Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Akcja klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi 1.9 TDI 8D5 AJM 2000

Jak w temacie - kompresor chodzi klima nie mrozi

a tak do rzeczy dzisiaj przy 23 sponiowym pogodnym dniu zaaplikowalem termometr w kanal wylotu w kabinie na wlaczonej klimie i co ? 17 stopni na LO pokazalo.

W tamtym roku nabijalem klime sprawdzona szczelnosc itp itd na dobrej maszynie chodzila w sumie "srednio"raczej takie mialem wrazenie. dziwnie bo chlodzila niespecjalnie mocno w miescie a na autostradzie przymarzala- powietrze przestalo w kabinie leciec obydwa przewody zamarzniete w kostke lodu. po wlaczeniu przycisku"ecoN" po chwili wszystko wracalo do normy i znow mozna bylo palowac klime- zamarzala tylko na autostradzie. Zauwazylem ze rozprezanie te "ssss" pod szyba pomimo tego czy chlodzi czy tez nie (jak to na chwile obecna)jest nierownomierne (?) czyli dzwiek wyraznie sie zmienia: naslila lub zmiejsza. To tyle co zdazylem zaaobserwowac a w kazdym badz razie klima na chwile obecna nie funkcjonuje mimo ze kompresor zalacza sie i syczy rowno pod szyba w miejscu rozprezania gazu. bledow w klimie 0 byl jedem 15.7 o ile sie nie myle- blokujaca klapa (juz opanowano)

stawiam ze jakims cudem uciekl gaz...

prosze o jakiekolwiek porady bo wysiadam.

Opublikowano

sprawdzales wentylator z klimy czy Ci sie wogole zalacza? Szczegolnie jak piszesz ze na autostradzie zamarza a na postoju nie chce chlodzic. U mnie jak byl zepsuty wentylator to klima tez chlodzic nie chciala. Po wymianie chlodzi tak jak ma.

Opublikowano
  • Autor

Wentylator z przodu idzie na wszystkich biegach jak szalony 0 problemu poza tym gdbyby skraplacz przegrzewal sie wlaczalo i wylaczalo by na przemian kompresora.tak samo jest z wentylatorem w nawiewie kabinowym.

Jakies dalsze propozycje ?

prosze o pomoc

Opublikowano

Znaczy z kratek leci w sumie ciepłe powietrze tak??

Wymień filterek w jednej z tych rurek w podszybiu na 90% nie był ruszany od nowosci:wink: jest gdzies watek o tym

---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ----------

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=30710

Opublikowano
  • Autor

dokladnie.

hmm.. to moze byc to.

skoro klima potrafila zamarznac moze wlasnie filterek i dysza byly po na biciu na wykonczeniu a teraz zatkalo na dobre..! ja rowniez zaraz za zaworkiem wysokiego cisnienia mam lekko oszroniona rurke..

biore sie do akcji dam znac co wykombinowalem :naughty:

---------- Post dopisany at 18:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

dziex koledze Kowi87

Filterek za**** to malo powiedziane.

Teraz kilka pytan odnosnie czasu przez ktory uklad jest pusty:

czy za sciagniece gazuy tzw odzysk placa ?

bo ja swoj "spuscilem" przez zawor co lepsze lecialo jakby same powietrze i troche oleju z barwnikiem przewody nie zrobily sie nawet chlodne (..) - dziwne- a robilem tak tylko dlatego zeby zdolni mechanicy nie policzyli 2 miliony za wymiane glupiego filterka ktory kosztuje 7 + wysylka

jaki dokladnie ma byc ten filtr ? kolor albo srednice dyszy

kompresora nie slychac teraz po spuszczemu gazu zeby sie zalaczal to chyba dobrze.

