Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Po montażu turbiny od AWX(131ps) w silniku AHU(90ps) postanowiłem monitorować jej ciśnienie doładowania i w tym celu zakupiłem wskaźnik oraz obudowę na słupek,

aby zamontować obudowę musiałem ją dociąć i przykleić do starego słupka, może kiedyś obydwa obszyję skórą a teraz wygląda to tak

87a038d9b42ea1c7m.jpg

7ddce86bfbb9a3f3m.jpg

9d984cbb327e6af4m.jpg

tak wyglądało jak wyschło

6f920e184954fb0em.jpg

a6774bad5766b668m.jpg

fd6efdd97da73438m.jpg

kable musiałem przedłużyć...

d38e8613de8acfe5m.jpg

przewód ciśnieniowy podłączyłem pod maską w miejscu komputera(UWAGA tylko niektóre ECU posiadają wbudowany mapsensor) więc trójnik i jedziemy z nim do kabiny

JEŚLI macie mapsensor na rurze dolotowej koło grodzi to nie szukajcie wężyka w obudowie ECU bo go nie znajdziecie musicie zakupić kruciec z gwintem wkręcić go w rurę dolotową

9758f7c5e117e443m.jpg

potem zostało jeszcze podłączenie kabli czarny masa, potem mamy słabe podświetlanie (kabel pomarańczowy) i podświetlanie mocne(kabel czerwony), ja słabe podświetlanie mam poprzez podłączenie do kabla koloru niebieskiego z czerwonym paskiem i następuje to po przekręceniu kluczyka, a mocne podświetlenie do kabla koloru zielonego z czerwony paskiem znajdującego sie pod kierownicą i następuje to po włączeniu świateł postojowych, oto efekt końcowy

e7c3f02dd2f99f34m.jpg

f2f6916aa087773fm.jpg

9b99c293bec98452m.jpg

b74c633d1bd83de7m.jpg

4edc9f01c006c80em.jpg

c32e060d8f115837med.jpg

Opublikowano

do jakiej wartości pompuje sprężarka?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wskaźnik całkiem fajnie się prezentuje no i pokazuje to co nas najbardziej interesuje :naughty:

Powiedz jeszcze do ilu pompuje?

Też myślę nad takim czymś i się zastanawiam czy nie zrobić dwóch tylko nie wiem co dać drugie?

Może temperaturę powietrza w dolocie do turbiny? Jest sens? A może lepiej coś innego co będzie bardziej przydatne przy podkręconej furce?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a czym przykleiles obudowe do slupka? jakis specjalny klej??

Opublikowano

Wskaźnik całkiem fajnie się prezentuje no i pokazuje to co nas najbardziej interesuje :naughty:

Powiedz jeszcze do ilu pompuje?

Też myślę nad takim czymś i się zastanawiam czy nie zrobić dwóch tylko nie wiem co dać drugie?

Może temperaturę powietrza w dolocie do turbiny? Jest sens? A może lepiej coś innego co będzie bardziej przydatne przy podkręconej furce?

jak nie masz w zegarach to temp oliwy .... a jak masz to EGT ...

Opublikowano
  • Autor

obudowę przykleiłem na kleju ale nazwy ci teraz nie powiem, ja mam turbo z AWX to pompuje mi do 1,55 bar

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Fajnie to wygląda :) a może by tak to wszystko obszyć materiałem u tapicera ?

Opublikowano

Fajnie to wygląda :) a może by tak to wszystko obszyć materiałem u tapicera ?

dobiję chyba do tematu i nie będę nowego zakładał to zobaczysz jak wygląda słupek obity/obszyty/obklejony materiałem :naughty:

Opublikowano

a powiedz którą droga prowadziłeś wężyk do kabiny???

