Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.6 V6 spalanie spore


Songoaudis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem otoz czy wleje 95 czy 98 to zrobie 100km do 110km i zapala sie rezerwa zatankowalem ostantnio 20 litrow 100 oktanowej benzyny to zanim sie rezerwa zapalila to zrobilem tez 110 km. Przewody od swiec wymienialem w tamtym roku bosha swiece mam bosh super 4 moze maja 15 tys 20 max przejechane filtr powietrza zmieniany jakis 2 tys przejechane na nim bledow nie ma odpala normalnie slinik wibracji nie ma. Jak dodawalem gazu na 100 oktanowej benzynie to samochod powoli sie zbieral zastanawiam sie czy kata wycinac chcialbym zachowac ze tak pwoiem cisze w srodku auta nie wiem co robic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali ok 12 ale chyba tez ma cos nie tak, bo mocno paliwo czuc z rury wydechowej:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spraawdzic sonde i temp cieczy czy pokazuje mowie ze wczoraj jak mialem jeszcze 100 oktanowa benzyne w baku to pedal w podloge to nie za bardzo ewfektownie samochod przyspieszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego lejesz 98, czy tam 99+ czemu to ma służyć?

Po drugie w jaki sposób sprawdzałeś,że Ci dużo pali, wlewając do pełna i przejeżdżając jakiś tam dystans i przeliczając, po uzupełnieniu do pełna, czy jak?

Każde inne sprawdzanie w żaden sposób nie powie Ci ile auto pali i czy jest to za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil vaga czy za bogatej mieszanki nie ma... mialem podobny problem wymienilem sondy obie... i taki czujnik jeszcze obok filtra powietrza wspomaganie zaplonu bodajze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 oktanowej benzynie (V-Power Racing) ten silnik zawsze będzie więcej palił, mam ten sam silnik co ty i parę lat temu sprawdziłem z ciekawości jak się będzie zachowywać po wlaniu tego paliwa, wlałem z 15 litrów, oczywiście trochę mu deptałem ale zbytnio nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy bo to nie jest Sti czy Evo by "czuć" wielką różnicę. Oczywiście spalanie wzrosło o jakieś 2-3 litry, reasumując nie warto wlewać 98 lub więcej oktanowego paliwa do tego silnika bądź do 2.8

Teraz cały czas jeżdżę na 95 i jest ok zresztą producent takie paliwo również poleca do tego silnika.

U Ciebie prawdopodobnie duże spalanie masz przez sondę lambda, a raczej na pewno.

Co do kata możesz śmiało wycinać, dalej będziesz miał cicho w środku a będzie bardziej zrywny po takim zabiegu, tak u siebie zrobiłem :wink4:

Mój w tej chwili na 16" pali w mieście 11l a robię krótkie odcinki przez co więcej pali.

Teraz po zlocie w Bukowinie przy jeździe 100-150km/h spalił mi 8l co jest wg mnie dobrym wynikiem. Fele 19" trzeba dodać średnio 1,5l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to niech kolega zapnie vaga i poda błędy, tak to wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Identyczny problem mam w drugim aucie o ile tak to mozna nazwać .. Opel omega B. Wlewam za 100 zł i robie max 120 km ... wymieniłem przepływke i spalanie w normie ... skoro w tym silniku nie ma mafa to za pewne sonda ale powinno wywalic checka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC nie ma na tablicy takiej kontrolki jak check engine. Błędy mieszanki itp. zapisuej w sterowniku jeżeli się pojawią, ale nic nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien ci raczej palic w trasie nie wiecej jak 10 l. w miescie z 12 napewno. mozesz miec kata zapchanego. jaki masz przebieg bo nie doczytalem chyba ze nie bylo napisane. kolektor dolotowy czysty/ uklad szczelny. beeny nie ma w oleju? plyn chlodniczy czysty? podjedz na stacje diagnostyczna i niech wsadza w rure sonde i niech sprawdza wtedy lambde i reszcze co2 czy jest w normie. nie pamietam czy w tym silniku czasem nie ma dwoch katow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej do pełna zrób 100 km i znów zalej i zobaczysz ile pali inne liczenie jest bez sensu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...