Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem teraz właśnie takiego Boscha S5 77Ah 780A :good: więc boseron bierz jak to jest ten. :wink4:

też taki kupiłem właśnie :decayed: POLECAM :wink:!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam Audi A4 B6 2001 TDI 1.9 130 kucy I tu pytanie do was jaki akumulator kupić to każdy mi mówi inaczej i już sam nie wiem a kodów nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ok 74-77Ah z jak największym prądem rozruchu. Ja mogę Ci polecić Varte Silver albo Bosch Silver. Mam ten pierwszy z tym, że 85Ah 800A rozruchu (trochę na wyrost) i trzeci rok jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem audio na bose i wydaje mi sie, ze jest zle podlaczone, dziwnym trafem przy innstalacji padl im aku, ladowalem juz go 3 razy i niestety wyglada na to, ze aku padniety :/ czy jak mam teraz bose to powinienem kupic mocniejszy aku . teraz mam 72 ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku powinieneś sobie dobrać do kodu silnika jak i jego wyposażenia, najlepiej wyszukaj sobie w googlach dobór akumulatora i sobie sprawdź jaki potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bose jest ok , wymienilem aku i skonczyly sie wszystkie problemy, niestety mimo, ze aku stosunkowo swiezy, to padl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem dziś posty o akumulatorkach z racji że mój prawdopodobnie mówi powoli goodbye i obecnie ładuje się na prostowniku i napotkałem że w rolę wchodzą

Centra Futura CA770 77Ah 760A 310 zł (wysyłka 35 zł) - łącznie 345zł sklep Grójec

VARTA linia SILVER DYNAMIC E44 77Ah 780A 317 zł (wysyłka 28 zł) - 345zł sklep Grójec

BOSCH linia SILVER PLUS S5 74Ah 750A 300 zł (wysyłka 40 zł) - 340zł sklep Grójec

77 Ah 780A 335 zł (wysyłka 30 zł) - 365zł sklep Pruszków

Dylemat który wybrać... Przez posty przewijało się czasami przekonanie że centra futura ma dużą awaryjność, a czasami chwalono Centrę Futura. Na vartę nie zauważyłem żadnych skarg, a cena taka sama. Chyba wybiorę Varta Silver Dynamic E44 && Ah 780 A, jak sądzicie? czy Futura jest w czymś lepsza od Varty Silver Dynamic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Varta Silver 77ah padła w lato 3 tygodnie przed końcem gwarancji. W serwisie z akumulatorami po sprawdzeniu maszyną facet powiedział że niema zwarcia tylko akumulator jest najzwyczajniej w świecie zużyty i na pewno mi go już na gwarancji nie zrobią. Przed wysyłką na reklamację łupnąłem nim 2razy o ziemie ;) i o dziwo gwarancję uznali i dostałem nowe aku :D na 2 dzień po odesłaniu. Ogółem podsumowując jestem z niego zadowolony mam nadzieję że potrzyma dłużej niż ten pierwszy. Prawdopodobnie w moim przypadku pierwsze aku zostało uszkodzone przez rozwalony kondensator..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak, że to już nie te akumulatory co kiedyś

Miałem Futurę 3 lata gwarancji, po 3,5 roku padła

Na Boscha też narzekają, Centra podobno kupuje części z Chin, Varta może trochę lepsza, ale nie wytrzyma 2xtyle ile gwarancja, więc poco przepłacać

Czytałem różne fora który wybrać i kupiłem tani Eurostar 2 lata gwarancji

Z gwarancją nie ma problemu a jak wytrzyma 2,5 roku i padnie to kupię drugi - kosztował 200zł 60Ah

Centra 60Ah kosztuje ponad 300zł

Póki co pali na dotyk, prawie rok:wink:

Dodam jeszcze że te wszystkie akumulatory bezobsługowe to nic innego jak oszukanie klienta

