Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Filtr kabinowego


byciu

Rekomendowane odpowiedzi

I jak wymieniłeś ten filtr? pomogło. .? bo chyba u siebie będę musiał to zrobić..

Ja bede wymieniał dopiero po " zimie " za jakiś miesiąc wszystkie filtry, nie mam żadnych problemów żeby wymienić ale lepiej dbać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jutuby, kilka zdjeć i nadal nie wiem. Wszyscy na filmach tylko otwierają schowek , wkladają reke , odkręcaja 3 sruby recznie , wypinają plastikową osłonę , wyjmują filtr.

Ja patrze u siebie i w schowku widze tylko wyścieloną tapicerke oraz żadnych śrub ktore mozna by reką wykręcic. Czyżby trzeba było zdjąć najpierw tą tapicerke?

Na żadnym "poradniku" słowa o tym nikt nie wspomina. A może mój schowek jakiś hyper premium jest ? :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale filtr się wymienia bez otwierania schowka :) Jest on pod schowkiem, tak w głębi.. Poświeć sobie latarką i znajdziesz śrubki i plastik do wyjęcia :)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale filtr się wymienia bez otwierania schowka :) Jest on pod schowkiem, tak w głębi.. Poświeć sobie latarką i znajdziesz śrubki i plastik do wyjęcia :)

1. Łamiesz sobie kręgosłup żeby wsadzić głowę pod schowek po stronie pasażera

2. za schwkiem widzisz taki palstiko-styropianek na 3 plastikowe wkręty - odkręcasz

Reszty nie opisuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Gimnastykowałem się nieźle za pierwszym razem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima BASIC , czyli co POD schowkiem ? Musze zanurkowac tak jak do gniazda diagnostycznego z tym , że po stronie pasażera ?


A co do szukajki to znalazło mi 4 strony postów ale nie tego co podałeś powyżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

kolega "Kamyk" wspomniał o filtrze Mann. czy ten filtr Mann jest godny polecenia?

Czy warto je wybierać podczas serwisowania naszych OOOO ?? [emoji2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzien jest! Natomiast ja jestem ZASZCZYCONY wdychac powietrze filtrowanene przez Filtron z weglem aktywnym :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem BOSCH za całe 60zł wygląda identycznie jak ORI tylko napisu OOOO brak :) i wciągam świeże ścieżki powietrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mann jak najbardziej jest godny polecenia, przynajmniej według mnie i mojego "doświadczenia", równie dobry jak Filtron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEMONTAZ SCHOWKA PASAŻERA :

Odciągamy boczna osłonę deski rozdzielczej oraz demontujemy schowek pasazera .

schoweksruby22.png
schoweksruby.png

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie przedniego pasażera.
– Otworzyć pokrywę podręcznego schowka i wykręcić śruby .
- Wyjąć podręczny schowek na tyle, aż będzie można rozłączyć elektryczne złącze wtykowe przy wtyczce centralnej.

oslonaschowkamala.png

Odczepić osłonę tablicy przyrządów 1 po stronie przedniego pasażera od podręcznego schowka i zdjąć ją.




schowek545.jpg



sckoeczek.jpg



air1x.jpg


schow2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy filtrem kabinowym VAG : 8K0819439A a VAG: 8K0819439B ?

Do kupienia są np MANN CUK2450, ja po wyjęciu ori mam CUK2450/1 (8K0819439B). Nie mogę znaleźć CUK2450/1 nigdzie.

641cdacea1d61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcówką A -zwykły , a B - komfort z węglem aktywnym nie czuć niemiłych zapachów z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...