Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ORI używka

W życiu większej bzdury nie słyszałem :facepalm:

jak lubisz co kilka tygodni wyciągać ramkę drzwi, to gratuluję i życzę powodzenia :banan:

bez odbioru :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem po złożeniu wszystko chodzi cacy ale pow 80 słychać wiatr uszczelkę mam przerwana na dl 5cm posklejalem ja kropelką czy to jej wina czy może coś innego

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopery w uszy lub głośniejsza muzyka :decayed:

Zamknij drzwi i spójrz na ramkę jak dolega, porównaj z drugiej strony. U mnie też gwizda i będzie trzeba regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadła mnie wymiana linki postanowiłem zostawić ori mechanizm, wyciagałem starą linkę a w to miejsce wkładałem nową problem polega na tym że brakuje mi około 2 cm linki. Kupiłem zamiennik na allegro linka + mechanizm, linki są takiej samej długości próbowałem też z mechanizmem z allegro ale jest taka sama sytuacja. Miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, dzisiaj. Różnica taka, że miałem komplet, ale wyskoczyło mi to cholerna biała zębatka, na którą nawija się linka. 3 godziny trwała walka, w końcu udało się, dxuęki temu, że dokładnie przyjrzałem się kółkom, przez które przechodzi linka - mają one 2 poziomy:

1. Dolny - normalne kółko pasowe, po którym linka się ślizga

2. Na górze jest taki dziwny trójkąt na mimośrodzie. To na nim trzeba poprowadzić linkę (na wszystkich 4 kółkach) ZANIM ściśnie się sprężyny. Spróbuję zrobić jakieś zdjęcia poglądowe, bo nie wiem, czy jasno się wyrażam.

182102227a1ad18a1063a6f5b8e73e8f.jpg

8b4e95bd893e5f1c11fea76e4acbecd7.jpg

W ten sposób zyskujesz może nie 2cm, ale wystarczająco, aby zapiąć całość. Z Po zapięciu wystarczy pociągnąć kilka razy góra-dół za uchwyty trzymające szybę, żeby linki wskoczyły same na swoje miejsce. Takie to sprytne rozwiązanie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cwpisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo o to chodziło, uzyskałem odpowiedni luz żeby wszystko spiąć w całość. Jednak linki są bardzo mocno naprężone i trzeba użyć sporej siły żeby przesunąć szybę orientujesz się może czy to normalne? Złożyłem wszystko na starym mechaniźmie ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mie wiem, czy tak piwinno być,ale u mnie też tak było. Wszystko działa ładnie, silnik daje rade bez problemów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jutro jeszcze nasmaruje te kółka i zamontuje w aucie. Myślę że powinno być wporzo, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc bo tracilem nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ORI używka

ew ori aso za 450+ ;p

gdzieś w temacie opisywałem jak rozpoznać ori używke, bo musi być full ori!

Witam, gdzie można dorwać oryginalny mechanizm do prawej przedniej szyby? Bo raz mi sie zepsuł i kupiłem nowy zamiennik na allegro i po roku czasu znów się zepsuł.

Jeśli ktoś by miał oryginał używany to chętnie odkupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mechanizm z exeo,pochodzi dluuugo

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę na tej aukcji:
http://allegro.pl/mechanizm-szyby-przod-audi-a4-b6-8e0837461a-462a-i5602841028.html
Brałem lewą stronę, więc prawa pewnie jeszcze jest, ale proponuję się upewnić.

Cena śmieszna, mechanizm dostałem następnego dnia. Działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę na tej aukcji:

http://allegro.pl/mechanizm-szyby-przod-audi-a4-b6-8e0837461a-462a-i5602841028.html

Brałem lewą stronę, więc prawa pewnie jeszcze jest, ale proponuję się upewnić.

Cena śmieszna, mechanizm dostałem następnego dnia. Działa jak trzeba.

Kupiłem, zobaczymy mam nadzieje ze będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przy otwieraniu tylnej szyby coś trzasnęło kilka razy - przy próbie zamknięcia też słychać było krótki trzask jednak w górę już nie pojechała. Teraz nie działa ani w jedną ani w drugą - da się ją zamknąć ręcznie ale też bez problemu można ją zsunąć w dół - linka czy ślizg do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj całego mechanizmu . Tylko ori a nie zamiennik bo te mało wytrzymują. Szkoda na nie i kasy i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując

Podpoowiedzcie czy kupować:

nowy cały zestaw

http://allegro.pl/podnosnik-szyby-przod-lewy-audi-a4-b6-b7-exeo-i5290254348.html- z postów wynika, że i tak to szlak trafi

używany ale ori

czy może zamiennik ale same linki

http://allegro.pl/podnosnik-szyb-audi-a4-b6-b7-2000-2008-prawy-przod-i5634087219.html

na tej aukcji linki chociaż są nawinięte na to kółko

i pytanie bo piszecie, że zamiennik nie wytrzymuje długo ale co konkretnie, linki czy to kółko na silniczek

boje trochę, że jak kupie same linki to mająć zerwaną linkę u siebie jakoś tego nie poskładam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki jakie znalazłem w sieci odnośnie wyjmowania mechanizmu podnoszenia drzwi niestety ta "przyjemność" w moim wykonaniu dziś została rozpoczęta a dokończę pewnie w poniedziałek

Edytowane przez gecons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że ramki nie trzeba wyciągać z drzwi. Jest dużo pieprzenia się ale wykonalne. Kilka dni temu ma mrozie we 2 osoby dobre 2h się meczylismy się... Oczywiście uszczelki od szyby i szybę trzeba było wyjąć...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...