Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku


seba1-2

Rekomendowane odpowiedzi

a tak z innej beczki...

chce zalozyc taki wskaznik... (juz wszytsko czeka) tylko gdzie moge dostac taki kruciec zeby to wszytsko zmontowac po (po 99 roku nie bylo wezyka przy ECU)

:mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu,zeby nie zakladac nowego. mam pytanie?

wiecie moze czy istnieje jakis czujnik temperatury turbiny? chodzi mi o to czy jest jakis wskaznik, ktory moglbym sobie zamontowac np. w slupku i ten wskaznik informowalby mnie czy juz moge gasic autko po ostrej jezdzie np. po 3minutach, czy po delikatnej jezdzie np. po kilkunast sekundach, tak aby turbina zdazyla sie schlodzic, nie wiem, jest cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasic autko po ostrej jezdzie np. po 3minutach, czy po delikatnej jezdzie np. po kilkunast sekundach, tak aby turbina zdazyla sie schlodzic

a nie prościej zamontować turbo_timer :naughty: np http://cgi.ebay.de/Turbo-Timer-Audi-A3-S3-RS4-RS6-TT-S4-S6-1-8T-2-7T_W0QQitemZ200348774881QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item2ea5b7b1e1&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam turbo timer Greddy, ma dużo funkcji :cool1: przykładowo dwa czasy chłodzenia turbinki po delikatnej mam 30 sekund a po ostrej 2 min :good:

7d03559ba0c7a3bdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dzieki koledzy, nie wiedzialem ze cos takiego jak turbo timer w ogole istnieje, za***ista sprawa, zaraz sobie troszeczke poczytam w necie o tym, a Wy tak na szybkiego ot co polecacie i jaki jest koszt takiego cudenka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po ostrej 2 min :good:

Poziowemu po ostrej jeździe to się evelinka 15min studziła :kox::decayed:

seba mógłbyś napisać ile Cię to kosztowało ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro stan używany ale wyglądał jak nówka zapłaciłem wtedy(prawie 1.5 roku temu) 140zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięks

a jeszcze jedno pytanie dla pewności: czy turbo timer dla benzyny i dla diesla jest taki sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jego się podłącza pod stacyjkę, ma za zadanie podtrzymać prąd po wyciągnięciu kluczyka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immo działa podczas zapłonu, jak podtrzymasz zasilanie po wyciągnięciu kluczyka silnik nie zgaśnie :good: aha i ja mam coś takiego że jak ręczny nie jest zaciągnęty to silnik zgaśnie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź bedę u siebie montował niedługo i swój słupek do flokowania oddaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany , podpiąłem sie ze wskaźnikiem pod przewód zaznaczony niebieskim kółkiem , i teraz tak :

na wolnych wskazuje -0,5 bara

przy bucie powyżej 4000rpm ma 0,8 - 1,0 bara

a jak dojdzie do prędkości to spada na 0

czy to jest normalne ??? czy może podpiąć sie pod inny przewód ???

pozwoliłem sobie użyć zdjęcia labka - dzieki

silnikm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEsli masz takie doladowanie to masz raczej chipa ( chyba ze wskaznik przeklamuje a to mozliwe bo na wolnych u mnie jest jakies -0,7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czy nie powinieneś podpiąć się pod przewód idący do DV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEsli masz takie doladowanie to masz raczej chipa ( chyba ze wskaznik przeklamuje a to mozliwe bo na wolnych u mnie jest jakies -0,7)

Właśnie Poziek też to sugerował

No dobra a czy nie powinieneś podpiąć się pod przewód idący do DV ?

czyli ten zaznaczony żółto-czerwoną strzałką ??? jeśli tak to musze kupić dłuższy wężyk ,bo ten co był w komplecie niestety nie sięga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Jaki masz wskaźnik, ten standardowy Autogauge ? Jeśli tak to powinien sięgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Jaki masz wskaźnik, ten standardowy Autogauge ? Jeśli tak to powinien sięgnąć.

tak , ten standardowy i ni c**j nie sięga. może w dobie kryzysu obcięli metraż :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Jaki masz wskaźnik, ten standardowy Autogauge ? Jeśli tak to powinien sięgnąć.

tak , ten standardowy i ni ch***j nie sięga. może w dobie kryzysu obcięli metraż :decayed:

Może musisz pokombinować przejście do kabiny bo ja go miałem aż nad to albo faktycznie kryzys :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...