Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie widziałem zdjęcia tego. Będę to musiał jutro sprawdzić

---------- Post dopisany at 16:26 ---------- Poprzedni post napisany at 16:26 ----------

Panowie, konkretnie - ile tych broków jest? zdawało mi się ze są dwa. Ma ktoś zdjęcia gdzie zaznaczyc mozna by polozenie broków? Bylo kiedys na forum lecz nie moge znalezc.

No na zdjęciu też nie wyraźnie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jestem na 90% przekonany że szklanki były dobre, mechanik chcąc zarobić po prostu je wymienił albo i wogóle ich nie wymieniał, wbił tylko te zaślepki i cześć bo przy naprawie mnie nie było. Teraz ten dekiel ściągałem sam u kolegi mechanika na jego warsztacie, patrzył na mnie trochę z niedowierzaniem że ja chce sprawdzać jakieś zaślepki on jak twierdził naprawiał setki 1,9 i nie spotkał się z wypadniętymi zaślepkami ale jak zobaczył na własne oczy to mina mu zrzędła i stwierdził że człowiek całe życie się uczy..

---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 16:37 ----------

zaślepek jest na bank 4 szt. w 1,9 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeonClub • Zobacz wątek - [TDI PD] Wałek rozrządu, popychacze + panewki

Są tu zdjecia zapozyczone z forum leona teraz pytanie, które to brok i czy tak powinno to wygladac ?

w B7 to czesta usterka. w B6 niewiadomo ale warto sprawdzic. Ja zagladalem pod czapke ale widzialem tylko jedno miejsce gdzie ta zaslepka jest. Ale niewiedzialem jak wyglada lub jak to powinno wygladac. Dlatego przydalyby sie zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze, na każdym wałku PD jest po jednej zaślepce czyli w 8V TDI jest ich 4szt. Na temat broków nic nie pisałem bo wątpię by mechanik który naprawiał i drugi który to sprawdzał (w przypadku PUMY) tego nie zauważyli. Z drugiej strony jeśli tak podeszli do tematu to wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaślepki występują na każdym końcu tego jakby wałka a wałki są dwa więc razem 4 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUMA- a czy Ty jesteś pewny że brok nie wypadł ?

(u mnie przez to dudniło.po włożeniu go na miejsce i zabezpieczeniu przestało dudnić)

Jak ten brok wypadł to dźwięk miałeś z filtra powietrza, czy bardziej od pokrywy silnika?

ewidentnie z filtra powietrza

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

PUMA- a czy Ty jesteś pewny że brok nie wypadł ?

(u mnie przez to dudniło.po włożeniu go na miejsce i zabezpieczeniu przestało dudnić)

Mechanik otwierał silnik i wszystko sprawdzał więc raczej wykluczam taki problem.

PUMA przeceniasz mechaników.:decayed: zajrzyj osobiście i sprawdź czy są broki

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

W sumie to jestem na 90% przekonany że szklanki były dobre, mechanik chcąc zarobić po prostu je wymienił albo i wogóle ich nie wymieniał, wbił tylko te zaślepki i cześć bo przy naprawie mnie nie było. Teraz ten dekiel ściągałem sam u kolegi mechanika na jego warsztacie, patrzył na mnie trochę z niedowierzaniem że ja chce sprawdzać jakieś zaślepki on jak twierdził naprawiał setki 1,9 i nie spotkał się z wypadniętymi zaślepkami ale jak zobaczył na własne oczy to mina mu zrzędła i stwierdził że człowiek całe życie się uczy..

---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 16:37 ----------

zaślepek jest na bank 4 szt. w 1,9 tdi

dokładnie tak jak pisze kolega marson.ja rozmawiałem z kilkoma mechanikami(w tym jednym z ASO) i o wypadających brokach pierwszy raz słyszeli ode mnie :grin:

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest u mechanika więc nawet jak bym chciał to nie sprawdzę.

tym lepiej.może pokrywa zdjęta i wystarczy zajrzeć.atakuj rano do mechanika i sprawdź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeonClub • Zobacz wątek - [TDI PD] Wałek rozrządu, popychacze + panewki

Bardzo dobre zdjęcia pierwsze foto brok na swoim miejscu drugie, brok wysunięty trzecie, brak broka. Oczywiście gorzej to widać jak jest to zamontowane w głowicy ale fotki są ok i pokazują problem. Mechanicy wolą wymienić szklanki bo po pierwsze mają zarobek na częściach około 30% na robociżnie bo to poważna naprawa. za wbicie zaślepek nikt by tyle nie zapłacił. Dlatego mechanicy o tym nie mówią, ale na szczęście mamy internet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nigdy nie pomyslałem o tym ze pomiedzy jednym a drugim wałkiem tez sa broki :wallbash: Dziś troszkę pojeździłem byłem tez w aso. Cena sruby mocująca PD 10zł ,sruba regulacyjna PD 17zł ,kontra sruby regulacyjnej PD 1,5zł ,panewka 32zł cena wałka rozrządu zabija 2392zł ,cena przy max znizkach jakie moze miec zwykły klient 2150zł dla pracownika znizka jest duzo wieksza pod koniec tygodnia bede ją znał dokłądnie ale z tego co słyszałem ok 1800zł. O ceny pytałem w ASO Skody w Stojadłach koło Mińska mazowieckiego nie posiadam żądnych znizek wiec moze wydawać sie drogo.

Byłem tez w paru sklepach motoryzacyjnych i za wałek Ruvilla wołają 470zł i rok gwarancji z tego co sprzedawca mówił sporo ludzi bierze ten wałek, ja raczej sie nie skusze, Szklanka INA wzmacniana 63zł na forum wychodzi troszke taniej

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Audi do ECU-Project jedzie w sobotę z podejrzeniem uszkodzonych pompowtryskiwaczy:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Audi do ECU-Project jedzie w sobotę z podejrzeniem uszkodzonych pompowtryskiwaczy:kwasny:

A masz jeszcze jakieś objawy oprócz odbijania w filtrze?

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem o tym wyżej. Turbina nie ładuje do 2.5 tys obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z noty INY wynika że nowe, utwardzone szklanki (z końcówką C) zostały zastosowane do silników posiadających DPF, czy w takim razie w A4 B6 muszą być one koniecznie zastosowane? Z jakim oznaczeniem szklanki szły na pierwszy montaż? Może ktoś sprawdzić w ETCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem po krotce... jak pojawia was sie dudnienie w filtrze powietrza to od razu trzeba sprawdzić broki. Wczoraj po tygodniu jeżdżenia z puf puf wyjeb... mi szklankę. Zawór wyszedl na wylot. Na szczęście mam wałek i szklanki z poprzedniego motoru, ori przebiegiem 10 tys. Przyczyną był prawdopodobnie 1 brok którego nie ma, spadło ciśnienie oleju i po zawodach...

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy jest DPF cz nie. Do silnika PD muszą być te czarne utwardzane.

Wysłane z mojego MT27i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy jest DPF cz nie. Do silnika PD muszą być te czarne utwardzane.

Wysłane z mojego MT27i

No własnie chodzi o to że do AVB AWX i AVF na pierwszy montaż szły szklanki z literką A na końcu, aż do 2005 roku kiedy to zapewne weszły DPFy. Jeśli przeczytasz notę serwisową INA to szklanki nieutwardzone mają właśnie przyporządkowane oznaczenie z literką A, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis Przyszły szklanki i uszczelniacze PD Dla rozwiania wątpliwości tak wygląda ori INA + Bosch

14032013693.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest super promocyjna ciekawe jak z jakością towaru i jego orginalnością. Cena w inter carsie takich szklanek to103,63 zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...