybsze ich zużycie (poprzez niedoładowywanie, zasiarczanie) i w konsekwencji częstszą wymianę?

To w końcu większy zysk dla koncernów.

A może przesadzam?

Wydawałoby się prosta sprawa wymienić akumulator. A jednak... :kwasny:

---------- Post dopisany at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany at 00:10 ----------

I co??

Jakieś pomysły??

---------- Post dopisany 14-11-2012 at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2012 at 14:35 ----------

Zdany na samego siebie wybrałem opcję po środku:

Bosch S3 45Ah/400A.

Zresztą zarówno Varta jak i Bosch polecają do A4 B5 1.6 aku od min. 44Ah do 72Ah pojemności, w zależności od wyposażenia.

Moja wersja jest uboga, więc mam nadzieję, że S3 się sprawdzi, zwłaszcza po dociepleniu :wink:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.6 trzeba było kupić około 55AH. 44 też pociągnie 1,6 ale będzie się bardziej męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zobaczy.

Wg zaleceń Audi do mojego "wypasu" już 36Ah/175A powinno wystarczyć do prawidłowej eksploatacji.

Ale biorąc pod uwagę fakty, że inżynierowie Audi dobierając aku do mojego modelu A4 mieli do dyspozycji baterie lepszej jakości i w Ingolstadt jest raczej cieplejsza zima niż na dzikim wschodzie Polski, wziąłem właśnie S3 45Ah/400A.

Poprzedni był Perion 60Ah/600A - jedyne 3 lata, chociaż działał bez zarzutu do czasu, gdy zaczął mi nawalać rozrusznik.

Tym razem wolałem mniejszy, ale bardziej renomowany przetestować.

Kasa ta sama, a szczerze wątpię, czy w takim Perionie było rzeczywiście te 60Ah na 600A :decayed:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jaki akumulator podejdzie do A4 B5 z 99r.? Teraz mam 74Ah i 680A prądu rozruchowego. Z tym że akumulator jest tak bym powiedział na styk. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć jaki akumulator jest polecany do takiego auta jak mam w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O akumlatorach jest tyle opini co sprzedających. Kupując do swojej audicy kupiłem ORi bo dostałem dobra cene (mniejsza od Bosh i Centry) . Przed zakupem jeździłęm do kilku sklepów i rozmwoa wygladała tak

1) (miał tylko centre na półce-Innych nie miał) dostał dobra cene to sprzedaje

Jaki Pan poleci aku ?

-O Panie tylko Centra

2)Jaki Pan poleca aku? (na półce głownie bosh)

-Bosh

-Cemu?

Bo rok temu sprzedawałem centre i dużo reklamacji

Jeszcze kilka sklepów zaliczyłem i już miałem metlig w głowie. Centre sam miałem 2 lata później sprzedałem auto . Spisywała sie ok.Ale co po tak krótkim czasie można powiedziec. W busie ma 4 lata centra i też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off topa zaliczę ale gdyby ktoś chciał używaną pewną centre futurę 100Ah to mam do oddania za rozsądną cenę po poprzednim aucie. Jeździła rok w BMW 525TDS i bardzo sobie chwaliłem więc jestem zdania , że jak dbasz tak masz i firma ako nie ma wielkiego znaczenia kiedy nie zadba się kontrolnie o ładowanie , klemy , itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez czeka wymiana dzis byłem w Centrum Akumulatorów taki sklep w Kkrakowie i gość powiedział ze odradza Centre future bo ma dużo reklamacji, za to polecił mi firme Topla czeską i Weste firma niemiecka z fabryką na Ukrainie. co o nich możecie powiedzieć bo narazie sie wstrzymałem, kolega natomiast który pracuje w Hurtowni motoryzacyjnej polecił do 300 zł Zap schneider silver lub plus i zgupiałem całkowicie bo w tym punkcie gość powiedział ze Zap to szajs. :kwasny:

---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

mója aku zeszłej zimy na -20 nie kręcił wogóle, dziś mi gość sprawdził miernikiem i mam prąd rozruchowy tylko 550A wieć aku musi iść out :kwasny: 5 lat nie zmieniany odkąd znam historie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował akumulatora do A4 B5 1999r (poliftowy model 2000) z silnikiem 2.8 v6:

Wymiary: 278x175x190 (mm) zamontowałem Bosch S5 77Ah i 780A prądu rozruchowego. Według ASO standardowo powinien być 82Ah i 420A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teraz właśnie takiego Boscha S5 77Ah 780A :good: więc boseron bierz jak to jest ten. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...