Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z brembo trzeba trochę pokombinować żeby grało 

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Zgromadziłem w niedużych pieniądzach dwa zaciski 4 tłoki 320 z Q5 . Do tego na złomie z Phaetona zabrałem tylne zaciski oraz przednie jarzma, zaciski, tarcze 360 i osłony.

 

Poniżej rozpiska tego, co udało mi się zebrać po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. Proszę o ewentualne poprawki.

 

Tarcze 300x12 (np. a6 c7)

·         Klocki a6 c6 302 /A4 b6, b7 288

·         Jarzma a6 c6 (pod tarcze 302mm) BDA632

·         Zacisk A4 b6/b7 (pasuje od 288)

·         Osłony tarcz a6 c6-trzeba dorobić dwa nowe otwory

·         Trzeba rozwiercić pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5

·         Standardowo są śruby M10x1.25x52.5 i M10x1.25x62.5

 

 

Tylne hamulce 330mm (324mm)

·         2x zacisk z vw Phaeton/T5/S4 B6-B7 (tłoczek 41 lub 43 mm)

·         2x jarzma bda604/5 z a6 c6 (tarcza szlifowana na 324 mm). Trzeba rozwiercić pod śruby m12 jw.

·         lub 2x jarzma z RS6 C5 (tarcza szlifowana na 328 mm).

·         klocki z a6 c6 FDB1655 lub lepsze FDB4190

·         tarcze 330 z s4 b8

·         przelutowanie wtyczek od czujników zużycia

·         osłony z a6 c6 pod tarcze 330 (trzeba dorobić dwa nowe otwory) albo  s4 b6/7 

·         przy jarzmach A6C6 trzeba rozwiercić zwrotnicę pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5.

·         T5 jest żeliwny.

·         zacisk od Phaeton'a aluminiowy ale linka ciągnie w drugą stronę. Mechanizm ręcznego jest dwustronny, można przełożyć z lewego do prawego zacisku. Można przełożyć tylko dźwignię ze starych zacisków 288.

 

Przednie zaciski 345mm 4 tłok.

·         2x zacisk Brembo z Q5/Macan   

·         klocki z Q5

·         osłona stara z zestawu 320 lub z S4 

·         przewody hamulcowe m10 wew na m10zew (z Q5)

·         Tarcze 345 z s4 b6/b7 DDF1661C

 

 

Przednie zaciski 360mm.

·         2x zacisk + jarzmo Phaeton/A8D3/S6C6 (do przerobienia sztywny przewód przy zacisku)

·         Tarcze RS4 B5, albo A6C6

 

Na aucie aktualnie mam 320/288 (te zielone). 

Może Tomasz by kiedyś zaktualizował temat na pierwszej stronie dodając jeszcze Akebono 375mm z S4B9?

20240921_122412-COLLAGE.jpg

Edytowane przez kqba

Opublikowano

Panowie, potrzebuję informacji odnośnie blaszek tył do s4 b7 300mm. Od czego ją zamontować? ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Cześć, 

Właśnie będę zabierać się za zmianę 312 -> 320, a na tył wleci 288mm. Tarcze i klocki na tył już mam, teraz pytanie jakie tarcze i klocki kupić na przód? Czy te z linku poniżej będą dobre? Które będą lepsze? Brać nawiercane i nacinane czy gładkie? Podobno nawiercane mocno hałasują. 
 

ALLEGRO.PL

 

ALLEGRO.PL


 

i pytanie, czy ktoś może mi podlinkować te blaszki ze zdjęcia? Chce to od razu wymienić.

 

Z góry dzięki, 

Pozdrawiam!

 

IMG_5253.jpeg

Opublikowano
3 godziny temu, Kwiotek13 napisał(a):

pytanie, czy ktoś może mi podlinkować te blaszki ze zdjęcia? Chce to od razu wymienić.

ALLEGRO.PL

Tu masz na przykład.

Opublikowano

901639 FRENKIT chyba najtaniej

Opublikowano
W dniu 14.11.2024 o 14:57, Kwiotek13 napisał(a):

i pytanie, czy ktoś może mi podlinkować te blaszki ze zdjęcia? Chce to od razu wymienić.

 

nie trzeba

Edytowane przez Dev

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przepraszam za offtop...jaki numer mają klocki pod zacisk z t5 na tył pod tarczę 300mm db6? 

Opublikowano

Taki sam jak S4 B6/7

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
On 10/6/2015 at 9:57 AM, Dev said:

uszy w zwrotnicach w A4 B8, Q5, A6 C7 są delikatnie dłuższe nic w A4 B6/7 a przez to zacisk jest delikatnie niższy

gdy zapodasz te zaciski z B8, Q5, A6 to okazuje sie ze są delikatnie schowane

też mam te z Q5 na tarczy 345 z S4 B6/7 i widac ok 2mm rantu na obwodzie

ja zawsze staczam 3mm ze srednicy i jest idealnie

W mojej b6 mam q5 345mm z przodu 

czy z tym zestawem DTM 288mm b7 s4 bedzie pasować?

Opublikowano

Lepiej 300/22mm

Opublikowano

Założyłem zaciski ATE 973 974 do swojej a4 b7 Avant i chciałbym zapytać jakie wymiary powinna mieć tarcza i klocki?

Czy tarcza 320/30/47mm będzie pasować? Czy musi być to 320/30/46.5mm?