Opublikowano

tam w wątku powinien być numer tego filterka, a co do reszty to niewiem

Opublikowano

ale jak na zewnątrz jest temperatura 23 stopnie i włączysz klime i przystawisz termometr do kratki nawiewu i pokazuje 17 stopni to klima działa tylko musisz trochę dłużej poczekaj na schłodzenie całego auta

Opublikowano
dokladnie.

dziwne- a robilem tak tylko dlatego zeby zdolni mechanicy nie policzyli 2 miliony za wymiane glupiego filterka ktory kosztuje 7 + wysylka

To teraz zdolni mechanicy skasują Ciebie 2 razy tyle za załadowanie nowego czynnika z olejem, tak zapłaciłbyś tylko za usługę i ewentualnie odzysk plus może odrobinę czynnika, która ubyła samoistnie. Nie dość że przekombinowałes to puściłeś w atmosferę gaz, którego i tak już tam jest dość i który wcale taki obojętny dla środowiska nie jest...

Opublikowano
Znaczy z kratek leci w sumie ciepłe powietrze tak??

Wymień filterek w jednej z tych rurek w podszybiu na 90% nie był ruszany od nowosci:wink: jest gdzies watek o tym

---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ----------

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=30710

potwierdzam.

kiedys nabilem klime bez ruszania tego filterka to po dwoch miesiacach juz przestalo chlodzic,

przy nastepnym nabijaniu zalozylem nowy filterek w rurce i juz ponad 2 lata dziala bez zastrzezen:wink:

Opublikowano
  • Autor
Znaczy z kratek leci w sumie ciepłe powietrze tak??

Wymień filterek w jednej z tych rurek w podszybiu na 90% nie był ruszany od nowosci:wink: jest gdzies watek o tym

---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ----------

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=30710

potwierdzam.

kiedys nabilem klime bez ruszania tego filterka to po dwoch miesiacach juz przestalo chlodzic,

przy nastepnym nabijaniu zalozylem nowy filterek w rurce i juz ponad 2 lata dziala bez zastrzezen:wink:

dokladnie tak samo bylo u mnie.

Opublikowano

osuszacz i dławik do wymiany

qurwa ile razy dzisiaj juz napisałem to zdanie w róznych postach.... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Opublikowano
  • Autor
dokladnie.

dziwne- a robilem tak tylko dlatego zeby zdolni mechanicy nie policzyli 2 miliony za wymiane glupiego filterka ktory kosztuje 7 + wysylka

To teraz zdolni mechanicy skasują Ciebie 2 razy tyle za załadowanie nowego czynnika z olejem, tak zapłaciłbyś tylko za usługę i ewentualnie odzysk plus może odrobinę czynnika, która ubyła samoistnie. Nie dość że przekombinowałes to puściłeś w atmosferę gaz, którego i tak już tam jest dość i który wcale taki obojętny dla środowiska nie jest...

zyjemy chyba w 2 innych swiatach.

jakakolwiek usluga rozszczelniania klimy to wydatek od 150 - 200 zł i wiecej. wole wiec wymienic sam sobie filter ktory jak juz inni pisali w niektowych servisach kosztuje 100 zł ;]

poza tym zdolniachy musza jeszcze dosmyslic sie ze owy filterek sie wymienia... i gdzie on moze byyyyc..

tak czy inaczej zadowolony z operacji jestem

dziex za porady

pozdrawiam :)

Opublikowano

dławik:

6c805d30300c5f63med.jpg

inna nazwa: dysza rozprężna

a znajdziesz go tutaj:

b9916240b88b6d28med.jpg

w tym prostym przewodzie z nakrętką

Opublikowano
dokladnie.

dziwne- a robilem tak tylko dlatego zeby zdolni mechanicy nie policzyli 2 miliony za wymiane glupiego filterka ktory kosztuje 7 + wysylka

To teraz zdolni mechanicy skasują Ciebie 2 razy tyle za załadowanie nowego czynnika z olejem, tak zapłaciłbyś tylko za usługę i ewentualnie odzysk plus może odrobinę czynnika, która ubyła samoistnie. Nie dość że przekombinowałes to puściłeś w atmosferę gaz, którego i tak już tam jest dość i który wcale taki obojętny dla środowiska nie jest...

