Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej Castrol EDGE Turbo Diesel - TESCO vs ALLEGRO


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

naprawde tak bardzo szkoda 10 czy 20 zl na zakup oleju z pewnego zrodla? juz nie wazne czy castrola czy innego.

"ekonomia kowalskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na Edge juz wiele lat, silnik otwierałem do wymiany wtrysku sterujacego, i syfu niemam,.

przedstawione zdjecia to syf, w silnku benzynowym, pytanie po jakim oleju, wystarczy że odma jest przypchana, krótkie dystanse, i padniety termostat i taki syf sie w benzyniaku zrobi!!!!, nieżależnie od oleju,.

co do porównań oleju, wydaje mi się że ten z tesco powinien miec odlejana karteczkę od tyłu z dodatkowymi jezykami, kolor też nie wyglada dobrze, ten z allegro, ma nowe opakowania, wczesniej były takie jak w tym z tesco,

jutro sprawdze dokładnie jak one wygladają, bo mam kilka pustych opakowań,.

Edga mi nie ubywa, dla ciekawostki osoba co mi sprzedaje oleje, handluje nimi hurtowo, posiada od nowości peugota partnera 2.0 TDi, 90 ps, przebieg 650 tys, cały czas edge, 5/40, oleju nie bierze, turbina jeszcze nie naprawiana, także źródło oleju jest najważniejsze

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

obie podrobki jezeli pierwsza cyfra kodu jest 9 to jest to polska.badz jak kto woli Unia europejska.Nie jest to ori produkt castrol

9- austria

http://www.barcodeisland.com/ean13.phtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani i panowie ! Krótka piłka. Olej stosować zgodnie z zaleceniem producenta w/g specyfikacji. Terminu wymian pilnować z zapasem wstecznym ,a nie po terminie.Wymieniać wraz z filtrem . Pokazane zdjęcia się mają ni jak do faktycznego stanu. Dyskusja jest mniej więcej taka jak fajniejsze są blondynki czy brunetki. O olejach było tyle ,że wszystko powinno być jasne. Jako ciekawostkę podam taką informację . W 1992 roku kiedy dostępność oleju markowego na rynku była znikoma miałem przyjemność uczestniczyć w naprawie MAZDY 626 2.0 D po przebiegu 460 000 km. Mazda była prawidłowo serwisowana. Silnik wewnątrz w lekko złotawym kolorze . panewki na stronie pracującej bez przebarwień w kierunku zużycia . Powód naprawy - prozaiczny pęknięty blok silnika . Przyczyna głupia oszczędność chwilowa - woda w układzie chłodzenia . Kupienie w tym czasie płynów chłodniczych też nie było latwe chociaż możliwe.Wiem, wiem zaraz ktoś zauważy ,że silnik tej mazdy nie był tak zaawansowany technologicznie jak nasze silniki w Audi ale to nie ma nic do sprawy zasyfienia w wyniku Z A R Z Y N A N I A silnika bo i tak się go sprzeda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki jezeli ma 5 to jest rozlewany w polsce.CO nie zmienia faktu ze 9 tez jest podrobka,nie bede mowil skad ale wiem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nelson oltarzyk Sobie zrob z puszki po tym cudownym srodku smarnym w garazu :wink:

Popieram moje zdanie własnymi doświadczeniami. Zmiana z Castrola na Motula(z pewnego źródła) w dwóch silnikach VP i PD stanowczo poprawiła kulturę pracy i dźwięk silnika. Ponadto, przy pałowaniu olej w znacznie lepszy sposób oddaje ciepło. A jeśli nie masz do napisania treściwej wypowiedzi, która wniosłaby cokolwiek do tej dyskusji, to zamilcz i nabijaj posty gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu służbopwemu Paskowi zmiana z Castrola na Motula też zrobiła dobrze.Dużo mniej go bierze,prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

sorki jezeli ma 5 to jest rozlewany w polsce.CO nie zmienia faktu ze 9 tez jest podrobka,nie bede mowil skad ale wiem na 100%.

