Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej Castrol EDGE Turbo Diesel - TESCO vs ALLEGRO


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio olej CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL 4L w dwóch różnych miejscach w TESCO i przez ALLEGRO u tego pana http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=13099994.

Opakowania są różne.

To z TESCO wydaje się być oryginalne i pochodzące od pewnego importera.

To z allegro wygląda hmmm... podejrzanie ale może też jest oryginalne.

PORÓWNANIE (z lewej tesco, z prawej allegro):

imag0374c.th.jpg

imag0366d.th.jpg

imag0363c.th.jpg

TESCO:

tscoimag0371.th.jpg

tescoimag0370.th.jpg

tescoimag0369.th.jpg

tescoimag0367.th.jpg

tescoimag0364.th.jpg

tescoimag0361.th.jpg

ALLEGRO

allegroimag0373.th.jpg

allegroimag0372.th.jpg

allegroimag0365.th.jpg

allegroimag0362.th.jpg

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy ten z allegro jest fałszywy? Na razie wstrzymałem się z komentarzem na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zadane pytanie Ci nie odpowiem , ale chciałbym Cie uswiadomić , ze Castrol kupuje sie w celu nasmarowania drzwi do garażu , furtki do posesji itp , w zadnym wypadku nie nalezy go uzywać do smarowania silnika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu był temat z rozbebeszeniem silnika po Castrolu, polecam zobaczyć co się dzieje w środku silnika od tego syfu...:facepalm: Tylko Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu był temat z rozbebeszeniem silnika po Castrolu, polecam zobaczyć co się dzieje w środku silnika od tego syfu...:facepalm: Tylko Motul.

Popieram kolege wyżej castrol to ino zamki naoliwić przy szopie na dzewo:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam leję mobil super do turbodiesla , jakieś opinie ?

A do vitary (benzyniak) lałem castrol sport 10w60 i silnik hula już 4 lata (w terenie , gdzie silnik co chwilę pracuje w wysokiej temperaturze)

i jeszcze Platinum oil z Orlena taki ostatnio zalałem do passata 1.9td , wasze opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na logo Castrola poprawne jest to z prawej ale jak to sie ma do oryginalnosci produktu to ja nie wiem.

ja tam motula leje do chinskiego skuterka, a nie do auta ;) castrol to dobry olej R18 przeciez na nim le mans jechalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R18 przeciez na nim le mans jechalo ;)

tak , na bank jechali na olejach identycznych jak te w sprzedazy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na logo Castrola poprawne jest to z prawej ale jak to sie ma do oryginalnosci produktu to ja nie wiem.

ja tam motula leje do chinskiego skuterka, a nie do auta ;) castrol to dobry olej R18 przeciez na nim le mans jechalo ;)

W takim razie radziłbym poszukać informacji głębiej i zobaczyć w jakich dyscyplinach sportowych udziela się Motul, Valvoline i Millers. Ponadto, allegro nie jest dobrym miejscem na zaopatrywanie się w oleje silnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Castrol-a lalem chyba z 7 razy i nie narzekam ale kupuje z pewnego, zrodla

Olej jak kazdy inny ale podrabiany pewnie najczesciej

Zalezy pewnie gdzie rozlewany - na kodzie kreskowym masz 9... ja mam 5... a ponizej naklejki jest nadruk pewnie laserowy z numerem partii, data i cos tam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Domyslam sie ze napewno to co napisze wzburzy kolegow, ale uwazam ze ten olej z allegro jest prawdziwszy niz ten z Tesco...

Wszystkie oleje pochodzenia zagranicznego takie jak np. Castrol czy Mobil sa produkowane przez polskie koncerny paliwowo-olejowe np. Orlen.

Wiec napewno im daleko do produkcji zagranicznych.

Choc jeden z kolegow w innym watku uwaza ze produkcje polskie sa najlepsze i np. filtry firmy Filtron niczym nie ustepuja znanym renomowanym firmom zagranicznym.

I teraz do naszego watku.

Olej Castrol przedstawiony nam na zdjeciach w jednym przypadku byl kupiony w Tesco i napewno pochodzi od polskiego dystrybutora czyli w tym przypadku np. firma Orlen.

Natomiast drugi olej kupiony na allegro, pochodzi od prywatnego importera i prawdopodobnie jest sprowadzany z zagranicy np. Anglia, Niemcy.

Podobnie jak sa sprowadzane oleje na ktorych jezdzi wiekszosc z nas, czyli Motul, Millers, LM itp.

Porownalam te oba oleje (zdjecia) i okazuje sie ze na Angielskim ebey, wlasnie jest sprzedawany olej w identycznym opakowaniu co na allegro.

No to chyba tyle, a kazdy sam niech rozsadzi co lepiej kupic. Angielski Castrol czy Polski.

Pozdrawiam

snap2012041021h49m57s00.th.jpg

PS. A tak na wszelki wypadek, to nie znam tego goscia co sprzedaje Castrol na allegro... i sama rowniez nigdy tego oleju nie kupowalam. Choc moja A4, jak przyszla z zagranicy to wlasnie miala wklejona kartke z Castrol 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz tego cudownego Motula, to proponuję poczytać, na co możesz się naciąć olej :polew::polew::polew::polew:'>http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?181442-ALL-TDI-Prawda-i-fa%B3sz-olej-MOTUL :polew::polew::polew::polew::polew::polew:

6 lat na Castrolu śmigam i jakoś nigdy nie miałem z nim problemów :thumbup1::hi:

Gdzieś tu był temat z rozbebeszeniem silnika po Castrolu, polecam zobaczyć co się dzieje w środku silnika od tego syfu...

@nelson: jak ktoś nie zmienia oleju przez 3 lata to co się dziwisz, nawet Motul zrobić się jak masło i zostawi syf w silniku:hi:pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie podrobki jezeli pierwsza cyfra kodu jest 9 to jest to polska.badz jak kto woli Unia europejska.Nie jest to ori produkt castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu był temat z rozbebeszeniem silnika po Castrolu, polecam zobaczyć co się dzieje w środku silnika od tego syfu...:facepalm: Tylko Motul.

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=65273

Fotki:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=56c742fe3f92d0c8

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=246136481d944774

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3ca5c9211308d6f8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu gdybac - temat jakich juz wiele sie przewijalo na forum - pytanie bylo o porownanie a nie co kto w silniku ma bo zalal castrola i syf sie zrobil a wczesniej przez 5 lat nikt nie zmienial oleju :facepalm:

Nie ma co drazyc - opinie wydane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej który został zakupiony w Tesco nie jest krajowej produkcji. 90% olei dostępnych w Tesco pochodzi z importu z zachodu. Oryginalność jest pewna, ale co do jakości tych olei robionych dla sieci handlowych to się nie wypowiem bo nie wiem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej który został zakupiony w Tesco nie jest krajowej produkcji. 90% olei dostępnych w Tesco pochodzi z importu z zachodu. Oryginalność jest pewna, ale co do jakości tych olei robionych dla sieci handlowych to się nie wypowiem bo nie wiem:decayed:

Moze i masz racje, bo Czechy i Wegry to dla nas tez zachod...

Ale z drugiej strony ciekawe ze na angielskim i niemieckim ebey takich opakowan (jak w Tesco) nie uswiadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde tak bardzo szkoda 10 czy 20 zl na zakup oleju z pewnego zrodla? juz nie wazne czy castrola czy innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...