Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych dwóch to na pewno Fiamm.


A co do kręcenia to rozrusznik sprawdzony? Nie żre za dużo przy rozruchu? Jakoś nie mogę uwierzyć , że przy sprawnym ładowaniu aku po roku się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie skończyło się...na testach wychodził niby że jest dobry, w cieplejsze dni było ok, dopiero teraz coś lekko miał problem z kręceniem... a Banner? czytałem Twoje posty i chyba polecasz...jaki byś wrzucił do mnie ? jaki w ogóle sobie kupiłeś? bo widzę że w okolicy 75 Ah są w siwej obudowie i czarnej.

O TABIE coś słyszałeś? bo gości mi bardzo zachwalał :decayed:

Ładowanie mam 14,5 V, pobór prądu na czuwaniu 30mA, rozruch ok. 340 A.

Edytowane przez Tombik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Taba i nie polecam wynalazków. Od siebie na pewno polecam Bannera bo to nie pierwszy aku tej firmy w rodzinie i jest bardzo ok. Jeśli masz sporo elektryki to myślę , że nawet taki Ci się przyda : http://allegro.pl/akumulator-banner-power-bull-84ah-80ah-85ah-marsa-i4779896115.html Srebrne to wersje professional niby jeszcze lepsze niż czarne. Według mnie to chyba jeden z najlepszych aku teraz na rynku. Nie wiem tylko jak z wymiarami.


Zagadaj z hortomagiko z tego tematu. Dostaniesz dobrą cenę i świeże aku. Schodzą mu na bieżąco. Czarna wersja też może być. Według mnie praktycznie nie ma różnicy.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie . Do ilu musi spaść napiecie zeby na liczniku wyswietlił sie wykrzyknik o stanie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam aku do 2.5 BDG zastanawiam sie nad varta albo banner, czy banner tez ma miejsce na wezyk odpowietrzacza i czy pasuje do ori audi bez przerobek bo z tego co czytalem to varta pasuje, rozmiary warty tez sa ok w szczegolnosci dlugosc bo banner ma o 1 cm wiecej, wchodzi bez problemu 354mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki akumulatorek wybrać do swojej A4 B5 1.9TDi AHU zawirusowane.
Obecnie mam Centre future ca770 77ah 760A.
Zastanawiam się nad:
Bosch s5 74ah 750A
Varta Silver 74ah 750A
Bosch s5 77ah 780A
znowu Centre future ca770?
lub inny?
I jeszcze takie pytanie , Kabel zasilający od wzmacniacza wewnątrz mam pokryty jakby niebieskawym wyschniętym kwasem , Cała miedź jest tym pokryta. Dlaczego tak się dzieje ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam aku do 2.5 BDG zastanawiam sie nad varta albo banner, czy banner tez ma miejsce na wezyk odpowietrzacza i czy pasuje do ori audi bez przerobek bo z tego co czytalem to varta pasuje, rozmiary warty tez sa ok w szczegolnosci dlugosc bo banner ma o 1 cm wiecej, wchodzi bez problemu 354mm?

Dziś do siebie (B6 2,5TDi BDG) wsadziłem właśnie Bannera 100Ah. Bosch S5 wytrzymał u mnie nieco ponad dwa lata, myślałem nad kupnem Varty, ale znajomy polecił mi właśnie Bannera. Wymiana akumulatora P&P, tylko cięzko wyjąć stare i ciężkie cholerstwo).

Aku kupiłem w sklepie, który ma największy wybór w okolicy. W ciągu ostatnich dwóch dni kumpel sprzedał ponad 20 akumulatorów, a wszystkie padnięte jakie mu ludzie przywozili na wymianę to właśnie Bosch S4 i S5 oraz Varta.

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że to jest tylko na odcinku od Aku do bezpiecznika ;p Można temu jakoś zaradzić?
Jest to kolizyjne z czymś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Co polecacie do 1.9 TDI A4 B7.

W tej chwili mam Molla 8E0 915 105 L 72Ah 640A jeszcze z pierwszego montażu (od 2006r) :) ale czuje , ze to jego ostatnie podrygi.

Widziałem, ze w tematach przeważa Fiamm i Banner. Opłaca się zamawiać przez internet (dodatkowe koszty przesyłki oraz jak wygląda sprawa z oddaniem starego aku ?) czy lepiej szukać na miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość sprzedawców nie żąda zwrotu starego aku a cena jest jeszcze niższa niż w sklepie stacjonarnym gdzie zwrotu wymagają . Tak było w moim przypadku. Ja swój wziąłem wysyłkowo i jestem 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie . Do ilu musi spaść napiecie zeby na liczniku wyswietlił sie wykrzyknik o stanie baterii?

nikt nie wie????

Bo widze ze na temat zwrotu aku kazdy jest w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi się wymiana też raczej szykuje. Ten obecny to Varta 95Ah 700A 8E0 915 105 D(chyba jeszcze w DE wkładany), rok temu kilkukrotnie mrugała ikonka słabego aku. W tym roku od kiedy zrobiło się poniżej zera codziennie mruga to ostrzeżenie, codziennie robie 120km więc alternator powinnien doładowawć (140A). Teraz zrobiłem 50km zmierzyłem napięcie i miernik pokazał 12,34 V, zostawiłem go na godzine wróciłem i kilka razy webasto próbowałem odpalić i po 30 min napięcie spadło do 12V, na zapalonym pokazuje 14,38V. Z stronki Varty polecają Silver 77Ah 780A, tutaj widzę że Banner jest polecany. Stronka Bannera wskazuje Power Bull PROfessional 84Ah 700A. Który według Was byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Banner górą. Nie mogło być przypadkiem , że na 3-4 akumulatory które osobiście znam wszystkie mają powyżej 3-4 lat i latają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, poprzedni właściciel mojego a4 chyba chciał przyoszczędzić i kupił akumulator 60Ah 540A, a wiem, że min. w dieselku to te 72Ah. Aku firmy Norauto, 2-3 letni, auto odpala normalnie. Moja jazda to w 80% trasa.

Tutaj rodzi się pytanie- czy na dłuższą metę używanie baterii o mniejszej pojemności może skutkować jakimiś uszkodzeniami?

Co w sytuacji gdy dołożę dodatkowe car-audio? Pociągnie?

Edytowane przez BartekDW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tutaj rodzi się pytanie- czy na dłuższą metę używanie baterii o mniejszej pojemności może skutkować jakimiś uszkodzeniami?

Nie.


Co w sytuacji gdy dołożę dodatkowe car-audio?

Nic. Jak się zużyje akumulator i nie będzie miał zdolności rozruchowej do uruchamiania silnika na mrozie, to kupisz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupilem varte silver 77ah 780a. I prostowsnik automatyczny cardos 12v 6a. Po 5h ladowania sprawdzajac multimetrem pokazuje napiecie 15.4v czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...