Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie pogłaśniasz w tym urządzeniu tylko pogłaśniasz urządzenie nadajnik (pewnie telefon). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z samochodu i jest tak jak mowię telefon na full a róznica między głosnoscią radia a wyjscia aux jest z 50procent i jak pisałem jak przełączam źródła z aux na radio czy cd ryczy na full

jak odrotnie przełączam aux jest za cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wina leży po stronie tego urządzenia, które parujesz z telefonem. Podłącz telefon kablem 3,5mm do wejścia na słuchawki a drugą stronę kabla do wejścia aux. Chyba że masz srajfona to nie podłączysz tak, bo nie ma wejścia 3,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz któres urzadzenie z kolei i zawsze to samo moje pytanie brzmi czy można zrobić głośniej  czulej samo wyjscie aux

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 09:00, Kemese napisał:

To juz któres urzadzenie z kolei i zawsze to samo moje pytanie brzmi czy można zrobić głośniej  czulej samo wyjscie aux

 

 

Dociśnij aux przypuszczam, że cały nie wszedł. Mam taki adapter i fajnie sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, daro87 napisał:

Wie ktoś może jak wyłączyć diagnozę przeciwmgielnych tylnych ?

VCDS, centralny zespół elektryczny, kodowanie, pomocnik kodowania, bajt 18, bit 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to opcja dla pojazdów specjalnych wywala taki też błąd. Podobno kanał  200 i  201 należy  zmienić tylko na jaką  wartość ? Dodam że  lampy zostały założone neon . Oprócz  tego wszystko jest ok20220130_141149.thumb.jpg.ab75859e0228fe65273ce86e347eb45b.jpg20220130_140625.thumb.jpg.1dacad47e21e2e84ebbb144723898c0d.jpg

Edytowane przez daro87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, daro87 napisał:

Niestety jest to opcja dla pojazdów specjalnych wywala taki też błąd. Podobno kanał  200 i  201 należy  zmienić tylko na jaką  wartość ? Dodam że  lampy zostały założone neon . Oprócz  tego wszystko jest ok20220130_141149.thumb.jpg.ab75859e0228fe65273ce86e347eb45b.jpg20220130_140625.thumb.jpg.1dacad47e21e2e84ebbb144723898c0d.jpg

ok, w takim razie, 46 modul komfortu, security access 16017, adaptacja, kanał 191, od wartości którą masz odejmij 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dlugiacm napisał:

ok, w takim razie, 46 modul komfortu, security access 16017, adaptacja, kanał 191, od wartości którą masz odejmij 96

Po tej zmianie komunikat znika ale na vcds nadal jest i do tego przeciwmgielne po kilku sekundach same się wyłączają . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, daro87 napisał:

Po tej zmianie komunikat znika ale na vcds nadal jest i do tego przeciwmgielne po kilku sekundach same się wyłączają . . .

w vcds błąd będzie, kanały 191, 192 służą tylko do błędów na fisie, nic nie powinno się stać z czasem świecenia lampek przeciwmgielnych, spróbuj z kanałami 200, 201, zapamiętaj obecne wartości i wpisz wartości '0', jak to nie pomoże przywróć z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanko, czy za pomocą vcds można zmienić język ( na język polski ) w fisie na wyświetlaczu przy zegarach ? Posiadam w mmi pl. Audi B8 2012 lift

 

Znalazłem na forum kodowanie powinno się udać ?

0F35457D-3E0C-4979-8CCE-CC530839F33D.png

Edytowane przez Koozly1
Zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wskaźników 17 -> Adaptacja 10 -> kanał 73 -> nowa wartość 7 -> testuj -> zapisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej obeznanych.  Przekodowałem opcje Leaving home. Fabrycznie było zakodowane, że przy otwarciu z pilota świeciły przeciwmgielne, zmieniłem na światła mijania. Zarówno w poprzedniej opcji, jak i obecnej światła świecą cały czas, a wolałbym, by można było ustawić to czasowo, lub by gasły po otwarciu drzwi, lub po włążeniu klucza w slot. Czy jest w ogóle taka możliwość ??? Uzupełniajac, funkcja działa tylko w pozycji przełącznika świateł ustawionego na Auto.

Edytowane przez Zbyszek M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 20:37, Zbyszek M napisał:

Mam pytanie do bardziej obeznanych.  Przekodowałem opcje Leaving home. Fabrycznie było zakodowane, że przy otwarciu z pilota świeciły przeciwmgielne, zmieniłem na światła mijania. Zarówno w poprzedniej opcji, jak i obecnej światła świecą cały czas, a wolałbym, by można było ustawić to czasowo, lub by gasły po otwarciu drzwi, lub po włążeniu klucza w slot. Czy jest w ogóle taka możliwość ??? Uzupełniajac, funkcja działa tylko w pozycji przełącznika świateł ustawionego na Auto.

MODUŁ 09 - Centralna elektryka

[10] - Adaptacje

Masz coming/leaving home time.

Maksymalnie jest chyba 60 sekund. Fabrycznie ustawione na 30 sekund, więc dziwne że u Ciebie świeci cały czas.

Jak masz MMI to też możesz ustawiać sobie czas świecenia.

Świecą Ci postojówki/ledy razem ze światłami mijania?

Ja szukam sposobu żeby włączyć coming/leaving home tylko poprzez przeciwmgielne.

Obecnie świecą mi przeciwmgielne i ledy z postojówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2022 o 10:49, Fikass napisał:

MODUŁ 09 - Centralna elektryka

[10] - Adaptacje

Masz coming/leaving home time.

Maksymalnie jest chyba 60 sekund. Fabrycznie ustawione na 30 sekund, więc dziwne że u Ciebie świeci cały czas.

Jak masz MMI to też możesz ustawiać sobie czas świecenia.

Świecą Ci postojówki/ledy razem ze światłami mijania?

Ja szukam sposobu żeby włączyć coming/leaving home tylko poprzez przeciwmgielne.

Obecnie świecą mi przeciwmgielne i ledy z postojówek.

Mam opcje w MMI coaming i leaving, obie pozycje są ustawione na ON, jest również czasowe ustawienie, ale tak, jakby nie działało. Jeżeli chodzi o swiatła,  nie świecą razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś wyłącznik świateł w pozycji "Auto"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...