Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciekający płyn od spryskiwaczy


pscu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po uzupełnieniu płynu do spryskiwaczy zauważyłem, że pod autem coś mokro.

Sprawdziłem poziom płynu i okazało się, że zbiorniczek prawie pusty.

Sprawdzałem sam zbiorniczek i jest OK, ale zauważyłem, że to nie jest chyba jedyny zbiornik, bo od spodu idzie jeszcze jakaś rura w strone nadkola.

Czy coś takiego tam jest? Bo jeśli tak, to gdzieś tam to musi ciec.

Jak się do tego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz sprysków pod xenon to pewnie puszcza ci pompką w zbiorniczku,zerknij czy poniżej pompki jest płyn jeśli tak to wyciągnij pompkę pod nią jest oring i pewnie tamtędy puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spryskiwacze od xenonow. To sie leje nawet jak nie uzywam zadnych spryskiwaczy.

Sprawdzalem ta uszczelke pod zbiornikiem od plynu i wyglada OK i zdecydowanie tamtedy sie nie leje, a jesli nawet to minimalnie a nie tak ze po chwili mam kaluze pod autem dlatego obstawialem cos nizej niz sam zbiorniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz spryski to sprawdź dobrze przewody szczególnie na złączkach ja tak miałem porozpinałem, przeczyściłem złączki ,pozłączałem i przestało ciec ,może przy zmianie rozrządu połamali zabezpieczenia na złączkach i teraz leci ja wywaliłem te ori zabezpieczenia i ścisnąłem na trytki i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, mi jakieś 2 tyg temu w weekend też wyciekł płyn, kałuża pod autem ale jak uzupełniłem to od tamtego czasu nic nie ubyło więc nie wiem co jest grane. Dodam, że nie mam sprysków lamp ale też nie używałem samych spryskiwaczy szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz spryski to sprawdź dobrze przewody szczególnie na złączkach ja tak miałem porozpinałem, przeczyściłem złączki ,pozłączałem i przestało ciec ,może przy zmianie rozrządu połamali zabezpieczenia na złączkach i teraz leci ja wywaliłem te ori zabezpieczenia i ścisnąłem na trytki i wszystko jest ok

A podrzucisz jak sie do tego dobrac? Trzeba sciagnac zderzak? Tak jak dzis patrzylem to nie bardzo widzialem tam przewody od spryskow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze że najlepiej zdjąć zderzak ,ja miałem zdjęty wtedy masz dobry dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ale powoli ucieka płyn do spryskiwaczy. Jakiś czas temu, jak robiłem coś innego pod autem to zauważyłem, że mocno kapie z prawego spryskiwacza. Wyciągnąłem prawy reflektor i zmieniłem oring w szybkozłączu ale nic to nie dało bo kapie z samego sprysku. Będę go musiał rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie tez cieknie pod prawa strona. Przy okazji sprawdzania xenonow, sprawdzali mi mechanicy wezyki od spryskiwaczy swiatel i mowili ze jest wszystko OK (ale nie wierze im czy w ogole na to spojrzeli). Profilaktycznie dzisiaj bedac w ASO kupilem uszczelke od zbiornika laczaca maly zbiornik z tym w nadkolu. Koszt 1.46 ori :D

---------- Post dopisany 29-04-2012 at 15:03 ---------- Poprzedni post napisany 27-04-2012 at 18:46 ----------

OK, dzis przy okazji sprawdzania Xenonow dalej drazylem temat cieknacego plynu. Po zdjeciu reflektora zauwazylem wyciek

2012-04-29%2014.39.09.jpg

To nie cieknie na zadnej zlaczce, tam jest sucho. Jak wsadzilem reke to od tylu tego spryskiwacza jest mocne, czyli od strony zderzaka.

Nie bardzo widze jak tam sie dobrac i jak by to naprawic w razie czego? Da sie w ogole?

Czy pozostaje jedynie demontaz zderzaka i wymiana spryskiwacza na nowy?

Nie skrecam jeszcze swiatla, moze ktos zdazy cos podpowiedziec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem- kupilem tez uszczelke laczaca gorny zbiornik z dolnym ale nie pomoglo... jak stoi to nie cieknie- jak gdzies po dziurach jade to wtedy cieknie jakby z tego laczenia gdzie wymienilem uszczelke... moze ten dolny zbiornik z wypustem okleic jakas tasma zeby ciasniej wlazil w ten gorny?? bo nie mam pomyslu... do wyciagniecia tego na zewnatrz trzeba sciagac zderzak czy samo nadkole starczy??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem- kupilem tez uszczelke laczaca gorny zbiornik z dolnym ale nie pomoglo... jak stoi to nie cieknie- jak gdzies po dziurach jade to wtedy cieknie jakby z tego laczenia gdzie wymienilem uszczelke... moze ten dolny zbiornik z wypustem okleic jakas tasma zeby ciasniej wlazil w ten gorny?? bo nie mam pomyslu... do wyciagniecia tego na zewnatrz trzeba sciagac zderzak czy samo nadkole starczy??

samo nadkole wystarczy zdjąć i masz na wierzchu...

ja połączyłem dwa zbiorniczki sylikonem bo tez przeciekało na łaczeniu jak było pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem i u mnie jest taki lejek jakby od strony nadkola... odpowietrznik i nim sie przelewa jak potrzasne autem.... w etce calkiem inaczej wyglada ten dolny zbiornik wiec kij zostawie.. mam oryginal bo numer sie zgadza... zagadka.. wersja pewnie dla spragnionych:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączę spryskiwacz tylnej szyby, płyn leje się po lewym nadkolu... 2-3s i pod samochodem jest kałuża, zaś zbiornik z płynem pusty... Całość ścieka po nadkolu, a tylna szyba wciąż sucha... Co mogło się stać? Spryskiwacze przedniej szyby i reflektorów działają prawidłowo (gdy je włączę po nadkolu nic się nie leje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MozliPowymienialem wszystkie gumki i teraz płyn ucieka wolniej i po obserwacji ucieka przez spryski lamp, grawitacyjnie pewnie spryski sa dosc nisko i chyba sa nieszczelne.  ktoś tak miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zapomnieliscie, że oprócz pompki jest jeszcze czujnik poziomu spryskiwaczy gdzie tez jest uszczelka. Może warto tez to sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...