Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A w B8 jak zaadaptować żeby czujnik zapięcia pasa pasażera działał i pokazywał jak jest pasażer że nie ma zapiętego pasa? Bo w kodowaniu patrzyłem i jest wszystko jak powinno być a myślę że w adaptacji jest to wyrzucone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie, przejrzałem całe 91 stron z tego tematu :)

Mam jednak kilka spraw na które nie znalazłem odpowiedzi bądź podana odpowiedź nie zadziałała:
1.
Automatyczne zaciąganie ręcznego po zgaszeniu silnika i odpięcia pasa - czy jest taka możliwość?
2. Czy jest czujnik zapięcia pasów tył?

3. Dodatkowy ruch wycieraczki - pomimo adaptacji z MCE (zaznaczeniu bitu 3 w bajcie 1) nie daje pozytywnego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można aktywować w adaptacjach w sterowniku hamulca ręcznego (53). Zgodnie z profilem masz polifta z manualną skrzynią biegów więc wyszukaj adaptacji dla manualnej skrzyni biegów (jak na poniższym zdjęciu). 

Uprzednio wpisując kod dostępu (Login) 78713. 

Po zgaszeniu silnika lub wyciągnięciu kluczyka (w zależności od tego czy masz keyless go), powinno zaciągnąć hamulec ręczny. 

Tu też już opisałem, słabo szukałeś:wink:

2. Nie ma w B8

3. W bajcie 1 w BCM1 musisz odznaczyć bit 3 a nie zaznaczyć. Zaznaczony w tym przypadku oznacza nieaktywny.

Screenshot_20230517_121833_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zwolniony z jazdy w pasach więc wyłączyłem kontrolkę ale mam pytanie czy jest opcja żeby auto hold działał bez zapiętych pasów oraz start stop ? Żona też jeździ autem więc włożenie zaślepki odpada a te adaptery z allegro czytałem że z plasteliny zrobione po za tym estetycznie to słabo wygląda 

Edytowane przez Ziewal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ziewal napisał(a):

Panowie jestem zwolniony z jazdy w pasach więc wyłączyłem kontrolkę ale mam pytanie czy jest opcja żeby auto hold działał bez zapiętych pasów oraz start stop ? Żona też jeździ autem więc włożenie zaślepki odpada a te adaptery z allegro czytałem że z plasteliny zrobione po za tym estetycznie to słabo wygląda 

Można zmienić w adaptacji żeby auto ruszyło pomimo niezapiętych pasów. Musisz wypróbowaĉ czy działa to także z Auto Hold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziewal napisał(a):

Panowie jestem zwolniony z jazdy w pasach więc wyłączyłem kontrolkę ale mam pytanie czy jest opcja żeby auto hold działał bez zapiętych pasów oraz start stop ? Żona też jeździ autem więc włożenie zaślepki odpada a te adaptery z allegro czytałem że z plasteliny zrobione po za tym estetycznie to słabo wygląda 

Uzupełnij proszę profil bo masz tam B7 a pytasz w dziale kodowań B8. Będzie przynajmniej wiadomo o jakie auto chodzi. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 12:32, Muskel1 napisał(a):

1. Można aktywować w adaptacjach w sterowniku hamulca ręcznego (53). Zgodnie z profilem masz polifta z manualną skrzynią biegów więc wyszukaj adaptacji dla manualnej skrzyni biegów (jak na poniższym zdjęciu). 

Uprzednio wpisując kod dostępu (Login) 78713. 

Po zgaszeniu silnika lub wyciągnięciu kluczyka (w zależności od tego czy masz keyless go), powinno zaciągnąć hamulec ręczny. 

Tu też już opisałem, słabo szukałeś:wink:

2. Nie ma w B8

3. W bajcie 1 w BCM1 musisz odznaczyć bit 3 a nie zaznaczyć. Zaznaczony w tym przypadku oznacza nieaktywny.

Screenshot_20230517_121833_Opera.jpg

Niestety, pomimo aktywowania hamulca według instrukcji nie działa. Czy to po zgaszeniu czy po wyciągnięciu kluczyka hamulec pozostaje w niezmienionej pozycji. Dodatkowo zauważyłem że teraz hamulec muszę recznie zwolnić podczas ruszania, wcześniej automatycznie się zwalniał. Po powróceniu adaptacji automatycznego hamulca na "nieaktywne". Samej automatycznie zwalniania hamulca nie działa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie wszystkie sterowniki to obsługują. Po zmianach adaptacji najczęściej należy odczekać do uśpienia sterowników. Zaryglować auto pilotem na 15-20 min. I po tym czasie sprawdzić czy działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Uzupełnij proszę profil bo masz tam B7 a pytasz w dziale kodowań B8. Będzie przynajmniej wiadomo o jakie auto chodzi. 

Zmieniłem auto ale zapomniałem zmienić opisu na forum mam B8 po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ziewal napisał(a):

Zmieniłem auto ale zapomniałem zmienić opisu na forum mam B8 po lifcie

Ok. Czyli w polifcie wejdź w sterownik hamulca ręcznego, następnie w Login, wpisz 78713, następnie wejdź w adaptacje i wyszukaj podaną na poniższym zdjęciu i ją zmień. Po  zmianie powinien zwalniać hamulec ręczny nawet przy niezapiętych pasach.

Screenshot_20230519_142733_Opera.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 14:33, Muskel1 napisał(a):

Ok. Czyli w polifcie wejdź w sterownik hamulca ręcznego, następnie w Login, wpisz 78713, następnie wejdź w adaptacje i wyszukaj podaną na poniższym zdjęciu i ją zmień. Po  zmianie powinien zwalniać hamulec ręczny nawet przy niezapiętych pasach.

Screenshot_20230519_142733_Opera.jpg

no i nie działa autohold nie włącza się przy niezapiętych pasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziewal napisał(a):

no i nie działa autohold nie włącza się przy niezapiętych pasach

Więc nie ma takiej możliwości. Kup sobie używany pas a dokładniej zapięcie i wepnij w zapięcie pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2023 o 13:39, Muskel1 napisał(a):

Więc nie ma takiej możliwości. Kup sobie używany pas a dokładniej zapięcie i wepnij w zapięcie pasa.

Wiem o takim rozwiązaniu tylko pytałem czy można to załatwić kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do asystenta świateł drogowych. Czy da się zakodować tak aby włączał światła drogowe przy prędkości 50km/h? Normalnie włącza dopiero jak przekroczę 60km/h

EDIT:
Da się, Asystent Swiateł Drogowych > Adaptacja > High beam threshold na 50

Edytowane przez Fear44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się włączyć opcję otwierania szyb z pilota? Zamykanie działa. W car brak opcji do włączenia. Dodaje zdjęcia z vcdsa.

 

IMG_20230826_182244.jpg

IMG_20230826_182229.jpg

IMG_20230826_182249.jpg

IMG_20230826_182205.jpg

IMG_20230826_182254.jpg

IMG_20230826_182226.jpg

IMG_20230826_182234.jpg

IMG_20230826_182214.jpg

IMG_20230826_182221.jpg

IMG_20230826_182238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przyuczć pozycje krańcowe szyb we wszystkich sterownikach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz przyuczć pozycje krańcowe szyb we wszystkich sterownikach drzwi.

Kliknąłem i przytrzymałem gdy szyba się otwiera oraz gdy się zamyka i tak z każdą szybą i dalej nie działa. Tylko zamyka szyby. 

Robiłem to na panelu kierowcy czy może trzeba każde drzwi osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...