Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jak myslisz ?

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Ale Cię wzięło na rebusy :eusathink: czy też szukasz podpowiedzi :grin::wink:

Opublikowano

a jak myslisz po co wrzucałem ten link ?

chyba nie dla hecy ....

ja nie szukam odpowiedzi, znam ją :facepalm:

S4 czy RS4 to ten sam kształt klocka

róznica polega na wielkosci jarzma

oraz materiału z jakiego jest zrobiony zacisk:

alu - RS4

żeliwo - S4

Opublikowano

Spox dev, przecie pisałem z żartem :wink:

Czyli rozumiem, że przypasi. Skoro made in spain to domyślam się, że ferodo robi pod oem.

Jaką ma grubość ta okładzina ?

Opublikowano

Panowie doradźcie mi jakie mam kupić klocki do zacisków 320 mm z a4 b7. Kupić zwykłe czy FDSP? Czy na FDSP będzie zauważalna różnica w hamowaniu? Obecnie mam ori klocki. Czy warto pchać się w FDSP?

Opublikowano

Fdsp

Opublikowano

bierz FDS-y a na niczym innym nie bedziesz chciał jezdzic :decayed:

w InterCarsie jest teraz promocja na FDS1629

Opublikowano

Tomku a jakbym wpadł do Ciebie na mini spota w zakładzie i montaż klocków pod koniec października:wink:?

Opublikowano

to i klocków nie mozesz sobie zmienic ???

szkoda wahy na wycieczke :facepalm:

Opublikowano

Klocki mogę sobie wymienić sam. Całe hamulce 320/288 robiłem sam. W ostatni tydzień października będę w Twoich okolicach, dlatego pomyślałem o tej wymianie.

Opublikowano

Powiem tak, miałem DSy i się skończyły, teraz założyłem zwykłe kloce ferrodo premier no i jednak jest różnica. Teraz załuję że nie dołożyłem 150zł i nie wziąłem DSów. Nie mogłem wcześniej porównać, bo na sam początek gdy zmieniłem wszystko to poszedłem grubo, tarcze perforowane zimermanny 320 do tego dałem DSy, tył 288 tarcze TRW i klocki ferrodo premier, no i od razu zmieniłem przewody na oplot HELa.

DSy to jednak dobry klocek, tarcze fakt trochę martretuje ale ten klocek z ta tarczą naprawdę hamuje. Nie udało mi się jeszcze ani razu ich zagotować. To było to co chciałem.

Ale teraz znowu mam ochotę coś pogrzebać, no i chciałbym aby hamulce były bardziej czułe, tzn na lekkie naciśnięcie aby wyrywało z fotela... no i nie wiem w co pójść, prosiaki? wielkość 320 uważam za wystarczająca. Coś doradzicie?

Opublikowano

no to albo chcesz zostawić 320 skoro twierdzisz że ten rozmiar jest wystarczający albo zakładasz prosiaki 345-350 :wink:

Opublikowano

A u mnie klocki z przodu piszczą jak cholera:decayed::decayed: Ale to już się następny właściciel będzie martwił

Opublikowano
no to albo chcesz zostawić 320 skoro twierdzisz że ten rozmiar jest wystarczający albo zakładasz prosiaki 345-350 :wink:

Chodzi mi tylko o większą efektywność,z tego co widziałem przerabiałeś to więc? będzie większa efektywność? Liczę się z tym że będę musiał za***ać 18" do prosiaków.

Opublikowano

Os.raj prosiaki

zmien jarzma na te od zacisku 345mm

do tegoDS-y i bedziesz mogl wrzucic 17"

Opublikowano

dokladnie tak jak pisze Tomek. Prawda jest taka że prosiaki wcale jakoś lepiej nie hamują w stosunku do es czwórkowych. Dopiero RS4 lepiej hamuje

Opublikowano
dokladnie tak jak pisze Tomek. Prawda jest taka że prosiaki wcale jakoś lepiej nie hamują w stosunku do es czwórkowych. Dopiero RS4 lepiej hamuje

Nie zagłębiałem się w tym temacie ale jaka jest różnica w zaciskach RS od Prosiaków? Dlaczego one lepiej hamują od drugich?

Opublikowano

tarcza od RS4-ki ma 365mm średnicy, prosiak 345mm

zacisk RS4 jest 8-tłoczkowy i wrzucasz tam 4 klocki na zacisk

do tego zapodajesz klocek FDS lub FCP-H (jak Cie stać)

widziałem że Czaki ma cały komplet od RS4 B7 za dobrą kasę

(dział ogłoszeń)

Opublikowano
tarcza od RS4-ki ma 365mm średnicy, prosiak 345mm

zacisk RS4 jest 8-tłoczkowy i wrzucasz tam 4 klocki na zacisk

do tego zapodajesz klocek FDS lub FCP-H (jak Cie stać)

widziałem że Czaki ma cały komplet od RS4 B7 za dobrą kasę

(dział ogłoszeń)

to jednak chyba nie już nie w tym aucie mody dla mnie ;-( może poczekam aż skończą mi się te j**ane klocki i kupię DSy i będzie fajnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 1

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.