Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba coś jest nie tak z moim autkiem :(

Jak mogę dojść co? Od czego zacząć sprawdzanie, od hamowni?

Niedawno wymieniałem tarcze i klocki z przodu. Mechanik mi sprawdzić rownież tył, klocki nie trą po tarczy.

Ponadto zleciłem szczegółową diagnozę - wyszło tylko, że płyn chłodniczy kapie z króćca i faktycznie, bo płynu ubywa.

Turbinka trochę świszczy, a tak poza tym wszystko z porządku

Edytowane przez xelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie w A4 B6 1.9 w Q, opony lato to 17 235/45, większość latam miasto to spalanie oscyluje ok 7,8-8 litra, bo większość to krótkie odcinki. Źle nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Quattro AVF na trasie nie przekraczając 160 bierze 7, przy 180-190 7,5, w miescie ok 8 więc wynik chyba nie jest najgorszy

Quattro i przy 190 tylko 7,5? Nie bujaj, włącz tempomat na 190 i po 2 godzinach sprawdź spalanie, nigdy nie będzie tam 7,5. Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy jeździe z prędkością 150-180km/h po A4 wyskakiwało 8,2-8,6 litra. Domyślam się że to normalka?

AVF w quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, PD mają to do siebie że nie całe paliwo jest wtryskiwane, część wraca więc spalanie na kompie można o kant pupy rozbić. Chyba że się skalibruje pod swój styl jazdy dlatego mamy +/-15% korektę na kompie. Ja musiałem u siebie do 85% zejść bo jeżdżę jak emeryt i dopiero teraz mam 'realne' spalanie które obliczam od tankowania 1/4 do pelna czyli 3/4 baku paliwa i w miarę pokrywa się z wskazaniami komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali 7-7,5 w cyklu mieszanym, w trasie 5,5 -6 litrów to max. tylko na oponach 15 195/65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wakacyjna trasa prawie 800km. Spalanie według komputera 5.1 L według tankowania 5L ! prędkość 120-140KM plus przez wioski 90-100km plus w korku z 25min. jednak da się <3


opony 16'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 235/45/R17 zbiornik prawie pod korek. Trasa Niemcy - Kielce 1050 km dokładnie po dojechaniu pod dom zapala się dystrybutor. Czyli na jednym baku jakieś 1100 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto przy delikatnej jeździe 6,5 l przy dynamicznej jeździe 8-9 l, trasa 5,5 - 6,5 l. Opony 245/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w mieście oscyluje między 7,0 l / 9,0l , a w trasie 6,0 / 7,5 przy dynamicznej jeździe :) Opony 245/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245 opony woow większość nie chce za bardzo 225 zakładać a 235 to wyjątki a 245 na A4 to już jak ze znalezieniem złotego pociągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie miałem przy zakupie auta wiec na razie nie zmieniałem :) zdaje sobie sprawę ze spalanie jest większe , ale w trasie i na zakrętach przydają się szersze opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi sie z was chce, chcecie żeby wam paliło 5-6 litrów to kupcie corse 1.2 a nie wciskacie kity i zaniżacie spalanie.. "A mój 1.9 to 5 litrów w trasie", pewnie kur... a jak byście nie przekraczali setki to i do 4 litrów zejdziecie. :grin: Jezdzijcie tak zeby dawało wam to frajde, przyjemność a nie liczycie każdy litr.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi sie z was chce, chcecie żeby wam paliło 5-6 litrów to kupcie corse 1.2 a nie wciskacie kity i zaniżacie spalanie.. "A mój 1.9 to 5 litrów w trasie", pewnie kur... a jak byście nie przekraczali setki to i do 4 litrów zejdziecie. :grin: Jezdzijcie tak zeby dawało wam to frajde, przyjemność a nie liczycie każdy litr.. :facepalm:

Do końca też nie możesz tak mówić czasami trzeba powoli jechać :P ja np mam żonę w 8 miesiącu ciąży i po pierwsze nie mogę szybko jechać bo 'częsie' no i oczywiście dla bezpieczeństwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi sie z was chce, chcecie żeby wam paliło 5-6 litrów to kupcie corse 1.2 a nie wciskacie kity i zaniżacie spalanie.. "A mój 1.9 to 5 litrów w trasie", pewnie kur... a jak byście nie przekraczali setki to i do 4 litrów zejdziecie. :grin: Jezdzijcie tak zeby dawało wam to frajde, przyjemność a nie liczycie każdy litr.. :facepalm:

Nie burz się bo każdy jeździ jak chce, a najbardziej rozwala mnie jak na trasie ciśnie 180 a później zwalnia go korek albo tory z czego za 3 min do niego dojezdzam :facepalm: nikt spalania nie zaniza tyle pali 1.9, a jak się butuje zaraz po odpaleniu to nic dziwnego że 8l pali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście 8l to potężne spalanie :grin:

Dostał by jeden z drugim benzyniaka to w ogóle szok by był :decayed: 12 litrów stare 1.8 wolnossące spali przy moim bucie - nie do przyjęcia a jednak :huh:

Już nie wspominam nawet o wiekszych pojemnościach

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...