Sam się przekonałem właśnie na tej futurze, krótko zaczął trzymać, trzeba było doładowywać - oczywiście z autem wszystko ok - ładowanie 14,4V

Zerwałem zaślepkę nad celami (zgrzana) - wiadomo korków nie ma - co się okazało, brakowało około 0,8l wody

Dolałem podładowałem ale to już za późno, prawdopodobnie zasiarczony

Ten co kupiłem ma korki odkręcane zawsze można sprawdzić poziom elektrolitu oraz "kontrolkę" naładowania

taki:

Euro-Start STANDARD 60Ah 12V 510A - Euro-Start - AKUMULATORY Euro-Start STANDARD - MOTOHURT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

jaki akumulator wybrać??

aktualnie w aucie mam bosch s3 70ah, i nie wiem czy nie jest za duży do mojego autka (1.8t bfb 163km), niestety już się on kończy, i zastanawiam się nad tymi dwoma:

AKUMULATOR BOSCH SILVER S5 63AH/610A GWA.KRAKÓW (2836634855) - motoAllegro

AKUMULATOR 70AH/630A P+ 261X175X220 BOSCH S4 (2810961125) - motoAllegro

dodam jeszcze że robie krótkie odcinki, sporadycznie jakaś trasa.

doradźcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

jaki akumulator wybrać??

aktualnie w aucie mam bosch s3 70ah, i nie wiem czy nie jest za duży do mojego autka (1.8t bfb 163km), niestety już się on kończy, i zastanawiam się nad tymi dwoma:

AKUMULATOR BOSCH SILVER S5 63AH/610A GWA.KRAKÓW (2836634855) - motoAllegro

AKUMULATOR 70AH/630A P+ 261X175X220 BOSCH S4 (2810961125) - motoAllegro

dodam jeszcze że robie krótkie odcinki, sporadycznie jakaś trasa.

doradźcie coś...

Powinien być około 60Ah

Ile ten stary Bosch wytrzymał lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

jaki akumulator wybrać??

aktualnie w aucie mam bosch s3 70ah, i nie wiem czy nie jest za duży do mojego autka (1.8t bfb 163km), niestety już się on kończy, i zastanawiam się nad tymi dwoma:

AKUMULATOR BOSCH SILVER S5 63AH/610A GWA.KRAKÓW (2836634855) - motoAllegro

AKUMULATOR 70AH/630A P+ 261X175X220 BOSCH S4 (2810961125) - motoAllegro

dodam jeszcze że robie krótkie odcinki, sporadycznie jakaś trasa.

doradźcie coś...

Powinien być około 60Ah

Ile ten stary Bosch wytrzymał lat?

nie wiem, bo auto kupiłem w lutym tego roku i był już tam ten akumulator, ale doczytałem się że serie 3 bosch wprowadził w 2008 roku, więc najstarsze egzemplarze mają 4 lata,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, bo auto kupiłem w lutym tego roku i był już tam ten akumulator, ale doczytałem się że serie 3 bosch wprowadził w 2008 roku, więc najstarsze egzemplarze mają 4 lata,

To i tak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś lipne te akumulatory teraz robią, w poprzedniej mojej a4 b5 tdi był aku firmy banner i wytrzymał prawie 11 lat, a teraz.... wole nie myśleć.

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:34 ----------

a najlepsze jest to , jak wpisuje na stronie firmy bosch dane swojego pojazdu to wyświetla mi że do mojego auta pasuje 2 akumulatory : model s4 60 ah oraz model s5 77 ah, to już wogle nie wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o jakość aku to napewno moll mk3 jest jednym z najlepszych, w afn wytrzymał 10 lat, jeżeli chodzi o centre to jest róznie padła przed ukończeniem gwarancji i reklamacji nie uznano także czasami nie warto przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepszy będzie prąd rozruchowy? Wiadomo chciałbym w miare duży. Czy 780 to juz ok czy szukac większego? Kojarzycie może jaki największy rozmiarowo aku mieści się do B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...