Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PlastiDip czyli alternatywa dla malowania


szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się w weekend PlastiDipem, efekty jak na pierwszy raz można powiedzieć dość przyzwoite. Malowałem obwódkę chromowana grila, znaczki i relingi, tu niestety spodu relinga nie pomalowałem bo nie miałem jak na aucie dojść do tego... a demontaż nie wchodził w grę :)

Na pewno troszkę różnica jest między tym co widzę na filmach a w rzeczywistości, w sensie powłoki i jej grubości. Nie wiem ja dawałem 4-5 warstw i powłoka jest grubszą odmianą schodzącej po opaleniźnie płatami skóry :) Takie moje wrażenie... Generalnie malowałem puszką a nie pistoletem... więc też może to być jakiś wpływ. Poza tym wprawna ręka inaczej maluje jak totalny amator.

Ale wiem jakich błędów unikać na przyszłość. W planie mam pomalowanie felg... ale to przez zimę ogarnę sobie jak zdejmę je z autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym machnal sobie maske, zderzak i blotniki na zimie.. na czarno. Tylko ciagle nic nie wiadomo jak to bedzie sie trzymac i oddzialowywac na silne mrozy, sole i inne takie dobrocie podczas zimy. Ile puszczek na w/w elementy ? 3 to pewnie za malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaków nie ściągałeś? po prostu zostawione wszystko, zaklejone co trzeba i jazda??? :decayed:

nie zdejmowałem zderzaków tylko kratki z przodu i listwę z tyłu. cenowo wyszło około 1100 zeta ze wszystkim, włącznie z maseczkami do malowania i miarkami itp.

lo-buz jeśli odtłuścisz te elementy benzyną ekstrakcyjną to będzie się trzymać zaje...cie, ta powłoka po zerwaniu ma charakterystykę grubego balona do nadmuchiwania. moim zdaniem w zimę zda egzamin ale poobserwuję i coś napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tak czytam i czytam to wszystko;p Odpowiedzcie mi na to. Mam a4 b5 avant w czerwieni - LY3H. Chciałbym walnąć go w biały lub czarny mat. Koszta całej zabawy, i który kolor wyjdzie mi taniej w sensie pokrycia mojego? Nie mam pistoletu ani sprężarki, to drugie może uda się załatwić. Sprayem raczej całego samochodu nie oblecę:(? Mam garaż, trochę wąski ale może by styknęło, można to robić w normalnym garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cene ktos tam wczesniej podawal kilka stron temu, czarny mat lepiej kryje bialy na ciemny kolor bedzie pewnie drozszy bo wiecej go pojdzie, jesli w garazu masz wzgledny porzadek i podczas lazenia nie bedzie sie unosil kurz

to da rade czemu nie ale z kurzem warunek chyba ze chcesz miec baranka :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale da rade sprayem opanować cały samochód? tak żeby to wyglądało fajnie..?
Może i by się dało ale napewno nie będzie to samo co pistoletem i pewnie trzeba się napie....nieźle:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przejrzałem cały temat. Zróbmy sobie jakąś rozpiskę cenową, czym malować, koszta tego osprzętu od gorszych do lepszych i ogólnie wszystko jakoś to opanować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...