Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a tu część dla ludzi co nie mają w TDI przewodu idącego do kompa:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=830497489

a tu link do sprzedawcy , jeżeli aukcja pójdzie do archiwum

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=259443

część to zamiennik przepustnicy EGR :hi:

ja właśnie zakupiłem tą cześć

tylko jeszcze trzeba dokupić kolektor z AWX'a :evil:

Opublikowano

A ja po kilku miesiącach posiadania zegarów na słupku postanowiłem w końcu zrobić z nimi porządek tak wiec słupek zdjąłem podstawkę pod zegary umocowałem na wkręty i klej dwuskładnikowy, następnie po szpachlowałem i wyszlifowałem. Jutro to znaczy dzisiaj zaworze słupek do flokowania.

A o to fotki gotowego słupka przed flokowaniem:

e67767a297b7e75am.jpg

ed42230b0facdac3m.jpg

d10b1b9496d97bedm.jpg

jakość zdjęc kiepska bo robione komórką :-P

A i nastąpi zamiana jednego zegara :)

Opublikowano

no więc wszystkie wężyki powymieniane... turbo jak pompowało 5.0 - 5,5 tak pompuje dalej... nie wiem czy coś uszkodzone czy wina wskaźnika ale trochę mnie to drażni. Samochód i tak sobie całkiem nieźle radzi ale chciałbym mieć pewność że turbo jest ok. Od czego zacząć, co sprawdzać? Może hamowania?

Opublikowano

no więc wszystkie wężyki powymieniane... turbo jak pompowało 5.0 - 5,5 tak pompuje dalej... nie wiem czy coś uszkodzone czy wina wskaźnika ale trochę mnie to drażni. Samochód i tak sobie całkiem nieźle radzi ale chciałbym mieć pewność że turbo jest ok. Od czego zacząć, co sprawdzać? Może hamowania?

spytam z ciekawości , ile powinno pompować ????

Opublikowano

coś w okolicach 0,9 ponoć

a może coś ze wskaźnikiem nie halo... da rede jakoś sprawdzić boosta na vag-u??

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

silnikm.jpg

Panowie chce sie upewnic

Przeczytalem watek ale albo nie zrozumialem albo nie ma odpowiedzi

Na obrazku sa 2 miejsca gdzie sie wpinac

1) zaznaczone zolto-czerwona strzalka

2) w grubym niebieskim kolku

Z tego co zrozumialem mam sie wpiac w miejsce przy tej zolto-czerwonej strzalce ?

Opublikowano

silnikm.jpg

Panowie chce sie upewnic

Przeczytalem watek ale albo nie zrozumialem albo nie ma odpowiedzi

Na obrazku sa 2 miejsca gdzie sie wpinac

1) zaznaczone zolto-czerwona strzalka

2) w grubym niebieskim kolku

Z tego co zrozumialem mam sie wpiac w miejsce przy tej zolto-czerwonej strzalce ?

tak

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

witam kolegów

1.czy taki słupek (tylko u mnie od B6) da rade okleic Alkantrą coś na zasadzie flokowania , chodzi mi o to czy alkantra jest na tyle elastyczna aby dała sie rozciagać?

2.jakim klejem trzeba wysmarowac słupek by naklejać flok,alkantrę czy inny matriał?może ktoś ma doswiadczenie w tym temacie.

Opublikowano

Floku na pewno sam nie nałożysz w sposób zadowalający :)

Opublikowano

ma ktoś jakiś opis kabli licznikowych żeby sie w nie wpiąć , tak żeby można było ściemniać zegary ?

bo wszyscy piszą tylko , że jak chcesz mieć przyciemnianie to musisz sie wpiąć w kable z licznika :gwizdanie: a to to chyba oczywiste jest :rolleyes:

Opublikowano

ma ktoś jakiś opis kabli licznikowych żeby sie w nie wpiąć , tak żeby można było ściemniać zegary ?

bo wszyscy piszą tylko , że jak chcesz mieć przyciemnianie to musisz sie wpiąć w kable z licznika :gwizdanie: a to to chyba oczywiste jest :rolleyes:

na mój gust to nie zrobisz żeby Ci się ściemniały razem z dechą ..
Opublikowano

ma ktoś jakiś opis kabli licznikowych żeby sie w nie wpiąć , tak żeby można było ściemniać zegary ?

bo wszyscy piszą tylko , że jak chcesz mieć przyciemnianie to musisz sie wpiąć w kable z licznika :gwizdanie: a to to chyba oczywiste jest :rolleyes:

na mój gust to nie zrobisz żeby Ci się ściemniały razem z dechą ..

czemu nie? a np przewód od podświetlenia wskaźnika wpiąć, zamiast bezpośrednio do plusa, to do instalacji podświetlenia deski? :mysli:

Opublikowano

a nie lepiej sobie gdzies potencjometr na kabli machnac ?

