Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

1.9 TDI AVF Quattro w A4 B6, średnio wychodzi tak +/- 6,5/100. W trasie schodzi nawet do 5,5.
Co innego Fabia z 1.9 SDI, tam na 40 litrowym baku robi się ponad 900 km. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że 245/45/R17 to nie są dobre rozmiary opon dla A4 w quattro jeśli chodzi o spalanie? Takie mam letnie.

Edytowane przez TheMario323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2017 o 12:03, TheMario323 napisał:

Czyli mam rozumieć, że 245/45/R17 to nie są dobre rozmiary opon dla A4 w quattro jeśli chodzi o spalanie? Takie mam letnie.

ja w b6 miałem fabrycznie 195/65/15 - według wszelakich przeliczników czy kalkulatorów wychodzi że 225/45/17 jest wielkością opony analogiczna na felgę 17 jeżeli chodzi o wskazania tej samej prędkości -Ja w zeszłym sezonie załozyłem właśnie takie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że 245/45/R17 to nie są dobre rozmiary opon dla A4 w quattro jeśli chodzi o spalanie? Takie mam letnie.


Co rozumiesz pod pojęciem, że nie są dobre dla spalania? Są szersze, felga jest większa, więc i opory toczenia są większe [emoji6] coś więcej spali, ale samochód musi jakoś wyglądać [emoji3]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adasko19 napisał:

 


Co rozumiesz pod pojęciem, że nie są dobre dla spalania? Są szersze, felga jest większa, więc i opory toczenia są większe emoji6.png coś więcej spali, ale samochód musi jakoś wyglądać emoji3.png

zgadzam się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie uwierzę jak ktoś piszę o swoim spalaniu, np 1.9 AVF tdi quattro że spalanie w mieście ok 6,5-7 litrów,  6 lat jeździłem takim modelem z 2004roku w idealnym stanie w serii 130km na oponach 205/55/16 i w mieście poniżej 8 litrów nie można było zejść

moje aktualne a4 b7 ze swapem silnika z 2.0BPW na 1.9 AVF i podniesioną mocą do 160km pali w mieście ok 8 litrów w trasie ok 7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audigekon . Sam też mam audi a4 b6 sedan avf z moca podniesiona do 155km i trasa to okoo 6-6,5 ale miasto to najmniej 8... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój a4b6 avant 1.9 tdi AVF Quattro na trasie przy spokojnej jeździe około 100 km/h spalił 5.2 na Fisie a po tankowania 5.56 l faktycznie. A jazda A4 około 140 to wyszło 5.6 l z tankowania. Średnio pali mi 6.7 6.9 litra. Jazda raczej spokojna. Tydzień temu zrobiłem chipa na 170Km 380Nm i jeszcze spalania nie mierzylem. Zawsze tankuje pod korek. FIS zaniza mi około 0.3 do 0.4 litra spalanie z faktycznym. 

Opony mam 205/55 r16 

A różnica po chipie w spalaniu to zauważyłem że chwilowe po odpaleniu i jeździe na fisie wzrosło dużo. Pokazuje nawet 40 litrów po odpaleniu. Jazda około 100 na 6 biegu to 4.4 pokazuje na prostej drodze i tu pokazuje mniej jak przed chipem. Ale każde wciśnięcie gazu chwilowe rośnie odrazu do 10- 15 litrów. Wcześniej mniej rosło chwilowe przy przyspieszaniu. Ale to wszystko wskazania komputera. Zatankuje i napisze ile.faktyczne wynosi po chipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 15:26, Marcin_K napisał:

ja w b6 miałem fabrycznie 195/65/15 - według wszelakich przeliczników czy kalkulatorów wychodzi że 225/45/17 jest wielkością opony analogiczna na felgę 17 jeżeli chodzi o wskazania tej samej prędkości -Ja w zeszłym sezonie załozyłem właśnie takie koła.