Opublikowano
10 godzin temu, Kindzixx napisał(a):

Założyłem zaciski ATE 973 974 do swojej a4 b7 Avant i chciałbym zapytać jakie wymiary powinna mieć tarcza i klocki?

Czy tarcza 320/30/47mm będzie pasować? Czy musi być to 320/30/46.5mm?

 

tarcze - 8E0 615 301 AD

klocki - 8E0 698 151 AA

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zamierzam założyć z przodu czterotłok z Q5 pod tarczę 320mm. Docelowo chciałbym czterotłok pod 345, ale na razie muszą zostać te mniejsze.

Czy mogę zrobić z tyłu zestaw z zapasem już 330mm? Zestaw byłby na zacisku z Phaetona + jarzmo RS6 C5 + tarcza S4B8 330/22mm?

 

 

phaeton330.jpg

Opublikowano

Przy niedociążonym tyle może zarzucać tyłem (słyszałem o zestawie 320 przód z B7 i 300 na tyle, ale zacisku S4 - ma większy tłoczek niż T5). Poza tym lepsza opcją jest najpierw dotarcie przodu, a potem tyłu.

Opublikowano
2 godziny temu, kqba napisał(a):

Zamierzam założyć z przodu czterotłok z Q5 pod tarczę 320mm. Docelowo chciałbym czterotłok pod 345, ale na razie muszą zostać te mniejsze.

Czy mogę zrobić z tyłu zestaw z zapasem już 330mm? Zestaw byłby na zacisku z Phaetona + jarzmo RS6 C5 + tarcza S4B8 330/22mm?

 

 

phaeton330.jpg

 

minimum 345 przód

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Osłony tarcz przód pod 345mm (S4B6) zakładał ktoś w zamienniku czy straszna rzepa? Dostępne są np z Klokkerholm, Abakus, NTY.

Opublikowano

Bierz, oryginał też trzeba przemalować na nowo przed montażem.

Opublikowano
W dniu 7.03.2025 o 09:11, kqba napisał(a):

Zamierzam założyć z przodu czterotłok z Q5 pod tarczę 320mm. Docelowo chciałbym czterotłok pod 345, ale na razie muszą zostać te mniejsze.

Czy mogę zrobić z tyłu zestaw z zapasem już 330mm? Zestaw byłby na zacisku z Phaetona + jarzmo RS6 C5 + tarcza S4B8 330/22mm?

 

 

phaeton330.jpg

Możesz dać 330mm na tył. Jednak nie jest to tak kolorowo poskładać i nie jest wszystko p&p. Jarzma trzeba obrabiać i toczyń tarczę na 324mm.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 23.09.2024 o 09:47, kqba napisał(a):

Zgromadziłem w niedużych pieniądzach dwa zaciski 4 tłoki 320 z Q5 . Do tego na złomie z Phaetona zabrałem tylne zaciski oraz przednie jarzma, zaciski, tarcze 360 i osłony.

 

Poniżej rozpiska tego, co udało mi się zebrać po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. Proszę o ewentualne poprawki.

 

Tarcze 300x12 (np. a6 c7)

·         Klocki a6 c6 302 /A4 b6, b7 288

·         Jarzma a6 c6 (pod tarcze 302mm) BDA632

·         Zacisk A4 b6/b7 (pasuje od 288)

·         Osłony tarcz a6 c6-trzeba dorobić dwa nowe otwory

·         Trzeba rozwiercić pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5

·         Standardowo są śruby M10x1.25x52.5 i M10x1.25x62.5

 

 

Tylne hamulce 330mm (324mm)

·         2x zacisk z vw Phaeton/T5/S4 B6-B7 (tłoczek 41 lub 43 mm)

·         2x jarzma bda604/5 z a6 c6 (tarcza szlifowana na 324 mm). Trzeba rozwiercić pod śruby m12 jw.

·         lub 2x jarzma z RS6 C5 (tarcza szlifowana na 328 mm).

·         klocki z a6 c6 FDB1655 lub lepsze FDB4190

·         tarcze 330 z s4 b8

·         przelutowanie wtyczek od czujników zużycia

·         osłony z a6 c6 pod tarcze 330 (trzeba dorobić dwa nowe otwory) albo  s4 b6/7 

·         przy jarzmach A6C6 trzeba rozwiercić zwrotnicę pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5.

·         T5 jest żeliwny.

·         zacisk od Phaeton'a aluminiowy ale linka ciągnie w drugą stronę. Mechanizm ręcznego jest dwustronny, można przełożyć z lewego do prawego zacisku. Można przełożyć tylko dźwignię ze starych zacisków 288.

 

Przednie zaciski 345mm 4 tłok.

·         2x zacisk Brembo z Q5/Macan   

·         klocki z Q5

·         osłona stara z zestawu 320 lub z S4 

·         przewody hamulcowe m10 wew na m10zew (z Q5)

·         Tarcze 345 z s4 b6/b7 DDF1661C

 

 

Przednie zaciski 360mm.

·         2x zacisk + jarzmo Phaeton/A8D3/S6C6 (do przerobienia sztywny przewód przy zacisku)

·         Tarcze RS4 B5, albo A6C6

 

Na aucie aktualnie mam 320/288 (te zielone). 

Może Tomasz by kiedyś zaktualizował temat na pierwszej stronie dodając jeszcze Akebono 375mm z S4B9?

20240921_122412-COLLAGE.jpg

Nie trzeba adaptera jak się robi 360mm na tarczy, zacisku i jarzmie z A8 D3? Z tego co widzę to jest większa wysokość tarczy i to sporo większa 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.