Opublikowano 10 Marca 201610 l a dwa wentylowany tył daje tylko "ciut" większa siłe ale przede wszystki wieksza pojemnosc cieplna czyli pozwala zachomować kilka razy wiecej niż niewentylowane 288mm Jest jeszcze różnica w średnicach tłoczków 41mm i 43mm, a to robi już sporą różnicę. Gdy zgłębiałem temat jakiś czas temu, według mądrych wzorów tył 300mm na tłoczku 43mm jest około 15% mocniejszy od tyłu 288mm na tłoczku 41mm. Przód 345mm jest około 9% mocniejszy od przodu 320mm (tłoczki takie same). A 300mm na tłoczku 41mm?
Opublikowano 10 Marca 201610 l Zawsze lepiej niż 288mm na 41, i na pewno taniej niż 300mm na 43 te procenty sa troche wieksze jak piszesz Możliwe, liczyłem korzystając ze wzorów znalezionych na necie
Opublikowano 11 Marca 201610 l A 300mm na tłoczku 41mm? No właśnie, ktoś mi może pokazać jaką ma siłę hamowania na ori zestawie od S4 (tłoczek 43mm), bo ja mam hebel z tyłu zbudowany na tłoczku 41mm z tarczą ori S4 300/22 + klocek EBC Ultimax2 i na stacji diagnostycznej wyszło mi, że mam 2354N i 2205N (L/P) siły hamowania. Jest jeszcze różnica w średnicach tłoczków 41mm i 43mm, a to robi już sporą różnicę Różnica w średnicy tłoczka (41 vs. 43mm) to niecałe 5%... czy o tyle % jest przez to słabszy hamulec? Mowa oczywiście o porównaniu ori zacisków S4 z ich tańszą alternatywą od VW Panowie A4 Cabrio 3.0TDI (ASB) ma tył idento jak zwykla buda A4? Tak Edytowane 11 Marca 201610 l przez BeyerBrown
Opublikowano 11 Marca 201610 l 5% różnicy na średnicach, a już prawie 10% na polu powierzchni tłoczka (a pole nas interesuje). Jeśli myślisz o zmianie 41 na 43 to ja bym raczej dał sobie spokój Pomiary siły hamowania na stacji ma sprawdzic czy róznica między stronami mieści się w granicach jakiejś tam tolerancji, wystarczy, że ktoś będzie na szerszej "gumie" i siła już będzie inna. Takie jest moje zdanie. Edytowane 11 Marca 201610 l przez staniek
Opublikowano 11 Marca 201610 l Jakie są alternatywy 300mm na tył z innych aut niż S4 B6/B7? Szukam od roku i dorwać to jak trafić 6 w lotto. Edytowane 11 Marca 201610 l przez turzol
Opublikowano 11 Marca 201610 l Aaaaa, nie wziąłem pod uwagę pola powierzchni, rzeczywiście wtedy różnica rośnie do 9% Na stację przyjechałem na rozmiarowo fabrycznym ogumieniu tj. 235/45R17 Gumki to nowe zimówki Continentala TS850P Edytowane 11 Marca 201610 l przez BeyerBrown
Opublikowano 11 Marca 201610 l Tarcze i jarzma i tak trzeba dac z S4'ki. Nie ma zacisku (poza s4), który jest w 100% P&P, ten który sprzedaje Wandej jest powiedzmy w 90% P&P. Od RS4 może byc,ale przewody trzeba wymienic.
Opublikowano 11 Marca 201610 l Tarcze i jarzma i tak trzeba dac z S4'ki. Nie ma zacisku (poza s4), który jest w 100% P&P, ten który sprzedaje Wandej jest powiedzmy w 90% P&P. Od RS4 może byc,ale przewody trzeba wymienic. W katalogach dla zacisków tylnych TRW S4 B6 piszą że mają też zastosowanie w A4 3.2FSI i 2.0TFSI co może i jest mylące bo przecież te mają 288mm na tyle.
Opublikowano 11 Marca 201610 l Jakie są alternatywy 300mm na tył z innych aut niż S4 B6/B7? Szukam od roku i dorwać to jak trafić 6 w lotto. Zaciski pasują (nie licząc małej przeróbki w mocowaniu linek ręcznego i przewodów hamulcowych) od VW *************************** Na PW Ci napiszę, bo się co niektórzy jeszcze obrażą na mnie, że psuję im biznes Jarzma muszą zaś być bezwzględnie od S4, nowe od TRW kosztują w granicach 150zł/szt. Edytowane 11 Marca 201610 l przez BeyerBrown
Opublikowano 11 Marca 201610 l Tarcze i jarzma i tak trzeba dac z S4'ki. Nie ma zacisku (poza s4), który jest w 100% P&P, ten który sprzedaje Wandej jest powiedzmy w 90% P&P. Od RS4 może byc,ale przewody trzeba wymienic. W katalogach dla zacisków tylnych TRW S4 B6 piszą że mają też zastosowanie w A4 3.2FSI i 2.0TFSI co może i jest mylące bo przecież te mają 288mm na tyle. Tak jak Beyer pisze sam śmiga na takim zestawie ode mnie:wink: Jak wertujesz często allegro to skompletujesz za 400zl maksTapnięte z SGS5
Opublikowano 11 Marca 201610 l Tarcze i jarzma i tak trzeba dac z S4'ki. Nie ma zacisku (poza s4), który jest w 100% P&P, ten który sprzedaje Wandej jest powiedzmy w 90% P&P. Od RS4 może byc,ale przewody trzeba wymienic. W katalogach dla zacisków tylnych TRW S4 B6 piszą że mają też zastosowanie w A4 3.2FSI i 2.0TFSI co może i jest mylące bo przecież te mają 288mm na tyle. Tak jak Beyer pisze sam śmiga na takim zestawie ode mnie:wink: Jak wertujesz często allegro to skompletujesz za 400zl maksTapnięte z SGS5 AMEN
Opublikowano 11 Marca 201610 l Jakie są alternatywy 300mm na tył z innych aut niż S4 B6/B7? Szukam od roku i dorwać to jak trafić 6 w lotto. Nowe zaciski TRW w granicach 700zł komplet więc nie wiem, czy to nie lepsza opcja niż szukać na siłę używki do malowania i regeneracji. ; )
Opublikowano 11 Marca 201610 l Panowie pewnie juz bylo nie raz, ale nie moge znalesc. Ktore oslony od tylu 288mm czy od FWD, czy od Q, pasuja uniwerslnie i pod FWD i Q?
Opublikowano 12 Marca 201610 l Czy spece od hamulców mogą mi powiedzieć czy przy zmianie z 255 na 300 z tylu linki bedą pasować czy trzeba wymieniać? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto