Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dałem, bo tylko w pozycji Auto ta funkcja działa, ale nie można ustawić czasu jaki ma swiecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

21 godzin temu, Zbyszek M napisał:

Tak, dałem, bo tylko w pozycji Auto ta funkcja działa, ale nie można ustawić czasu jaki ma swiecić

Sprawdziłeś adaptacje jak Ci napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał podobny problem. Mam webasto oryginalne ale poprzedni właściciel widać był fanem vcds-a i parę rzeczy po nim musiałem poprawić. Wie ktoś jak powinno być poprawnie zakodowane webasto. Problem polega na tym jak uruchomię webasto z pilota czy mmi nie włącza się klimatronic przez co tylko silnik nagrzewa a chciałbym też wnętrze pojazdu. Żadnych błędów od ogrzewania postojowego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fikass napisał:

Sprawdziłeś adaptacje jak Ci napisałem?

Nie, nie sprawdzałem, ale zrobie to napewno. Czy mógłbyś opisać szczegółowiej co i jak z tą adaptacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zbyszek M napisał:

Nie, nie sprawdzałem, ale zrobie to napewno. Czy mógłbyś opisać szczegółowiej co i jak z tą adaptacją?

MODUŁ 09 - Centralna elektryka

[10] - Adaptacje

Masz coming/leaving home time.

 

Dokładniej się chyba nie da.

Albo wyślij mi zdjęcie długiego kodowania z 09 i adaptacji w 09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fikass napisał:

MODUŁ 09 - Centralna elektryka

[10] - Adaptacje

Masz coming/leaving home time.

 

Dokładniej się chyba nie da.

Albo wyślij mi zdjęcie długiego kodowania z 09 i adaptacji w 09.

Szczerze powiedziawszy nie bardzo Cię rozumię.  Aby wejść w Adaptacje, to wpierw trzeba wejść w Dostęp upoważniony, wpisać kod, a następnie  dopiero wejść w Adaptacje. Po wejściu w Adaptację trzeba wpisać kanał 43 i dopiero wówczas można ustawiać przedział czasowy. Poza tym, w adaptacji nie ma aktywacji funkcji czasu, jest tylko ustawienie zakresu czasowego, który mogę sobie ustawiać w MMI. Jeżeli się mylę, to mnie popraw. Będę miał trochę czasu to sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 01:54, Zbyszek M napisał:

Szczerze powiedziawszy nie bardzo Cię rozumię.  Aby wejść w Adaptacje, to wpierw trzeba wejść w Dostęp upoważniony, wpisać kod, a następnie  dopiero wejść w Adaptacje. Po wejściu w Adaptację trzeba wpisać kanał 43 i dopiero wówczas można ustawiać przedział czasowy. Poza tym, w adaptacji nie ma aktywacji funkcji czasu, jest tylko ustawienie zakresu czasowego, który mogę sobie ustawiać w MMI. Jeżeli się mylę, to mnie popraw. Będę miał trochę czasu to sprawdzę to.

Teraz to i ja się gubię w Twojej wypowiedzi :decayed:

Wyślij mi skan z kodowania coming/leaving home.

I skan z adaptacji 43. (Kod dostępu podajesz tylko kiedy chcesz coś zmienić).

I opisz procedurę po której mówisz że światła świecą cały czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a3 8p z 2010r, czujnik świateł. coming/leaving home działa idealnie. Czy jest możliwość zakodowania aby leaving home - światła auta gasły po otworzeniu drzwi do auta? Obecnie mam tak, że ja wsiądę do auta leaving home nadal świeci, gaśnie ( dezaktywuje się) dopiero po odpaleniu auta.

Dodam, że w audi a3 8p przed lift, przy włączniku świateł miałem przycisk uruchamiający tą funkcję i wtedy po podejściu do auta i otworzeniu drzwi światła gasły w polifcie tego przycisku nie mam funkcja ta jest automatycznie zakodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszanowanie,

szukam informacji dla a4b8 lift z MMI 3G+ :
- czy jest jakies ukryte menu (bez uzycia VCDS)?
- czy jest gdzies na forum spis zebranych opcji, jakie mozna uruchomic bez lub z uzyciem VCDS ?
- czy takie urzadzenie pozwala na jakiekolwiek zmiany, czy to tylko odczytywanie"?  -> INTERFEJS VGATE iCar PRO OBDII ELM327
- co trzeba kupic (w miere tanszego) zeby móc cokolwiek pozmieniac? Nie znam mozliwosci, wiec nie wiem jeszcze co bym pozmieniał, ale z zyczen takich na dzieńdobry, to chcialbym: wyłączyc dzwiek niezapietych pasow, skrocic/sciszyc dzwiek ostrzegania po przekroczeniu predkosci, i na boga wyłączyc automatyczny strat/stop silnika...

wiem ze wiele, niemniej licze na wsparcie;)
dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czytania na pierwszej stronie. Wszystko jest podane w tym temacie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Zacznij od czytania na pierwszej stronie. Wszystko jest podane w tym temacie.

na pierwszej stronie (ani na drugiej) nie ma odpowiedzi na moje pytania... chyba ze nie ma różnicy miedzy 3G a czy 3G+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ma trochę więcej niż 3 strony, na których jest obszernie opisane, jakie kodowania, w których sterownikach należy wykonać. Do diagnozowania i zmiany kodowań oraz adaptacji kup sobie vcds a nie to, o co pytasz. Jeżeli nikt do tej pory nie uruchomił zielonego menu w adaptacjach to nie uruchomisz go. Musisz uprzednio zmienić w adaptacjach możliwość uruchomienia zielonego (ukrytego) menu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukasz.h2o napisał:

uszanowanie,

szukam informacji dla a4b8 lift z MMI 3G+ :
- czy jest jakies ukryte menu (bez uzycia VCDS)?
- czy jest gdzies na forum spis zebranych opcji, jakie mozna uruchomic bez lub z uzyciem VCDS ?
- czy takie urzadzenie pozwala na jakiekolwiek zmiany, czy to tylko odczytywanie"?  -> INTERFEJS VGATE iCar PRO OBDII ELM327
- co trzeba kupic (w miere tanszego) zeby móc cokolwiek pozmieniac? Nie znam mozliwosci, wiec nie wiem jeszcze co bym pozmieniał, ale z zyczen takich na dzieńdobry, to chcialbym: wyłączyc dzwiek niezapietych pasow, skrocic/sciszyc dzwiek ostrzegania po przekroczeniu predkosci, i na boga wyłączyc automatyczny strat/stop silnika...

wiem ze wiele, niemniej licze na wsparcie;)
dziekuje!

 Funkcja start stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B8 musisz do tej wartości, która jest w kanale 32 w adaptacjach, dodać 32 aby przycisk zapamiętywał ostatnie położenie. Standardowo jest tam wartość 28, czyli po dodaniu 32 musisz wpisać 60. Zapamiętywanie ostatniej pozycji jest moim zdaniem lepszą opcją niż kompletna deaktywacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam odblokowane zielone menu, wchodzę do niego wszystko działa oprócz menu z Car/vehicle? Co jest nie tak ?? Dodam ze jest podświetlone na zielono jak reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego w ogóle szukasz w tym menu? Chcesz być kolejnym z tematem "MMI nie działa, coś klikałem ale nie pamiętam co, pomocy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na wstępie dodam, że stawiam pierwsze kroki w posługiwaniu się VCDS :)

Sytuacja wygląda następująco. Chciałem zmienić parę podstawowych opcji w mojej Audi, np. ostrzeżenie o niezapiętych pasach lub początkowe ostrzeżenie od razu po włączeniu zapłonu. Robię wszystko tak jak w instrukcji czyli po wejściu w Long Coding Helper, klikam odpowiedni Byte i odznaczam "ptaszka".  Następnie klikam ESC i zatwierdzam Do it!. Wyświetla mi się informacja "Coding accepted", po czym nic się nie zmienia i wszystko zostaje po staremu.

Dodam że opcję odblokowania ukrytego zielonego menu zmieniłem bez problemu, tak więc połączenie z komputerem itp. jest w porządku.

Proszę o pomysły czy wiecie skąd wynika problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zmiany kodowań są aktywne dopiero po uśpieniu i ponownym wzbudzeniu sterowników, czyli wyłączyć zapłon, wyciągnąć kluczyk ze stacyjki, zaryglować auto pilotem na ok. 15 min i dopiero sprawdzić czy działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 dzięki za odpowiedź, ale wszystko co próbowałem zrobić przez VCDS było wczoraj. Dzisiaj odpalałem już auto i niestety żadnych efektów..

W ten sposób co opisujesz dopiero po 30min aktywowała mi się opcja "poziom akumulatora", którą włączyłem przez zielone menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie kodowania działają w każdym aucie. Czasami zależne jest to od rodzaju zastosowanych sterowników. Co konkretnie nie zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...