Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie felg - foto


onion007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy zmianie opon na letnie, postanowiłem wyczyścić felgi bo pewnie od nowości nigdy nie były czyszczone. Kupiłem jakiś środek do felg za 10zł i ku mojemu zdziwieniu bardzo dobrze się sprawdził. Dlatego też chciałem się podzielić efektami. Dodam że felga po czyszczeniu wymagała jeszcze usunięcia starego kleju po ciężarkach i zostały tylko grudki asfaltu. Ale to też da się usunąć tylko trzeba poświęcić wiecej czasu :)

Niżej link do fotek:

felga przed czyszczeniem: http://imageshack.us/photo/my-images/152/zdjcie0572s.jpg/

felga po czyszczeniu(niecałkowitym, ale efekt jest:P) http://imageshack.us/photo/my-images/41/zdjcie0573k.jpg/

Komplet felg: http://imageshack.us/photo/my-images/84/zdjcie0575x.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś specjalne preparaty do usuwania asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś specjalne preparaty do usuwania asfaltu.

Wszelkiego rodzaju tar remowery, rain-x - jest cała masa środków do czyszczenia felg - wszystko zależy od zasobności portfela na ten cel i zapuszczenia felgi...:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to ja do tego używałem nafty świetlnej i tar remowera od K2 więc mnie koszt wyniósł chyba z 15 zł :naughty::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak czyszcze felgi co rok jak je odkladam na polke po wymianie na zimowe.

myje tylko ropą na szmatce i efekty rewelacyjne:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 to jest lipa ale w połączeniu z nafta daje radę... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś specjalne preparaty do usuwania asfaltu.

Wszelkiego rodzaju tar remowery, rain-x - jest cała masa środków do czyszczenia felg - wszystko zależy od zasobności portfela na ten cel i zapuszczenia felgi...:decayed:

rain-x to repelant, czyli na szybę (niewidzialna wycieraczka) !!!

Prickbort albie Nielsen Tar&glue remover spokojnie poradzi sobie ze smołą i klejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wyglupilem... :facepalm:

Iron-X a nie Rain-X - sorry za tak głupi błąd :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare dni temu stanałem obok wypucowanego auta i stwierdziłem że tak być nie może, ono błyszczy się od wosku a fegi czarne od środka...zadzwoniłem od poprzedniego właściciela, okazało sie że felgi nigdy nie były domywane do czystości, jeżdżone przez 9 lat lato zima. Załamałem się i zabrałem do roboty...czytałem na forach no i najlepszy iron-x, ale stwierdziłem że spróbuje jakaś chemią bo i tak w przyszłym sezonie pójdą do malowania. Wiecie czego musiałem użyć aby smoła, asfalt i pył hamulcowy zszedł?! Cilit bang(ten do kamienia) oraz (wiem że lekko przesadziłem ale tylko tym coś ruszyło) środek w żelu do przeczyszczania rur np w zlewie z Lidla. Wiec jeśli ma ktoś po około godzinę na felgę i szczotkę z troszkę twardszym włosiem to zestaw godny polecenia. A i wazne zeby zabezpieczyć oponę jakimś środkiem i uważać żeby środki nie spływały na gumę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecicie do czyszczenia felg po zimie, bo moje mimo karchera wygladają średnio ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jakby wżery brudu na lakierze mam, nawet po myciu, wrzucę foty w week

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj próbowałem - benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnik, czyścik do cementu, wd itp i nie szło dopiero jak kupiłem DENATURAT to bród zaczął współpracowac, dodam ze mam białe fele a czyszczenie to masakracja

efekt- a były na prawde uwalone

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj próbowałem - benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnik, czyścik do cementu, wd itp i nie szło dopiero jak kupiłem DENATURAT to bród zaczął współpracowac, dodam ze mam białe fele a czyszczenie to masakracja

efekt- a były na prawde uwalone

http://s16.postimage.org/4ddkhl7oh/image.jpg

A nie żółkną ci trochę? Bo moje od piasty trochę zżółkły:kwasny: Ładnie białe po tym denaturacie wyglądają:kox: A jak polerowanie to czym Pany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem golfa 3 na takich BBS-ach tylko że miałem wypolerowany sam rant

1410306480.jpg

Mycie tych felg to była istna masakra :facepalm: wypróbowałem parę preparatów ale nie dawały sobie rady :kwasny:

Aż w końcu trafiłem na środek do mycia silnika o nazwie NIAGARA. Extra efekt popsikałem tym felgi i po paru minutach spłukałem wodą pod ciśnieniem i były czyste aż się świeciły:naughty: I to wszystko bez dotykania felgi palcem :banan::banan:

Polecam wszystkim taki preparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde uważajcie z denaturatem i benzyną, może zmatowieć i rozpuścić wierzchnią warstwę lakieru. Po takim czyszczeniu lub polerowaniu trzeba nanieść powłokę ochronną, coś w stylu wosku do felg... Wtedy brudy nie będą "wnikać" w felgę i przed następonym czyszczeniem będzie o wiele łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...