Opublikowano
  • Autor

mi osobiście narazie nie przeszkadza wygląd mojego słupka może kiedyś sie bo obszyje, kolego krzyniek pokaż swój słupek wrzuć jakieś foty[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 21:59 _________________________________________________ja wężyk do kabiny puściłem przez skrzynkę z ecu widać tam na zdjęciu

Opublikowano

mi osobiście narazie nie przeszkadza wygląd mojego słupka może kiedyś sie bo obszyje, kolego krzyniek pokaż swój słupek wrzuć jakieś foty[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 21:59 _________________________________________________ja wężyk do kabiny puściłem przez skrzynkę z ecu widać tam na zdjęciu

oki interesuje mnie jak dostałeś się przez blache do samej kabiny(np przez kolumne kierownicy czy jak??)

Opublikowano

mi osobiście narazie nie przeszkadza wygląd mojego słupka może kiedyś sie bo obszyje, kolego krzyniek pokaż swój słupek wrzuć jakieś foty[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 21:59 _________________________________________________ja wężyk do kabiny puściłem przez skrzynkę z ecu widać tam na zdjęciu

oki interesuje mnie jak dostałeś się przez blache do samej kabiny(np przez kolumne kierownicy czy jak??)

seba1-2 podłączył się pod ECU bo w jego modelu dochodzi tam wężyk z ciśnieniem i przez obudowę ECU przeszedł z wężykiem do kabiny, ja natomiast musiałem dorobić króciec na dolocie i do niego podłączyć wężyk od zegara ale też przeciągnąłem go przez obudowę ECU i prawie go nie widać, w weekend wrzucę foty i opisze trochę co jak. :wink4:

Opublikowano

Ja mam pytanie a raczej prośbę do osób które mają już wskaźnik turbo boost aczkolwiek jeszcze go nie zamontowały! Albo już go zamontowały i mają ochotę pomóc drugiej osobie!

Potrzebuję wymiarów (średnica wskaźnika to 52mm :P ale reszty nie znam) takiego wskaźnika!

Potrzebne będzie mi to do zrobienia słupka, ale w trochę inny sposób niż kolega, więcej czasu... i roboty... i miejmy nadzieje że coś z tego wyjdzie. Sposób Działania będzie opierał się na technice budowania słupków pod tweetery.

Opublikowano

w weekend wrzucę foty i opisze trochę co jak. :wink4:

czekamy ... chetnie zobacze ten krociec ... :wink4:

Opublikowano

w weekend wrzucę foty i opisze trochę co jak. :wink4:

czekamy ... chetnie zobacze ten krociec ... :wink4:

sorka nie miałem czasu się wziąć i pozgrywać foty, o pisaniu czegokolwiek już nie wspomnę :kwasny:

o to króciec

gx1IYfKi.jpg

Opublikowano

w weekend wrzucę foty i opisze trochę co jak. :wink4:

czekamy ... chetnie zobacze ten krociec ... :wink4:

sorka nie miałem czasu się wziąć i pozgrywać foty, o pisaniu czegokolwiek już nie wspomnę :kwasny:

o to króciec

gx1IYfKi.jpg

wkrecony,wklejony ... ? czym uszczelniony ... ?

Opublikowano

wkręcony, przykręcony nakrętką od środka i zalany klejem na gorąco, mam zdjęcie samej końcówki to jak zgram to wkleję.

Opublikowano

brawo

sam sie od dluzszego czasu zastanawiam nad wskaznikiem doladowania

szacunek za robote

Opublikowano

obudowę przykleiłem na kleju ale nazwy ci teraz nie powiem, ja mam turbo z AWX to pompuje mi do 1,55 bar

szkoda ze nie pamiętasz nazwy tego kleju,bo na dniach będę robił coś podobnego.może ma ktos jakis pomysł na co przykleic obudowe do słupka????

Opublikowano
  • Autor

to może być każdy klej do plastiku(na pewno nie kropelka :polew:) , ważne aby nie pobrudzić reszty słupka jak przyklejamy obudowę, no chyba że będziesz go obszywał to co innego :naughty:[br]Dopisany: 15 Sierpień 2008, 18:01 _________________________________________________o i najlepiej jak będzie o konsystencji żelu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.