Właśnie teraz mam takie i pali trochę więcej niż latem (tak mi się wydaje), ale to pewnie przez ujemne temperatury. Tak czy siak jestem zadowolony z tego silnika i oczywiście z quattro. Jest siła i jest oszczędność. :)

 

Spali mi w trasie z 5,5- 6,5; miasto 7-8,5; średnio 6,5-7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheMario323 napisał:

Właśnie teraz mam takie i pali trochę więcej niż latem (tak mi się wydaje), ale to pewnie przez ujemne temperatury. Tak czy siak jestem zadowolony z tego silnika i oczywiście z quattro. Jest siła i jest oszczędność. :)

 

Spali mi w trasie z 5,5- 6,5; miasto 7-8,5; średnio 6,5-7,5

quattro zawsze będzie więcej palił skrzynia i napęd waży kilkaset kilo więcej niż ośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcin_K napisał:

quattro zawsze będzie więcej palił skrzynia i napęd waży kilkaset kilo więcej niż ośka

Tylko, że zawieszenie mam s-line. Nie wiem, czy to jakaś spora różnica, ale wydaje mi się, że przez to jest troche lżejsze.

Edytowane przez TheMario323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 1.9 TDI AVF 131 KM

Skrzynia 6 biegów 

Ogólnie autko nie do zajechania, chociaz wedlug mnie wadą jest wlasnie skrzynia, czesto psuje sie wybierak (wyciera sie kulka, i nie ma blokady wstecznego biegu) ja akurat sam opracowalem patent jak to naprawić i smigam nadal ☺️

Spalanie przy oponach 205/55/R16 

Trasa/miasto 6,4L na 100km

Zawieszenie seryjne nie obniżane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AVF-seria, Opony 205/50/17

Trasa 6 bieg, przy prędkości 110-120 km/h spalanie w przedziale 5,5-6,5( zależy od warunków na drodze)

W mieście nie mierzyłem

 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój awx ma nalatane 370tys pali przy normalnej jezdzie 5,5l na 100 w trasie,w miescie 6,5-7,virus oczywiście zrobiony,zdecydowanie pali mniej niż przed programem a i czuć różnicę w mocy,oczywiście oleje,filtry na czas,zawieszenie robilem rok temu komplet wahaczy,siedzi 35mm niżej na h&r,2 lata temu dwumasa ,sprzęgło ostatmio przegłuby wew siadły mi to wsadziłem używane ori półośki i dalej jazda:kox:,pewnie turbinka bedzie niedługo do roboty może amorki i tak sie jeździ,auto nigdy mnie nie zawiodło, jest wygodne fajnie sie prowadzi,nic tylko jeździć!!! Wdzięczne te nasze audiczki.Narazie nie zmieniam bo po co?:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od pół roku jestem posiadaczem a4 b6 awx silnik 130 km Podkrecony do 170 i jestem zadowolony pomimo niewiadomego przebiegu;) ( szacuje na ok 400 tys , zegar 280 tys) i poza drobnymi usterkami, auto śmiga bezproblemowo.

Spalanie 5,5 trasa - bez ekonomicznej jazdy nie chce mi się męczyć :)

               7,7-8,5 miasto

Typowe usterki wynikające z eksploatacji:

EGR cieknie,

uszkodzony siłownik membranowy klapy gaszacej (szarpie przy gaszeniu silnika) 

pufanie z filtra powietrza(zużycie popychacze lub walka)

złącze elastyczne(ori wysiadło po 400 tys) 

Poduszki silnika (ori 400 tys) 

Poduszka skrzyni,

Łącznik stabilizatora tył (ori 400tys)

Auto kupiłem za małe pieniądze więc nawet naprawa w/w mi się opłaca ok 2500, naprawiam sam więc koszty robocizny odpadają ;)

Jeśli zakupisz auto z rzeczywistym przebiegiem to ok 200 tys raczej wymiana tego nie będzie potrzebna. 

 

Wysłane z Audi a4 b6 

 

Edytowane przez ŁukaszPłock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i może ja coś napiszę :) Otóż B5Avant 1,9 ajm z turbo od awx i programem na 156 km i 360 Nm.

Moje spalanie z przebiegu 70 tys km średnio 5,16 l./100  przy jeździe 75% trasa 25% miasto. Szczegóły pod linkiem:

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/73640

Co dziwne po programie 2 lata wstecz nie zauważyłem większego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...