Opublikowano 18 Sierpnia 20241 r 20 godzin temu, H4mm3R napisał(a): Kto o zdrowych zmysłach zakłada jeszcze Z18, przecież to są zaciski z poprzedniej epoki. Utlenione amelinium, że nie ma co regenerować. Może ktoś kto chce polepszyć heble nie pakując worka pieniędzy w starego zloma
Opublikowano 18 Sierpnia 20241 r Autor 4 godziny temu, Rzeznik533 napisał(a): Może ktoś kto chce polepszyć heble nie pakując worka pieniędzy w starego zloma To hamuje tak samo jak 1 tłok w zacisku S4 B7, poza wizualnym efektem nic nie polepsza.
Opublikowano 19 Sierpnia 20241 r 10 godzin temu, H4mm3R napisał(a): To hamuje tak samo jak 1 tłok w zacisku S4 B7, poza wizualnym efektem nic nie polepsza. W sensie, że ta dużo większa powierzchnia klocka nic nie daje w porównaniu do tych równie starych zacisków z S4? Edytowane 19 Sierpnia 20241 r przez MichauKR
Opublikowano 19 Sierpnia 20241 r Autor 6 godzin temu, MichauKR napisał(a): W sensie, że ta dużo większa powierzchnia klocka nic nie daje w porównaniu do tych równie starych zacisków z S4? Gra niewarta świeczki.
Opublikowano 19 Sierpnia 20241 r 7 godzin temu, H4mm3R napisał(a): Gra niewarta świeczki. Chyba jednak warta skoro mam takie w garażu, więc jak bym chciał coś zmienić to po co kupować jakieś akebono które nie są tanie bo a4 b6/b7 to stary grat i jak miał bym wszystko kupować z najwyższej półki to lepiej kupić s5 s4 i nie pakować gratów droższych niż stary rumpel jakim jest b6 i raczej taki zacisk 6 tłoczkowych lepiej wychamyje auto niż równie stary jednotloczek Edytowane 19 Sierpnia 20241 r przez Rzeznik533
Opublikowano 20 Sierpnia 20241 r 16 godzin temu, H4mm3R napisał(a): Gra niewarta świeczki. A powiedz mi proszę, jak wygląda sytuacja ze swapem 345 z S4 na czterotłok z macana lub q5 i tarcza z S4. Opłacalne to ? ?
Opublikowano 20 Sierpnia 20241 r 2 godziny temu, Monti napisał(a): A powiedz mi proszę, jak wygląda sytuacja ze swapem 345 z S4 na czterotłok z macana lub q5 i tarcza z S4. Opłacalne to ? ? suma sumarum skutecznosc ta sama
Opublikowano 20 Sierpnia 20241 r 13 minut temu, Dev napisał(a): suma sumarum skutecznosc ta sama Czyli oprocz aspektu wizualnego nie roznicy.. Panie Kolego wiem,ze offtop ale czy mógłbys mi odpisać w temacie wypadania zaplonow w s4 ?. Pisałem też sms na numer podany w stopce. Nie chcę być upierdliwy ale z tematów, ktore przeglądalem widzę, że masz wiedzę na temat tych silników a ja dopiero go poznaję. Bardzo dziękuję. Edytowane 20 Sierpnia 20241 r przez Monti
Opublikowano 20 Sierpnia 20241 r Zapytam się w tym temacie. Będę musiał wymienić przewody elastyczne z tyłu (w Exeo st). I pytanie. Czy sztywne przewody stalowe są może gdzieś łączone czy po prostu idą w jednym kawałku przez całą budę ? Po dobroci stare elastyczne przewody nie będą chciały się wykręcić...
Opublikowano 20 Sierpnia 20241 r Autor 12 godzin temu, Rzeznik533 napisał(a): Chyba jednak warta skoro mam takie w garażu, więc jak bym chciał coś zmienić to po co kupować jakieś akebono które nie są tanie bo a4 b6/b7 to stary grat i jak miał bym wszystko kupować z najwyższej półki to lepiej kupić s5 s4 i nie pakować gratów droższych niż stary rumpel jakim jest b6 i raczej taki zacisk 6 tłoczkowych lepiej wychamyje auto niż równie stary jednotloczek Jak masz to zakładaj, choć lepiej to sprzedaj i kup S4/S5, bo szkoda ładować kasę w starego grata. Natomiast jeśli miałbyś kupić takie zaciski Z18 i je regenerować to ja bym się dwa razy zastanowił i pewnie wybrał Akebono, o których już wspomniałeś (ok 1800zł za używane z S4/S5)(Akebono to nie najwyższa półka). Jak masz serię 312, to na pewno to lepiej zahamuje.
Opublikowano 24 Sierpnia 20241 r Siemka do swojej B6 montuje zacisk pod tarcze 345 jakie tarcze i klocki polecacie?
Opublikowano 25 Sierpnia 20241 r 11 godzin temu, tomaszko01 napisał(a): Siemka do swojej B6 montuje zacisk pod tarcze 345 jakie tarcze i klocki polecacie? Jakie chcesz, cały temat jest tylko o tym
Opublikowano 1 Września 20241 r W dniu 20.08.2024 o 12:49, H4mm3R napisał(a): Jak masz to zakładaj, choć lepiej to sprzedaj i kup S4/S5, bo szkoda ładować kasę w starego grata. Natomiast jeśli miałbyś kupić takie zaciski Z18 i je regenerować to ja bym się dwa razy zastanowił i pewnie wybrał Akebono, o których już wspomniałeś (ok 1800zł za używane z S4/S5)(Akebono to nie najwyższa półka). Jak masz serię 312, to na pewno to lepiej zahamuje. Obecnie mam 320/288, Z18 mam leżą już jakiś czas nie widać aby były utlenione ale odmalowane też nie są, na tył mam adaptery pod 4tlok z touarega/q7 i ręczny t5, miałem zaciski z q5 345 4tloczki i sprzedałem i zastanawiam się czy to było dobre posunięcie. Chwilowo zmiany stanęły w miejscu bo ważą się losy auta (ropa w oleju) auto po tulejowaniu gniazd, muszę zobaczyć czy po prostu uszczelki na pompkach do wymiany czy głowica złom po zrypanym tulejowaniu Edytowane 1 Września 20241 r przez Rzeznik533
Opublikowano 2 Września 20241 r Cześć...tłoczek wyciągnięty z zacisku 974 (fi320 mm). Chciałbym go wymienić. Ma ktoś na zbyciu używkę z ATE? (6028)
Opublikowano 3 Września 20241 r Będzie to w 100% bezpieczne? Jak sprawdzałem to przy max. wysunięciu tłoczka to wgniecenie dochodzi do gumowego pierścienia wewnątrz zacisku
Opublikowano 13 Września 20241 r Czy lepszym rozwiązaniem będzie zacisk 4T z Q5? Nie chodzi mi nawet o skuteczność. Bardziej o wygląd i wagę.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto