Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
15 godzin temu, Wonsuyeah napisał(a):

Do przodu 356x34 wystarczy na tył 300 z s4 b6?

Zestaw z C7? Jak napisał wyżej Dev, 330, ponieważ jest tam zestaw 356/330.

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Cześć,
mam Audi A4 B7 Avant Quattro 1.8T 2005r., kod silnika BFB.
Przód mam już zrobiony na 312 mm.
Chcę zrobić swap tylnych hamulców z 255 mm na 288 mm i chciałbym się upewnić, czy poniższe numery będą pasować do mojego auta oraz czy to kompletny zestaw pod 288 mm.
Osłony tył 288×12 (quattro):
8E0615611Q
8E0615612Q

 

 TRW:
Jarzmo – BDA914
Zacisk lewy – BHS1026E
Zacisk prawy – BSH1027E

 

 ABE (alternatywa):
Jarzmo – CJH081ABE
Zacisk lewy – CZH1466
Zacisk prawy – CZH1467

 

i mam kilka pytań:
Czy ten zestaw jest kompatybilny pod zrobienie tyłu 288 mm?
Czy coś jeszcze jest potrzebne przy swapie 255 → 288?
Jakie klocki i tarcze polecacie do tyłu 288 mm (mile widziane konkretne numery)?
Dzięki za pomoc.

Opublikowano

Wszystko masz na pierwszej stronie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ma ktoś może mocowanie przewodu hamulcowego przód po zacisk S4 345mm (8E0615134F i 8E0615133F). Nie wiem czy od też 320 pasują bo wyglądają podobnie.

Opublikowano

pasuja, przewody tez, choc mają troche inny kształt

ale nie wpływa to na prace silnika

Opublikowano

Ma ktoś do sprzedania jedno jarzmo 716 do zacisku 320mm B7  ???

Opublikowano

A ktoś poratuje momentem dokręcenia 4 śrub torx (akurat mam na imbus) z tyłu zacisku łączącego dwie połówki? Chcę rozkręcić zacisk do malowania i potem dobrze to skręcić.
audi-a4-s4-b6-b7-zaciski-hamulcowe-uklad-hamulcowy-skoczow-460159581.jpg.5d5f66f605fe318f5ad29b7ad5ccd59e.jpg

Opublikowano

100Nm wystarczy, ja dokrecam je zawsze pneumatem a on ma więcej 

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Jedna osoba na FB pisała, że dokręca 200Nm 😳 

Opublikowano

Czy tarcza 288 pasuje bez problemu jak wcześniej miałem 280? Krążą różne wersje

Opublikowano

Śrubę M12 ??? A niech dokręca jak lubi.

Opublikowano
W dniu 1.02.2026 o 18:40, DubixPL napisał(a):

Jedna osoba na FB pisała, że dokręca 200Nm 😳 

Takie rzeczy tylko w cyrku. Śruby fi 12 nawet jakby była klasy 12.9 to z własnego doświadczenia odważyłbym się max na 140 Nm. W tym przypadku zacisk jest z amelinium więc tu też trzeba brać poprawkę. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 2.11.2015 o 18:26, Dev napisał(a):

Zeby zrobic cokolwiek z hamulcami nie potrzebuje google ani samego internetu.

A4 B5, 6 i 7 oraz A6 C5 maja małą wade konstrukcyjna ukladu hamulcowego a co za tym idzie montaz zaciskow 4 lub 6 tloczkowych (345mm) niewiele zmienia w porownaniu z seryjnym jednotlokiem S4 B6,7,8. Tutaj po zmianie nie ma zadnych spektakularnych wynikow hamowania.

A temat wydumki zaciskow Q7 z tarczami od MLa jest smieszny i dawno zarzuconym gniotem, koszt zestawu jest nieadekwatny do zamierzonego celu.

Trochę skok do przeszłości, ale jestem w tym momencie w temacie. Zaciski S4 do mnie lecą (345mm przód), dalej nie wiem czy pakować wiercone Zimmermany Sport Z czy Rotingery nawierty/nacięcia, i jaki klocek, aktualnie jestem między Jurid white, hella pagid a ebc greenstuff.

Ale odwołując się do tego posta @Dev, nie ma sensu iść w 4 tłok Q5?

Na początku na nich chciałem składać auto, bo mówię może w 16stke koło wejdzie, ale mi coś przeszło i mimo że moje biedronki pryśnięte w shadow chrome wyglądają za***iście, to lepsze hample jednak ważniejsze.

Edytowane przez majten8

Opublikowano

Do 345 minimum 17"

Tarcze daj gładkie ale lepszy klocek

np.Ferodo DS

4tlok fajny ale trzeba toczyć tarcze na 342mm no i przerabiać wtyczki i kable do czujnikow

Edytowane przez Dev

Opublikowano
25 minut temu, Dev napisał(a):

Do 345 minimum 17"

Tarcze daj gładkie ale lepszy klocek

np.Ferodo DS

4tlok fajny ale trzeba toczyć tarcze na 342mm no i przerabiać wtyczki i kable do czujnikow

Cenowo wychodzą te DSy (jedyne dostępne jakie znalazłem to FDS1629 i FCP1629H) podobniej jak Greenstuffy które mają większy zakres temperaturowy pracy. 

I czemu gładkie? Nawet wierconie nie pomogłyby przy chłodzeniu? Auto lekko nie ma jak się już wkręcę

I markowo jak? Zimmermany, rotingery tarcze?

Edytowane przez majten8

Opublikowano

DSy H nie mają homologacji na ulicę, nie potrzebujesz o takim wspolczynniku tarcia

A perforowane czy nacinane tarcze sa hałasliwe podczas hamowania, beda Cie wkurzać a EBC takie czy inne szybko zaoraja Ci tarcze

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał(a):

DSy H nie mają homologacji na ulicę, nie potrzebujesz o takim wspolczynniku tarcia

A perforowane czy nacinane tarcze sa hałasliwe podczas hamowania, beda Cie wkurzać a EBC takie czy inne szybko zaoraja Ci tarcze

Czyli zwykle FDS1629, tarcze zasadze Zimmermann Coaty płaskie 

I plyn, opłaca się przechodzić na Dot 5.1?

Opublikowano

Plyn Ate SL6 plus nowe łożyska i piasty

Opublikowano

Łożysko prawe 2 letnie, lewe ciche a piasty proste, sprawdzane pół roku temu

Opublikowano

Przez ten czas dużo może sie zmienić 

No ale to wyjdzie jak zaczniesz jeździć 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.