Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również polecam 1.9 TDI

Swoje Audi mam od lutego 2012 i nic poważnego się z nią nie działo, nigdy mnie nie zawiodła i nie stanęła, zawsze dotarłem do celu.

Oczywiście przy regularnym serwisowaniu i nie oszczędzając na materiałach eksploatacyjnych!

Z rzeczy które robiłem to wymiana cieknącej pompy vacum, czujnika położenia pedału sprzęgła, naprawa wycieraczek zapieczonych, czyszczenie turbiny wraz z wymianą elektrozaworu, wymiana hamulców klocków wraz z tarczami, jakiś tam wahacz w zawieszeniu i oczywiście od czasu do czasu jakieś problemy z elektroniką - z większością z tych usterek można się uporać samodzielnie dzięki forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spalaniem różnie. zależy jak się jeździ. Jak PSJ i długa trasa też mi pali około 6 ale już autostrada i 140-160 to z 7-8 nie zejdzie. Miasto na zimno to 8-10.

Przesadzacie z tym PSJ. Ja dla porówania powiem, że miasto mam tak samo jak Ty, ale przy prędkościach 140-160 autostrada mam spokojnie 6.0 do 6.3 (a sporo jeżdżę po a4).

Tylko to co już wspominałem chyba nawet w tym temacie: nie porównujecie opon. Ja mam 195/65/15 z tego co widzę kolega wyżej ma coś większego. I pewnie różnica o ten litr wyjdzie wtedy akurat.

pisałem o swoim bo nie jest do końca seryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma taka juz kilka lat kupil ja jak miala 128tys przebiegu juz po chipie teraz ma nalatane 430 tys i smiga tylko raz mielismy akurat pecha bo rolka od rozrzadu sie urwala ale remont silnika 15tys zl z laweta i smiga dalej :D


A na calym baku zrobi okolo 1300 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma taka juz kilka lat kupil ja jak miala 128tys przebiegu juz po chipie teraz ma nalatane 430 tys i smiga tylko raz mielismy akurat pecha bo rolka od rozrzadu sie urwala ale remont silnika 15tys zl z laweta i smiga dalej :D

A na calym baku zrobi okolo 1300 km

15 tyś zł remont silnika ? :grin: Kurde dziwne bo ja swoim avfem robie max 800 km do zapalenia sie rezerwy dużo krótkich odcinków jazda mieszana. W trasie myślę ze ze stałą predkością bym zrobil max 1000km... Auto zawirusowane :decayed:

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom oczywiscie napisalem + - bo mechanik mo zj**.. robote i robil dwa razy to samo a kupowal czesci z gornej polki ale teraz po tych remontach juz nie chodzi tak jak chodzil wczesniej. Chipa ma ori z audi nie wiem moze to ma wplyw na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez uważam że silnik 1,9 TDI , to silnik nie do zajechania oczywiście jak się o niego dba, wymiana oleju według instrukcji obsługi.Oszczędny a zarówno bardzo zrywny silnik do jazdy w trasie jak i warunkach miejskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi 130 czyli w przypadku audi a4 AVF 6 biegow i AWX 5 biegów to silniki bliskie ideałowi... Dynamiczne, oszczedne, w miare przyjemne dla ucha jak na diesla, bez DPFa.... mozna brac w ciemno o ile oczywiscie ktos go wczesniej nie zajechał.... mowie to z własnego doswiadczenia, jedyne co to egr sie troche poci i silnik wydaje tajemniczy dzwiek szurania gdy puscimy gaz po przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma taka juz kilka lat kupil ja jak miala 128tys przebiegu juz po chipie teraz ma nalatane 430 tys i smiga tylko raz mielismy akurat pecha bo rolka od rozrzadu sie urwala ale remont silnika 15tys zl z laweta i smiga dalej :D

A na calym baku zrobi okolo 1300 km

15 tyś zł remont silnika ? :grin: Kurde dziwne bo ja swoim avfem robie max 800 km do zapalenia sie rezerwy dużo krótkich odcinków jazda mieszana. W trasie myślę ze ze stałą predkością bym zrobil max 1000km... Auto zawirusowane :decayed:
podpisuje sie pod tym!

normalna jazda i na zbiorniku 800 840km. 1300 to jedynie na lawecie?

ale to przecież nie laguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogą być problemy, jeśli będę jeździł w tyg. do pracy dieselem ok. 10 km, dziennie, a raz w tygodniu jakies 200? Wiem, ze lepiej byłoby benzynke, ale zostaje tutaj tylko do wyboru 1.8T, które ciężko znaleźć w dobrym stanie w miarę dobrej cenie.

co ty gadasz gosciu, ciezko znaleźć 1.8T w dobrym stanie? to diesle kreca tysiace kilometrów a nie benzyny i trudniej jest znaleźć rozsądnego i zadbanego diesla niz 1.8T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego AWX od marca 2008roku i kupiłem jak miał na liczniku 133tys. km od pierwszego właściciela z polskiego salonu. Teraz mam na liczniku 272tys.km i dla mnie ten silnik jest nie do zajechania. Przez ponad 7 lat użytkowania wymieniłem pompę vacum, egr zaślepiłem. Wtryski, sprzęgło i turbo nie ruszałem bo są OK. Zawieszenie raz całe robiłem i jakieś pojedyńcze wachacze a tak to dla mnie auto super i w sumie trochę myślę o B8, ale tak mi się dobrze nim jeździ, że chyba nie zmienię jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy zauważyłem, że od 160km/h i więcej zaczyna kopcić tak, że ledwo światła było widać za mną. Da radę coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 280 000km nalatane i myślę sobie chip czy nie chip o to jest pytanie :)

Nie myśl tylko jedź gdzieś do ogarniętego tunera i działajcie. 95% zchipowanych 1.9 tdi ma podobny lub sporo większy przebieg i jeżdżą bez problemu dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 280 000km nalatane i myślę sobie chip czy nie chip o to jest pytanie :)

Nie myśl tylko jedź gdzieś do ogarniętego tunera i działajcie. 95% zchipowanych 1.9 tdi ma podobny lub sporo większy przebieg i jeżdżą bez problemu dalej ;)

Na koniec zimy wpadnę do ECU Project. Teraz skończę hamulce bo biją mi tarcze i przechodzę skromnie na 312mm i po tym zabiegu zabiorę się za czipsa

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AWX w C5 2004r zrobił w sumie ponad 530tys km i kilka miesięcy temu zmienił właściciela.

Przy około 250tys zrobiony był virus na 168ps i latał tak do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...