Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Z podmianami jeżeli chodzi o NO3 i PO4 można zejść do jednej na miesiąc :-) są fajne absorbery np purolite i z azotanami spokój :-) poza tym ja u siebie jak robię podmiane leje wodę z kranu i wężem puszczam ją tylko przez węgiel aktywowany w korpusie 10cali żeby pozbyć się chloru i jest ok. Wszystko zależy od tego kto jaką wodę ma w kranie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że warto od razu kupić duży baniak....

Dobrze gadasz :wink:

Aleeeee ... od razu załóż , że i ten większy , będzie za mały po tygodniu ...

A to niby czemu,? Nie wiem jak podchodzicie do akwarystyki, ale cotygodniowa podmiana wody w dużym akwarium może być uciążliwa, dodatkowo większe akwarium to większe koszty. W domu mam 63l i to jest optymalna wielkość dla mnie. Choć przez te prawie 20lat jak w moim domu jest akwarium miałem już różne zbiorniki uznałem ze 63l jest ok, podmiana 25l wody z RO to nie problem co innego gdybym miał podmieniac 120litrow, bo akwarium 240l tez miałem. Lepsze małe a zadbane, przyciągające wzrok niż wielkie a zaniedbane. Mam w pracy akwarium 2000l i wiem ile roboty jest z podmianą.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Widać , że troszkę jednak brakuje Ci do tej "klepki" .. ;) ... oczywiście nie uraź się ...

63 l to taki kotnik dla Gupików :wink:

To jest tak jakbyś gadał , że jesteś wędkarzem ale wk***ia Cię jeżdżenie na ryby ... ;)

sssssssssssssssssssssssssss

Z innej beczki , mam do oddania Melanochromis Johanni i Iodotropheus Sprengerae

Edytowane przez ROBERT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego zdania nie skomentuje... Natomiast zaciekawiło mnie porównanie z ostatniego zdania. Możesz rozwiać swoją myśl bo to porównanie ni jak pasuje mi do mojej wcześniejszej wypowiedzi. Po prostu wolę gdy akwarium na jakiś sens trzyma się jakiegoś biotopu lub układ roślin przyciąga wzrok, jeśli dla Ciebie wyznacznikiem akwarystyki jest posiadanie jak największego akwarium, to tak wk***ia mnie jeżdżenie na ryby...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego zdania to do tej "klepki' to ma się tak jak powiedzmy poziom wtajemniczenia ... :decayed:

A poza ty jak dla Ciebie mega problemem jest podmiana wody w 200 litrach no to sorry ...ale nie mamy o czym gadać :wink:

To że w akwarium trzyma się biotopu itp. to ok ale flora czy fauna samo sobie wody nie podmieni jak to się dzieje w naturze :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwarium ok 70 l.nie widze leprzego kotnika dla gupików. :grin: kocą sie jak wsciekłe.bojownik i mieczyki nie nadążają ich zjadac. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwarium ok 70 l.nie widze leprzego kotnika dla gupików. :grin: kocą sie jak wsciekłe.bojownik i mieczyki nie nadążają ich zjadac. :grin:

:P

Również pozdrawiam :hi:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że warto od razu kupić duży baniak....

Dobrze gadasz :wink:

Aleeeee ... od razu załóż , że i ten większy , będzie za mały po tygodniu ...

A to niby czemu,? Nie wiem jak podchodzicie do akwarystyki, ale cotygodniowa podmiana wody w dużym akwarium może być uciążliwa, dodatkowo większe akwarium to większe koszty. W domu mam 63l i to jest optymalna wielkość dla mnie. Choć przez te prawie 20lat jak w moim domu jest akwarium miałem już różne zbiorniki uznałem ze 63l jest ok, podmiana 25l wody z RO to nie problem co innego gdybym miał podmieniac 120litrow, bo akwarium 240l tez miałem. Lepsze małe a zadbane, przyciągające wzrok niż wielkie a zaniedbane. Mam w pracy akwarium 2000l i wiem ile roboty jest z podmianą.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Widać , że troszkę jednak brakuje Ci do tej "klepki" .. ;) ... oczywiście nie uraź się ...

63 l to taki kotnik dla Gupików :wink:

To jest tak jakbyś gadał , że jesteś wędkarzem ale wk***ia Cię jeżdżenie na ryby ... ;)

sssssssssssssssssssssssssss

Z innej beczki , mam do oddania Melanochromis Johanni i Iodotropheus Sprengerae

Jakie duże te rdzawe masz? Ile sztuk? Płeć? :-) jestem zainteresowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem rok temu małe akwarium córkom (30l), par rybek pływa, miałem przeboje ze ślimakami ale helenki je wytłukły, ogólnie trzyma się fajnie.. Ostatnio jednak mam problem z ciemnymi glonami które osadzają się na korzeniu w środku i na roślinkach skutecznie je niszcząc (roślinki ciemnieją). Nawet ślimaczki helenki mają je na skorupach. Jaka może być tego przyczyna i jak zwalczyć te glony ? Woda zmieniana raz w tygodniu przez podmianę około 1/3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA glony stado krewetek, zmniejsz karmienie, kup pistie, na forum akwarystycznym ludzie to oddają bo mnoży się jak wściekłe a przy okazji aztoty z wody kasuje...a jak nie to chemia......ale po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to okrzemki? Brunatnice? Jeśli któreś z tych to polecam ślimaki military helmet! Które nie rozmnażają się w słodkiej wodzie. Mi akwarium 240litrów 3 ślimaki opanowały w 3 tygodnie :-D jestem z nich zadowolony :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd tego slimaka połapać ? Jaka jest jego pełna nazwa?

Wróciłem po 3 tygodniach do pracy i moje sluzbowe akwarium to obraz nędzy burdelu syfu i rozpaczy. Muszę to jakoś ogarnać.

Dobrze że domowe żyje bez problemów swoim życiem

Tapniete z HGW 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem military helmet. Mi w zoologicznym sprowadzili za 3zł sztuka. Zobacz też allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znajdziesz Helmety , polecam gościa z Mikołowa , ma też inne ślimaki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny :decayed:

Znow bede mial dwie, moze trzy duze porcje mchu jawajskiego. Byli tacy co brali z forum, nie zglaszali zadnych uwag. Mech wolny od jakich kolwiek slimakow i innch ustrojstw :jerk: Oddam za koszt wysylki. Maks 15zl. Zobacze jak uda mi sie rozdzielic. Wysylka w poniedzialek lub wtorek

Kto chce prosze pisac tu. Liczy sie kolejnosc zgloszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę;)

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...