Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kopie mnie pradem :) specyficzny problem


a4fan3m

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy mozecie mi powiedziec jak moge zaradzic temu, aby samochod nie kopal mnie pradem ? ;) jak wychodze z samochodu i lapie za drzwi, dach itp to prawie zawsze zostane zdzielony pradem :)

jak temu zaradzic ? mial ktos z Was podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi mieć jakąś przyczyne, mnie tez kiedyś furak kopał, a teraz nic zero totalnie, tylko nie wiem jak to się stało że przestał

kumpel ma volviaka 3 rok i kopie zawsze wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko zależy od ubrań :) Pokrowcy :) zdolności ludzia :D do przepływu prądu:) Jak bedziecie mieli kurtke czy bluze czy pokrowce w samochodzi czy cos z takieg materialu który po potarciu wytwarza iskre to zawsze bedziecie robic za "Zero" stojąc na ziemi i dotykając metalu:)

Mozna spróbować podskoczyć przed i w trakcie zamykania drzwi w tedy nas nie kopnie :D:D:D

A tak na serio złap za dach lub ramke drzwi przed wyjściem z samochodu i wszystko pójdzie w opony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie furas zawsze kopie jak jest sucho, że tak powiem każde auto które miałem mnie kopało nic na to nie poradzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info... ale kopie mnie tylko moje wlasne auto :) zadne inne hehe

jakeis przebicie moze gdzies byc ? elektryk sprawdzi ?

Jak cię kopie to mu oddaj :naughty:,a tak na poważnie to miałem to samo .Powodem były ubrania.Normalnie strach się było auta dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa elektrycznosc statyczna i elektryk raczej nic tu nie poradzi :whistling: Zamontuj pasek, ktory bedzie odprowadzal ladunki do ziemi, powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są preparaty antyelektrostatyczne, przeważnie w sprayu. Wystarczy spryskać tapicerkę foteli w aucie i na jakiś czas powinno pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa elektrycznosc statyczna i elektryk raczej nic tu nie poradzi :whistling: Zamontuj pasek, ktory bedzie odprowadzal ladunki do ziemi, powinno pomoc.

Dokładnie ,po prostu ubranie sie elektryzuje szczególnie jak jest syntetyczne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrania z dużą ulością bawełny się elektryzują, a więc kolego musisz kupować tańsze ubrania z lykry;) Kup sobie ten pasek antystatyczny i zamontuj go gdzieś pod spodem auta żeby nie było go widać bo trochę wiocha będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jezdze na codzien tez bmw, vw i mnie nie kpopia :) a ubrania te same.

Ale materiał foteli inny w każdym aucie :naughty:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRudno tu coś innego doradzić poza tym paskiem elektrostatycznym, ponoć zdaje swoje zadanie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam rozwiazanie :)... podczas wysiadania trzymam sie czegosmetalowego od samochodu np. ramy drzwi, dachu itp, az do momentu kiedy nadepne na ziemie. wtedy caly prad trafia w podeszwy butow i nic nie czuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że mnie kopało tylko w zimę jak były mrozy. Może to jest jakiś związek? A może wtedy byłem po prostu w kurtce i to przez nią bo jest z jakiegoś materiału? W każdym razie teraz gdy jest cieplej nie ma już tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiadając złap za metalowy element nadwozia i trzymaj dopuki nie wysiadziesz umnie to dzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie kopie prądem przez ubranie. Teraz zrobiło się trochę chłodniej (ale mrozu nie było) i założyłem moją zimową kurtkę. Od razu przy wysiadaniu poczułem pierd...cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a mnie zaczęło kopać jak złożyłem zestaw świateł HID i sie zaczęło wiec wg mnie jest gdzieś przyczyna tego . Co moge zrobic by to wyeliminować ?

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...