Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Układ chłodzenia - dziwna nieszczelność


przemek1975

Rekomendowane odpowiedzi

witam znalazlem temat (http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_chlodzeniadziwna_nieszczelnosc-t13730.0.html;msg164958#msg164958)ale nic nie pisze w nim jak nazywa się fachowo ten kruciec mam nieszczelnosć na nim ale niemam pojecia co mam powiedziec gosciowi w sklepie o co dokladnie chodzi jak nazywa sie ta częsc ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2696c20d23b42994.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znalazlem temat (http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_chlodzeniadziwna_nieszczelnosc-t13730.0.html;msg164958#msg164958)ale nic nie pisze w nim jak nazywa się fachowo ten kruciec mam nieszczelnosć na nim ale niemam pojecia co mam powiedziec gosciowi w sklepie o co dokladnie chodzi jak nazywa sie ta częsc ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2696c20d23b42994.html

wg ETKI jest to "kolnierz z pierscieniem uszcz."

Powiedz facetowi w sklepie ze potrzebujesz czesci o nr. oryginalu: 028 121 132 i tyle.

dodam ze zamiennik HP ma oznaczenie 108-191-756 i jest opisany jako: "Obudowa czujnika przy głowicy VW 1,9D 91 /HP/"

Kosztuje 13,49 PLN ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powiesz w sklepie "kołnierz z pierścieniem uszczelniającym" to sprzedawca może zrobić tak :shocked:, niestety tacy się zdarzają

najlepiej wspomóż się numerami części które podał kolega dziku i zapytaj o króciec wodny przy głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostane taki króciec w inter carsie? Bo tez ten element mi się poci i mam niewielki ubytek płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w inter carsie napewno będzie. Miałem u siebie ten sam problem.

Ile płaciłeś ze ten króciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ASO ! 49 PLN i po kłopocie.

Z podróba mogą być kłopoty, nie warto oszczędzać.

PS: czujnik temperatury osadź na taśmę teflonową do uszczelnień. Kupisz ją w każdym sklepie z hydrauliką.

Przerabiałem to pare tygodni temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniałem właśnie kruciec i podczas uzupełniania płynu zaczęło mi lać przez czujnik :mysli: wczesniej jak go wkładałem to strasznie luzno mi wchodził i uszczelka jest troche sparciała! dostanę tą uszczelke nową? czy normalnie owinąć ten czujnik tasmą teflonową bo nie wiem co robić :mysli: bede wdzieczny za podpowiedz jak najlepiej ten problem rozwiazac zeby nie lało przez ten czujnik :mysli:pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę wymieniał ten kruciec, proszę o podanie numeru częsci do mojego silnika - ADP, 1.6 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie blisko do ASO to radze sie wybrac,te tanie podróbki są do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja wykryłem nieszczelność w układzie na odcinku między elementami 28-29 jest tam plastikowe kolanko ze stożkową gumką uszczelniającą na schemacie układu (na samej górze) nie jest zaznaczone to kolanko, jak je nazwać w sklepie? "kolanko z kołnierzem uszczelniającym"? ta część ma jakiś nr? czy bezpośrednio kierować się do ASO? z góry dzięki za odp :hi:[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2008, 23:05_________________________________________________To wie ktoś coś na ten temat czy nie bo jak narazie brak jakiejkolwiek odpowiedzi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

koledzy mam nieszczelnosc w ukladzie chlodzenia, ubywa mi płynu po troszku i zbiera sie na bloku silnika i spływa i niewiem skad leci dokladnie, wytarlem dzisiaj za pompa wtryskowa wszystko szmartka (kiepskie dojscie) i na zimnym silniku naciskam weze ruszajac, ale nic nie skapywalo dopiero jak sie przejechalem osiagawszy 90st i zobaczeniu pod maska tak jakby sie ten krociec plastikowy(fot nr.1) pocil lub weze wokol niego i troszke bylo zas widac plynu rozowego (dynager 2000), zas waz nr.2 styka sie z nakretka pompy wtryskowej, czy niema wibracji podczas pracy silnika?. Czy ten rozgałeznik jest częsta przyczyna wycieku plynu?

Czy tez weze kupic nowe, czy uzywki czy inne weze gumowe. I ile moze kosztowac taki trójnik?

pozdrawiam serdecznie...

wezechlodnicy.jpg

szukajac dalej na forum, znalazlem 1 post i chyba podobne objaw, bo tez mi leci z pompy wtrsykowej i tez kapie na te weze i ten krociec, moze on rozszcelnil...

sprawdź czy nie masz nigdzie rozpulchnionych wężów od wody.

Ja miałem podobny problem. Okazało się ze ropa z pompy ciekła to wszystko leciało na węza (028 121 053 AA) i go powoli "rozpulchniało" i puszczał . Sytuacja trwała ponad rok. I nic nie zalazłem mimo usilnych poszukiwań (wymiany między innymi osławionego trójnika) .

Oczywiście wycieki były tak małe ze nic nie było widać ( do czasu)

Wąż w ASO 150zł ( podróba 65zł jak wiozłem do reki to podziękowałem)

Dodam iż tego węza nawet przy ściągniętych wszystkich osłonach nie widać

Wymiana pod blokiem to porażka

:polew: :polew:

[br]Dopisany: 04 Marzec 2010, 07:03_________________________________________________dodam ze w końcowej fazie ciekło tylko przy odkręconym korku od zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...