Opublikowano

ma ktoś jakiś opis kabli licznikowych żeby sie w nie wpiąć , tak żeby można było ściemniać zegary ?

bo wszyscy piszą tylko , że jak chcesz mieć przyciemnianie to musisz sie wpiąć w kable z licznika :gwizdanie: a to to chyba oczywiste jest :rolleyes:

na mój gust to nie zrobisz żeby Ci się ściemniały razem z dechą ..

ale zegar auto gauge ma trzy kable przecież , chyba że źle odczytałem z instrukcji :rolleyes:

red 12V ignition switch (12V stacyjka)

black engine ground (masa)

orange dash light (światło tablicy rozdzielczej)

no i chyba ten pomarańczowy kabel sie podłącza pod zegary :mysli:

Opublikowano

no i chyba ten pomarańczowy kabel sie podłącza pod zegary :mysli:

Krzyniek (i ja tez) rozwiazal/ismy problem przy pomocy przelacznika 3 pozycyjnego

pozycja

1) - brak podswietlenia (podlaczony glowny kabel +12 z panelu z bezpiecznikami)

2) - polowa podswietlenia (podlaczony kabel pomaranczowy)

3) - max podswietlenie (kabel czerwony)

ja wykozystalem taki przelacznik (podobny)

_____30012.jpg

Przy jego pomocy sam decydujesz czy chcesz miec delikatne czy max podswietlenie (lub nie miec wcale)

Opublikowano

ale to jaki sens jest tego pomarańczowego kabla ?

Opublikowano

Pomarancowy kabel odpowiada za to "mniejsze" podswietlenie

to dziala tak ze jak jedziesz bez swiatel to masz na maxa podswietlone a jak wlaczysz swiatla to sie wlacza sie to slabsze

jako ze jezdzimy 100% na swiatlach u nas kabelek nie ma "racji bytu" podlaczony jak w instrukcji

Opublikowano

Pomarancowy kabel odpowiada za to "mniejsze" podswietlenie

to dziala tak ze jak jedziesz bez swiatel to masz na maxa podswietlone a jak wlaczysz swiatla to sie wlacza sie to slabsze

jako ze jezdzimy 100% na swiatlach u nas kabelek nie ma "racji bytu" podlaczony jak w instrukcji

a taaake buty :mysli:

no to dzięki za rozjaśnienie umysłu , bo jakoś to inaczej zrozumiałem , także też sobie zrobie taki przełącznik :wink4:

Opublikowano

....

heh ... Krzyniek zrobił :decayed: i pozwolił Ci skopiować pomysł :tongue4:

to chyba najlepsze rozwiązanie, tylko ja użyłem bardziej dyskretnego przełącznika :naughty:

mało tego pokuszę się o stwierdzenie że nie da się podłączyć tak samo wskaźnika bost i np temp oliwy bo temp oliwy musi mieć podany prąd na kabel (nie pamiętam koloru) ale od "jasnego" podświetlania i tylko dołączany kabel pomarańczowy (ciemniejsze podświetlanie)

Opublikowano

mało tego pokuszę się o stwierdzenie że nie da się podłączyć tak samo wskaźnika bost i np temp oliwy bo temp oliwy musi mieć podany prąd na kabel (nie pamiętam koloru) ale od "jasnego" podświetlania i tylko dołączany kabel pomarańczowy (ciemniejsze podświetlanie)

Nie wiem jak jest w temp oliwy - moze masz racje ALE

w moim cisnieniu oliwy masz 6 kabli

czarny czerwony pomarancz jak w boost (odpowiadaja za to samo)

i

czerwony (12V) Zielony (sygnal) czarny (-)

wiec podlaczenie wyglada tak samo :) (co do podswietlenia)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.