Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

1.9 pancerny, jednak przepaść w ekonomi pomiędzy dieslem a pb to mit :)

Bez urazy ale tak mówią tylko Ci co nie umieją jeździć Dieslem. Mi na codzień pali max 6.5 l/100Km przy dość rzwawej jeździe po programie na 163KM. (Znajdź mi PB która będzie tak przyspieszała i paliła mniej niż 10l/100km przy butowaniu) Przy spokojnej jeździe schodzę do 5l/100km. Dziś akurat wracałęm z Zakopanego i na odcinku 290km który przejechałem w 3,5h średnią miałem 5,4l/100km. Mam znajomych którzy mówią tak samo jak Ty że 1.9TDI pali im 7l/100km i nie mogą zejść niżej. Ale jak patrze jaki mają styl jazdy to mnie krew zalewa. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam technikę On/Off pedal i 11 w zimie po mieście. Moim zdaniem więcej się nie da.

Minimalnie 8 mi się udało na mieście osiągnąć ale golfy na mnie warczały. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z tego silnika 1.9 130km 5biegów bardzo dobrze radzi sobie przy wyprzedzaniu moment i obiekt wyprzedzony :) Robie swoim Audi duże trasy Polska Holandia 1550 km ostatnio przy załadowanym aucie (kombi) po dach bagar i tył + letnie opony spalił mi 5,5 ! dla mnie to super wynik , oszczędny i dynamiczny silnik , jedyna awaria to wąż od turbo strzelił tak to jestem zadowolony ponad 250tys przebiegu a auto jeździ jak trzeba , poprzedni właściciel dbał dobrze wiec jak nie bede gorszy :) pozdrawiam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie przy 100 - 160 5.8 wyszło.Ale niestety jeżdżę głównie po mieście.Dom - Biedronka - Szkoła podstawowa - Dom itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AVF, w zasadzie to mój pierwszy diesel. Trochę się obawiałem przed zakupem (276000 km), ale auto bardzo miło mnie zaskakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko na forum jestem, głównie w celu doczytania potrzebnych mi informacji.. ale do rzeczy w moim B6 1,9 AVF 130 Quattro na liczniku ma 368 kkm spisuje się bardzo dobrze, na bieżąco wymiany, przy 310kkm po kupnie robiłem turbo, spalanie w zeszłym roku na trasie do Chorwacji wyszło 5,4 po miejscu do pracy 6,3 (dojazd ok 9 km a jak ktoś nie umie jeździć to niech pisze ze 8 :) ) auto serwisowane od nowości do 275 kkm w Serwisie audi we Wiedniu gdzie 1 właściciel wymieniał Pompki przy 290kkm.. Jak kupiłem wewnątrz wyglądało na Polskie 180kkm tak więc polecam silniczek i samochód. PS. przy dużych, małych przebiegach to normalne że jakieś podzespoły w aucie padają.. wszystko zależy jak ktoś dba o samochód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polece na pewno 1.9 TDI avf 130km i skrzynia manualna 6
mam takiego Audika z przebiegiem 220 tys , wszystko spisuje sie bez zarzutu
dosc krótkie biegi ale daje rade
w okresie zimowym do pracy mam 3 km spalanie koło 10
ale jaka kolwiek traska to 5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogą być problemy, jeśli będę jeździł w tyg. do pracy dieselem ok. 10 km, dziennie, a raz w tygodniu jakies 200? Wiem, ze lepiej byłoby benzynke, ale zostaje tutaj tylko do wyboru 1.8T, które ciężko znaleźć w dobrym stanie w miarę dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna kwestia i nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Czy Audi a4 b6 z 2004r. wychodziły wyłącznie na pompowtryskach? Czy też instalowano w tedy jeszcze normalne pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nawet modele o słabszych silnikach jak 101KM również mają pompowtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. boisz się PD? jak masz zamiar lać gnojówke z niewiadomego pochodzenia to PD sobie odpuść. Na normalnym paliwie ze sprawdzonego źródła nic się nie powinno dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem na opale, wszyscy mówili, że do b5 mogę spokojnie lać, ale jakoś nigdy się nie odważyłem, zazwyczaj tankowałem na orlenie. Teraz chcę kupić b6 ostatnio słyszałem, że do tego trzeba dobre paliwo bo łatwo o awarię wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy takie spalanie uzyskujecie... Mi na trasie 100 km przy eko jeździe AWX nie zejdzie poniżej 7/100...

A w mieście to w ogóle 8-9... Wszystko sprawdzone, wszystko w porządku... Także ekonomiczne to były diesle na rotacyjnej pompie, nie na pompowtryskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...