Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mi na szczęście sprzedający kiere dopasował poduchę z wtyczką A czyli jak Bart-S pisał pod B7.

Moja kiera też zamontowana. Kiera od RS5 + poduszka od A4 B8 z numerem 8K0971589A. Nie trzeba było zmieniać kostki ani przekładać pinów. Widać, że układ pinów w kostce od poduszki z B8 jest taki sam jak w poduszce od B7 z nr 4F0971589A. Był tylko mały problem z kostką od taśmy poduszki ponieważ kostki nowego typu mają lekko inny rozstaw prowadniczek, o których wspomniał powyżej Rdzewek_RdK, wystarczyło ściąć je nożykiem do tapet tak jak to pokazał na zdjęciu powyżej i kostka weszła bez problemów, trzyma się solidnie na głónym zatrzasku. Wszystkie funkcje kierownicy od razu zatrybiły i poza kodowaniem tiptronica nic nie trzeba było robić. Nawet vag nie wyrzucił żadnych błędów, jak gdyby nowe kierownica i airbag zawsze tu były.

Dziękuję Panowie za cenne wskazówki :hi:

Opublikowano

Wystarczyło ściąć je nożykiem do tapet tak jak to pokazał na zdjęciu powyżej i kostka weszła bez problemów, trzyma się solidnie na głónym zatrzasku.

Już u Ciebie w wątku pisałem że wygląda świetnie.. dobrze że przerobiłeś tą wtyczkę. Bo głupota było by kupować nowe okablowanie :good:

Opublikowano

Wystarczyło ściąć je nożykiem do tapet tak jak to pokazał na zdjęciu powyżej i kostka weszła bez problemów, trzyma się solidnie na głónym zatrzasku.

Już u Ciebie w wątku pisałem że wygląda świetnie.. dobrze że przerobiłeś tą wtyczkę. Bo głupota było by kupować nowe okablowanie :good:

No szkoda kasy tym bardziej, że widać, że przy poduchach od A4 z wiązkami z końcówką A wystarczy ściąć te prowadniczki bo rozmieszczenie pinów jest takie samo.

Opublikowano

Pilne! :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Zamówiłem na Allegro 8E0-953-549-R, a dostałem 8E0-953-549-S

Podpasi to B6: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

- z kierownicą 3-ramienną od a6 4F0124A (3 piny czarny, żółty, czerwony w wąskiej 6-cio pinowej kostce od multifunkcji)

- Taśma - 4E0-953-541 B

- Łącznik 4 Pin - 4E0-972-133

- Okablowanie poduszki - 4F0 971 589 A

Opublikowano

..no to ktoś Cie nieżle urządził :wallbash: oddawaj mu to bo na module S to se możesz tylko fisa odpalić , bo nawet tempomat na tym nie pójdzie nie mówiąć o MF

Opublikowano

..no to ktoś Cie nieżle urządził :wallbash: oddawaj mu to bo na module S to se możesz tylko fisa odpalić , bo nawet tempomat na tym nie pójdzie nie mówiąć o MF

racja pakuję i rana odsyłam.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php?title=Cruise_Control_Retrofitting_%288E%29&redirect=no

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.0

Opublikowano

..no to ktoś Cie nieżle urządził :wallbash: oddawaj mu to bo na module S to se możesz tylko fisa odpalić , bo nawet tempomat na tym nie pójdzie nie mówiąć o MF

racja pakuję i rana odsyłam.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php?title=Cruise_Control_Retrofitting_%288E%29&redirect=no

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.0

daj namiar na tego cwaniaka żeby się nikt już nie naciął :wink4:

Opublikowano

Siema

Mam pytanko.

Kupilem kiere A3 (MF+Lopatki) z 2008r nr.8P0419091EEURS +AIRBAG z A3 z 2007r nr. 8P0 880 201 AJ i poducha nie pasuje- jest za duza. Czy ktos sie orientuje jaka poducha bedzie pasowac do tej kier??

Opublikowano

powinna pasowac sprawdzilem w ETCE :) a kupowales razem czy osobno kierownice :mysli: daj fotke zobaczymy w ktorym miejscu jest za duza :blink:

Opublikowano

siema kupilem osobno

to kiera: http://img833.imageshack.us/img833/6627/p2712101614.jpg

a to AIRBAG: http://img703.imageshack.us/img703/9066/dsc01447j.jpg

a to razem: 1. http://img705.imageshack.us/img705/7319/p1401110958.jpg

2. http://img203.imageshack.us/img203/1524/p140111095801.jpg

3. http://img248.imageshack.us/img248/2070/p140111095701.jpg

Na zdjeciu "a to razem" 2. i 3. widac ze poducha ma bolce w naroznikach ale w kierce nie ma otworow na te bolce. Nie wiem czemu to nie pasuje jesli model ten sam (A3)...

[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 12:06_________________________________________________I co zobaczyles cos??

Opublikowano

napisz do dominikt1 cos poradzi :wink4: mial i pewnie ma wiele kierownic to bedzie na pewno wiedzial o co kaman :)

Opublikowano

siema kupilem osobno

to kiera: http://img833.imageshack.us/img833/6627/p2712101614.jpg

a to AIRBAG: http://img703.imageshack.us/img703/9066/dsc01447j.jpg

a to razem: 1. http://img705.imageshack.us/img705/7319/p1401110958.jpg

2. http://img203.imageshack.us/img203/1524/p140111095801.jpg

3. http://img248.imageshack.us/img248/2070/p140111095701.jpg

Na zdjeciu "a to razem" 2. i 3. widac ze poducha ma bolce w naroznikach ale w kierce nie ma otworow na te bolce. Nie wiem czemu to nie pasuje jesli model ten sam (A3)...