No to teraz nie ręce ale cycki mi opadły. Kupili mi znajomi 2 tygodnie temu 4l Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 w Wiedniu w FORSTINGERZE za prawie 70 euro (mam paragon) z kodem kreskowym rozlewni zaczynającym się na 9 (czyli Austria) - a tu się dowiaduję że to podróba.

Kolego vauxhall95 - może jakieś konkrety, bo to już chyba jakaś paranoja. Co jak co - ale mam trochę do czynienia z austriackim wtórnym rynkiem samochodowym (kupiłem tam sobie i znajomym kilka aut) i mam w tym temacie swoje zdanie. Nie sądzę aby opłacało im się robić przekręty na 3 butelkach oleju (tyle było na stanie potężnego stoiska z akcesoriami motoryzacyjnymi).

Pozdrawiam - ale do końca spokojny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że kupowałem kiedyś olej w ASO i od wymiany do wymiani 1000tys/km to około 200ml musiałem dolewać teraz juz chyba 4 razy zalałem Castrolem i nie dolewam nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas kiedy kod niemiec rozpoczynał się od liczb 400... . ale w DZISIEJSZEJ UNII nic już nie jest takie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nelson oltarzyk Sobie zrob z puszki po tym cudownym srodku smarnym w garazu :wink:

Popieram moje zdanie własnymi doświadczeniami. Zmiana z Castrola na Motula(z pewnego źródła) w dwóch silnikach VP i PD stanowczo poprawiła kulturę pracy i dźwięk silnika. Ponadto, przy pałowaniu olej w znacznie lepszy sposób oddaje ciepło. A jeśli nie masz do napisania treściwej wypowiedzi, która wniosłaby cokolwiek do tej dyskusji, to zamilcz i nabijaj posty gdzie indziej.

No bo lałeś podróbe castrola a zalałeś oryginalnego motula to wiadomo ze sie kultura pracy poprawiła itp. jak byś zalał castrola z pewnego źródła też byś odczuł zmiane pracy silnika po przejsciu z jakiejs podróby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nelson oltarzyk Sobie zrob z puszki po tym cudownym srodku smarnym w garazu :wink:

Popieram moje zdanie własnymi doświadczeniami. Zmiana z Castrola na Motula(z pewnego źródła) w dwóch silnikach VP i PD stanowczo poprawiła kulturę pracy i dźwięk silnika. Ponadto, przy pałowaniu olej w znacznie lepszy sposób oddaje ciepło. A jeśli nie masz do napisania treściwej wypowiedzi, która wniosłaby cokolwiek do tej dyskusji, to zamilcz i nabijaj posty gdzie indziej.

No bo lałeś podróbe castrola a zalałeś oryginalnego motula to wiadomo ze sie kultura pracy poprawiła itp. jak byś zalał castrola z pewnego źródła też byś odczuł zmiane pracy silnika po przejsciu z jakiejs podróby :)

kolego co ty za glupoty piszesz skąd wiesz ze lal podróbe :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g sprytnego czytnika kodów 900 1606 002 000 Wiedeń Austria -dotyczy Castrol 5W - 40 1l. opakowanie

Sorki, kolego Janusz, ale jak to sprawdziles. Bo u mnie nic pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki jezeli ma 5 to jest rozlewany w polsce.CO nie zmienia faktu ze 9 tez jest podrobka,nie bede mowil skad ale wiem na 100%.

a jeżeli jest kupiony w sklepie w NL i ma 5 to gdzie jest rozlewany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcą oleju Castrol i nie tylko dla sieci Tesco w chwili obecnej jest importer G4 Garage z Wrocławia. Mają swoją stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcą oleju Castrol i nie tylko dla sieci Tesco w chwili obecnej jest importer G4 Garage z Wrocławia. Mają swoją stronę.

Jasne, a skad oni biora ten olej, wiesz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...