Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak poprawić światla mijania??


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam b5 po lifcie (Swiatła te zespolone) i widoczneśc jest wg mnie tragiczna.

Wcześniej miałem punto 2 fl i tam mijania świeciły prawie tak jak tu drogowe.

W jaki sposób poprawić świecenie tych świateł?

Nie chodzi mi o jakieś barwy ale o zasięg i widocznosc.

Czy samymi żarówkami da się coś powalczyć?

Dodam ze klosze są czyściutkie, nie porysowane itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze soczewki wwypalone juz masz, żarówkami to cudów nie zdziałasz, spróbuj HID xenon wstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy ocenić czy te soczewki rzeczywiście wypalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzeć do nich

ale ogólnie swiatła w b5 są beznadziejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne Kowi to były w B5 ale przed liftem... dramat :wallbash:

Na soczewkach nie jest źle, przede wszystkim klosze muszą być czyste.

Przejedź się z kimś kto niedawno zakładał nowe np. DEPO i ocenisz czy świecą podobnie czy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sa beznadziejne, wieksza soczewka bardzo dużo zmienia na plus:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wcześniej jeździł przedliftem miał byś inne zdanie... :wink:

W sumie to poodbna sytuacja jak u Ciebie, po zmianie na większą soczewkę dostrzegasz różnicę i o to chodziło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie da, kupic hidy ze slim przetwornicami, by niezaklocaly, do 200, albo podbij do kolegi gwerty za 650 I masz bixenon:) ja narazie na hidach poprawilem widocznosc w tych lampach b5, bo tak to zal.pl bylo fabrycznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź większa soczewkę od q7 albo a6 c6 bi zenon i do tego hida lub ori przetwornice i wtedy zobaczysz co to znaczy mieć dzień w nocy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość narzeka na te światła zespolone, zwłaszcza po przeróbce. Osobiście jak porównam to jest inna bajka na tych aniżeli przedliftowych. Żarówki dałem philips +30 coś tam, świecą prawie rok i przynajmniej wszystko widać na drodze i poboczu. Druga rzecz to kwestia właściwego ustawienia. Nie zmienia to faktu że na deszczu jest porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jakiś czas hidy, jak założyłem tylko jeden dla porównania to normalnie szok.

Stare żarówki świeciły jak świeczki.

Z uwagi na przepisy itp, torchę bałem się jeździć w trasę na hidach, więc zmieniłem żarówki na Philips Blu..coś tam +30%.Nie jest to xenon ale było dużo lepiej niż na zwykłych żarówkach.Reflektory zespolone Depo.Oczywiście A4 B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestowałem w nowe lampy i lepsze żarówki, a żeby nie wypalać soczewek to w dzień jeżdżę na ledowych DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampami przedliftowymi nie było aż tak źle , wcześniej miałem takie i nie było tragedii potem założyłem lampe z soczewką i powiem szczerze że szału też nie było , dopiero jak włożyłem hida lampa zaczęła świecić jak należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z zenonami tylko na przykład w Rzeszowie, panowie wręcz polują na takie auta. Musi być samopoziom, spryski, homologacje i nawet zaglądają czy nic nie wystaje. Patologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co ma wystawać ? Mam u siebie spryski , Hida 5000K który nie świeci na niebiesko i powiem że byłem autem na przeglądzie i koleś nic nie powiedział ustawił mi tylko światła żeby nie świeciły za wysoko i tyle , nikt mi nie mruga że go razi ani na CB nikt nie wyzywa , jak sie to ztobi z głową to jest OK . Niedawno 2 razy policja mnie zatrzymała i żaden sie nie doczepił . Jak policjant jest normalny i zrobisz to z głową to nic ci nie zrobi a jak trafisz na debila i cwaniaczka to do wszystkiego sie doczepi , a co do samopoziomowania to w pierwszych S4 z Xenonem chyba nie było samopoziomowania , ale nie jestem pewny , zresztą na naszych polskich drogach samopoziomowanie nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam polifta 2000rok i nie miałem zastrzeżeń co do świecenia. Jedna żarówa się przepaliła i kupiłem coś w markecie świecącego na niebiesko i udającego xenona bo producent zapewniał w opisie że świecą coś około 30% lepiej od oryginalnych oczywiście był to szybki i nieprzemyślany zakup produkcji chińskiej. Tragedia. Zgadzało się tylko to że świeciły z niebieską poświatą natomiast co do widoczności to nie będę się dalej wypowiadał bo szkoda literek. Szybko zakupiłem właściwe żarówki OSRAM +50% no i teraz to mogę powiedzieć że ŚWIECI!!!!!!!! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co ma wystawać ? Mam u siebie spryski , Hida 5000K który nie świeci na niebiesko i powiem że byłem autem na przeglądzie i koleś nic nie powiedział ustawił mi tylko światła żeby nie świeciły za wysoko i tyle , nikt mi nie mruga że go razi ani na CB nikt nie wyzywa , jak sie to ztobi z głową to jest OK . Niedawno 2 razy policja mnie zatrzymała i żaden sie nie doczepił . Jak policjant jest normalny i zrobisz to z głową to nic ci nie zrobi a jak trafisz na debila i cwaniaczka to do wszystkiego sie doczepi , a co do samopoziomowania to w pierwszych S4 z Xenonem chyba nie było samopoziomowania , ale nie jestem pewny , zresztą na naszych polskich drogach samopoziomowanie nie daje rady

Wiem że Policja nie jest już taka głupia, niektórzy atrapy sprysków przyklejali i ok, teraz to nie przejdzie.

Przy włączeniu świateł sprawdzają czy reflektory się poruszą góra dół.

Widziałem też zamontowane światła do jazdy dziennej z Al... linijka diodowa i jeżdżą i sie nie boją:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...