zyjemy chyba w 2 innych swiatach.

jakakolwiek usluga rozszczelniania klimy to wydatek od 150 - 200 zł i wiecej. wole wiec wymienic sam sobie filter ktory jak juz inni pisali w niektowych servisach kosztuje 100 zł ;]

poza tym zdolniachy musza jeszcze dosmyslic sie ze owy filterek sie wymienia... i gdzie on moze byyyyc..

tak czy inaczej zadowolony z operacji jestem

dziex za porady

pozdrawiam :)

Bez obrazy, ale czytając ten bełkot mam wrażenie że faktycznie żyjemy w innych światach... intelektualnych. Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor
dokladnie.

dziwne- a robilem tak tylko dlatego zeby zdolni mechanicy nie policzyli 2 miliony za wymiane glupiego filterka ktory kosztuje 7 + wysylka

To teraz zdolni mechanicy skasują Ciebie 2 razy tyle za załadowanie nowego czynnika z olejem, tak zapłaciłbyś tylko za usługę i ewentualnie odzysk plus może odrobinę czynnika, która ubyła samoistnie. Nie dość że przekombinowałes to puściłeś w atmosferę gaz, którego i tak już tam jest dość i który wcale taki obojętny dla środowiska nie jest...

zyjemy chyba w 2 innych swiatach.

jakakolwiek usluga rozszczelniania klimy to wydatek od 150 - 200 zł i wiecej. wole wiec wymienic sam sobie filter ktory jak juz inni pisali w niektowych servisach kosztuje 100 zł ;]

poza tym zdolniachy musza jeszcze dosmyslic sie ze owy filterek sie wymienia... i gdzie on moze byyyyc..

tak czy inaczej zadowolony z operacji jestem

dziex za porady

pozdrawiam :)

Bez obrazy, ale czytając ten bełkot mam wrażenie że faktycznie żyjemy w innych światach... intelektualnych. Pozdrawiam.

sam gaz puszczony w atmosfere to jedno reszta to Twoje "pierdu"

zamiast madrowac sie swoim iloczynem intelektualnosci podalbys jakies konkretne przyklady ktorych najwidoczniej masz brak

Opublikowano
osuszacz i dławik do wymiany

qurwa ile razy dzisiaj juz napisałem to zdanie w róznych postach.... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

co sie dziwisz, cieplo sie zrobilo :decayed:

Opublikowano

taaaaa.... ciepło sie zrobiło to sie zabieraja za klimatyzacje

a o nia trzeba dbac przez cały rok a nie jak zacznie pot po rowie cieknąć :decayed:

Opublikowano
taaaaa.... ciepło sie zrobiło to sie zabieraja za klimatyzacje

a o nia trzeba dbac przez cały rok a nie jak zacznie pot po rowie cieknąć :decayed:

Tzn jak dbać przez cały rok? Chodzi Ci o używanie w zimę?

Opublikowano

dokladnie.... chociaz tematow jest na forum mnóstwo, wystarczy tylko troche czasu poswieci i poczytac.... ale i tak na miejscu ampera teraz to bym pojechal do jakiegos szpeca od klimy i jak uklad jest pusty to odrazu niech sprawdzi szczelnsc.... itp albo niech wrzuci azot zeby ewentualnie wilgos wywalic....

---------- Post dopisany at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany at 18:52 ----------

taaaaa.... ciepło sie zrobiło to sie zabieraja za klimatyzacje

a o nia trzeba dbac przez cały rok a nie jak zacznie pot po rowie cieknąć :decayed:

Tzn jak dbać przez cały rok? Chodzi Ci o używanie w zimę?

a w b6 mozesz odpalic klime w zimie? bo w b5 niestety po nizej +5 +3 nie odpalisz....

Opublikowano

a w b6 mozesz odpalic klime w zimie? bo w b5 niestety po nizej +5 +3 nie odpalisz....

Chyba poniżej +6*C się nie włączy klimy, ale w garażu da radę :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.