[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 12:06_________________________________________________I co zobaczyles cos??

Problem rozwiązany :)

Opublikowano

siema kupilem osobno

to kiera: http://img833.imageshack.us/img833/6627/p2712101614.jpg

a to AIRBAG: http://img703.imageshack.us/img703/9066/dsc01447j.jpg

a to razem: 1. http://img705.imageshack.us/img705/7319/p1401110958.jpg

2. http://img203.imageshack.us/img203/1524/p140111095801.jpg

3. http://img248.imageshack.us/img248/2070/p140111095701.jpg

Na zdjeciu "a to razem" 2. i 3. widac ze poducha ma bolce w naroznikach ale w kierce nie ma otworow na te bolce. Nie wiem czemu to nie pasuje jesli model ten sam (A3)...

[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 12:06_________________________________________________I co zobaczyles cos??

Problem rozwiązany :)

Dwa pierścienie redukcyjne do jednego kompletu (kiera-poducha) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Opublikowano

A

siema kupilem osobno

to kiera: http://img833.imageshack.us/img833/6627/p2712101614.jpg

a to AIRBAG: http://img703.imageshack.us/img703/9066/dsc01447j.jpg

a to razem: 1. http://img705.imageshack.us/img705/7319/p1401110958.jpg

2. http://img203.imageshack.us/img203/1524/p140111095801.jpg

3. http://img248.imageshack.us/img248/2070/p140111095701.jpg

Na zdjeciu "a to razem" 2. i 3. widac ze poducha ma bolce w naroznikach ale w kierce nie ma otworow na te bolce. Nie wiem czemu to nie pasuje jesli model ten sam (A3)...

[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 12:06_________________________________________________I co zobaczyles cos??

Problem rozwiązany :)

A jak juz jest rozwiazany to mozna wiedzieć o co kaman? To na przyszłość w ramach ostrzezenia . Czy to znaczy, że są różnej wielkości poduszki? Do jakich Aut jest większa? a do jakich mniejsza? A może to kwestia rocznika?
Opublikowano

47932616.th.jpg

Poducha nie strzelila i na cale moje szczescie wyszedlem calo bez jej pomocy. Kodowanie nowej kiery bylo przeprowadzone prawidlowo, zadnych bledow, a po podpieciu navi plus dzialala nawet lewa rolka... Nie chce nikomu odradzac swapa kiery, bo wyglad jest o niebo lepszy, jedynie pragne przestrzec o ewentualnej, przykrej niespodziance.

Dzisiejsze sterowniki analizują siłę uderzenia i decydują czy wogóle jest potrzebny wystrzał poduszki. W zależności od sytuacji może on więcej napsuć niż pomóc.

Tutaj widać ewidentnie, że nie strzeliła też poduszka pasażera ani boczna.

Czyli masz odpowiedź.

A może zakładać poduchę jednonabbojową ????

taką jak tu

http://allegro.pl/audi-q5-poduszki-powietrzne-airbag-air-bag-i1402491827.html

http://allegro.pl/audi-q5-poduszka-powietrzna-air-bag-airbag-i1402490177.html

Opublikowano

Najpierw jest poducha póżniej idzie kabel do taśmy a z taśmy wszystko trafia do modułu kierownicy. I moim zdaniem wszystko się musi tutaj zgrać - założysz moduł z A6 C6 i A4 go nawet nie wykryje. Więc powinno dać Ci to odpowiedź odnośnie takich eksperymentów. Ludzie się zastanawiają czy poduszka z B7 wybuchnie po zamontowaniu całego kompletu modułów i taśm do B6 a Ty chcesz montować poduszkę jednopalnikową z Q5 gdzie różnica w produkcji między B6 a Q5 wynosi 9 lat :) sam sobie zadaj pytanie jak bardzo Ci zależy czy jeszcze coś napiszesz na forum w razie sprawdzenia czy serio ta poduszka działa :gwizdanie:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Patrząc na to zdjęcie przy wyborze ,,nowej,, poduszki zadajcie sobie pytanie skąd jest to uszkodzenie chromu :gwizdanie: heh jak to wielu twierdzi - jest to WADA fabryczna :polew:

c759d13b6b32a91dm.jpg

Opublikowano

Patrząc na to zdjęcie przy wyborze ,,nowej,, poduszki zadajcie sobie pytanie skąd jest to uszkodzenie chromu :gwizdanie: heh jak to wielu twierdzi - jest to WADA fabryczna :polew:

Może ci, co sprzedają te poduszki z "wadą fabryczną" faktycznie tak uważają? Bo może wg nich ten chrom wogóle nie powinien pękać ;-)

Opublikowano

Mam takie pytanie nie posiadam BT tylko RNS-E + SDS + kiera MF B7 i gdzieś wyczytałem że u niektórych co nie mają BT działa przycisk MODE, u mnie pisze NO FUNCION. Czemu u niektórych działa a u innych nie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.