Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi


warto kupić takie 12letnie autko? odwdzieczy się bezawaryjnością i nie zrujnuje mi portwel? co warto wymienic po kupnie

A skad ktos ma wiedziec co kupisz?

Trafisz zdrowe, lejesz paliwo, robisz eksploatacje i jezdzisz.

Kupisz trupa to Cie wykonczy.

Jak z kazdym autem.

I nie patrz na licznik a na stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak w każdym przypadku warto jechać na oględziny takiego auta z kimś użytkującym takie auto już od jakiegoś czasu. Jak ktoś jest trochę w temacie to wychwyci typowe usterki tego motoru już na słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadson1, dnia 06 Sty 2016 - 21:38, napisał:

warto kupić takie 12letnie autko? odwdzieczy się bezawaryjnością i nie zrujnuje mi portwel? co warto wymienic po kupnie

A skad ktos ma wiedziec co kupisz?

Trafisz zdrowe, lejesz paliwo, robisz eksploatacje i jezdzisz.

Kupisz trupa to Cie wykonczy.

Jak z kazdym autem.

I nie patrz na licznik a na stan.

+1

ogólnie A4B6 z 1,9 TDi to super auto a jeśli ma do tego quattro to już w ogóle mistrz

Edytowane przez julekF1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadson1, dnia 06 Sty 2016 - 21:38, napisał:

warto kupić takie 12letnie autko? odwdzieczy się bezawaryjnością i nie zrujnuje mi portwel? co warto wymienic po kupnie

A skad ktos ma wiedziec co kupisz?

Trafisz zdrowe, lejesz paliwo, robisz eksploatacje i jezdzisz.

Kupisz trupa to Cie wykonczy.

Jak z kazdym autem.

I nie patrz na licznik a na stan.

+1

ogólnie A4B6 z 1,9 TDi to super auto a jeśli ma do tego quattro to już w ogóle mistrz

Dokładnie, moja A4 B6 1.9 AVF ma 290 000km i jest perełka!

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U mnie spalanie liczone po staroświecku z powodu braku pełnego FIS'a jeżdżąc 35%miasto 65%trasa a w tej trasie przewaga autostrady z prędkością 130-150, po wyjechaniu całego baku wychodzi od 5,6l do 6,0l na 100km. Tylko jazda miejska w zimie co mi się raz zdarzyło tylko tak zrobić pełny bak wyszło 7,8l. Koła standard 15 cali opony 205/65. Co jest ciekawe, przy emeryckiej jeździe auto pali więcej niż jeżdżąc normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U mnie spalanie liczone po staroświecku z powodu braku pełnego FIS'a jeżdżąc 35%miasto 65%trasa a w tej trasie przewaga autostrady z prędkością 130-150, po wyjechaniu całego baku wychodzi od 5,6l do 6,0l na 100km. Tylko jazda miejska w zimie co mi się raz zdarzyło tylko tak zrobić pełny bak wyszło 7,8l. Koła standard 15 cali opony 205/65. Co jest ciekawe, przy emeryckiej jeździe auto pali więcej niż jeżdżąc normalnie.

u mnie też tak jest ale ciężko mi się przestawić na jazdę żwawszą, ogolnie zimą tylko dojazdy do pracy 5km i krótkie odcinki miasto do sklepów itp wychodzi mi ok 9-10 litrów przy ujemnych temp, teraz na +5 i w górę zeszło do 8, trasa zawsze 6,5-7,5 zakres prędkości 100-180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor można powiedzieć że wytrzymały sam miałem taką kupiłem jak miała 180tys i dobiłem nią do 305 tys,km i powiem tobie że pomiędzy 200tys a 300tys skończyło mi się turbo pompa vacum sprzęgiełko w alternatorze napinacz paska alternatora moduł klimatronika oraz pompa paliwa i nic poza tym nie robiłem np.porzy zawieszeniu czy dwumasie i pompowtryskach,ja ten samochód polecam natomiast przed kupnem trzeba go dobrze przetrzepać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja b6 to 1.9TDI z 2002r kombi quattro i na 17" teraz pali 7.7-8l. i ciężko zejść na 7 bo od kiedy kupilem b5fl (atj quattro ) to nia żona dojeżdżado pracy itp. b6 czesto odpoczywa i jeździ na krótkich odcinkach, do miasta do Kościoła itd.

wcześniej gdy nią jezdzilismy non stop i miala kolo 16" spalała 6.9l-7.2l podczas jazdy szarpanej, przy spokojnej w trasie poniżej 6l.

sądzę ze przy tej masie i napedzie jest na prawde dobrze.

za to b5 tez 1.9 i quattro a średnie spalanie 6.8l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mój AWX 17" miasto: 6,5L - 7L ; trasa: 5,5L ; spokojna jazda z śpiącym dzieckiem: 4,5L :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj totalnym świerzakiem i chciałem zapytać i przejscie z oleju Millers EE Longlife 5W30 504/507 na rzecz FUCHS TITAN GT1 PRO C3 504/507? Ktoś może się merytorycznie wypowiedzieć jaki jest stosunek jakości oby tym smarowideł? Millers jest prawie jescze raz droższy - stad moje pytanie. Z góry dziękuje za odp... Pozdrawiam i szerokości życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przez chwilę zastanawiałem się czy napisać tego posta w dziale z kołami/oponami czy tutaj ;p

Mam A4 B6 Avanta w Quattro, 130KM.

Mam dwa komplety kół:

- Michelin 225/50/r17 na aluskach (letnie)

- Goodyear Ultragrip 8 195/65/r15 na stalowych (zimowki).

Niedawno zmieniłem oponki na letnie i odnotowałem wzrost spalania i to w cholerę duży. W zimie jak latałem na zimówkach to przy prędkościach 130 km/h udawało mi się uzyskać spalanie na poziomie 6.5-7.0 l. Przy szybkiej jeździe na A4 (tj. 170-180 km/h) auto paliło ok. 9l. Na letnich przy spokojnej jeździe mam ok. 10l, a wracając ostatnio z Krakowa do Rzeszowa przy prędkości 140-160 km/h poniżej 12l nie schodziło.

Jak myślicie, czy profil moich letnich opon może mieć aż tak duży wpływ na spalanie? Jestem ciekaw jakie spalanie jest u Was?

Zdaję sobie sprawę z tego, że Quattro trochę więcej pali niż ośka, nie płaczę z tego powodu, tylko wydaje mi się, że to jest trochę za dużo.

Auto nie było chipowane - myślę o tym, żebym oddać ją na profesjonalną hamownie w celu uzyskania lepszej dynamiki jazdy.

Obecnie mam nastukane ok. 297k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sporo, bo ja jadac do Cro, w 3 osoby i reszta auta zawalona bagazem nie schodzac pozniej 140 km/h mialem 5.4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55 R16

Jak w dwie osoby jechalem do Cro, to mi wyszlo 4.7/100km spalanie :) Na jednym tankowaniu dojechalem :)

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...