Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Rabbi napisał:

Podnoszą raz PB innym razem ON a jeszcze innym LPG

Nie prawda,  u mnie LPG nie poszło ani grosza od ok 2 miesięcy. Gdzie bp i on a z 10 razy drożały i taniały(ciut). Jak na razie więc cena LPG jest stała - 3,19 na orlenach ok 3,40-3,50.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ceny lpg po jakich tankowałem na BP od początku tego roku,Koszalin ma zmowę cenową paliw od wielu lat.

Screenshot_20220616-081036_Fuelio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pieterb napisał:

Nie prawda,  u mnie LPG nie poszło ani grosza od ok 2 miesięcy. Gdzie bp i on a z 10 razy drożały i taniały(ciut). Jak na razie więc cena LPG jest stała - 3,19 na orlenach ok 3,40-3,50.

Wojna nie trwa od 2 miesięcy tylko od ponad 3.

Najpierw zdrożało mocno właśnie LPG. 25.02.2022 LPG w hurcie Orlenu kosztowało średnio 2.35

 

 

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rabbi napisał:

Wojna nie trwa od 2 miesięcy tylko od ponad 3.

Najpierw zdrożało mocno właśnie LPG. 25.02.2022 LPG w hurcie Orlenu kosztowało średnio 2.35

 

 

Wiem że podrożało jak zaczęła się wojna, jak zresztą chyba wszystkie paliwa. Ale chodziło mi o to że stosunkowo mało a teraz jego cena się ustabilizowała. A podobna cena ok 3 zł już była kiedyś z lat 8 temu za rządów Tuska zdaje się i wojny nie było wówczas ;)

Autami na LPG jeżdżę z 15-20 lat więc wiem jak na przestrzeni lat wyglądała jego cena. Jak posiadałem pierwsze auto z lpg to kosztowało na stacjach 0,90 gr.

Jak to wyglądało w hurcie kiedyś a dziś nie mam pojęcia gdyż nie miałem z tym do czynienia i nie specjalnie mnie to interesowało, dla mnie jako konsumenta ważna cena na stacji - ile płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powyżej jest archiwum cen w hurcie ale jeśli nie rozumiesz korelacji cen hurtowych z tymi na stacji to dyskusja jest zbędna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rabbi napisał:

Powyżej jest archiwum cen w hurcie ale jeśli nie rozumiesz korelacji cen hurtowych z tymi na stacji to dyskusja jest zbędna.

He, no dobra głupi ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 21:17, Elhape napisał:

Już rozumiem dla czego ElectricShock i inni narzekają na osoby które protestują na stacjach.

Nie wiem co miałeś na myśli. Problem polega na tym, że większość osób nagle stało się ekspertami od spraw ropy naftowej i gazu na poziomie globalnym. Wielu ma niesamowite pomysły jak zaradzić szalejącej inflacji. Ci sami oczywiście wiedzą kto za tą inflację jest odpowiedzialny. Kto? Oczywiście zgodnie z przekazem pospolitych memów i streamu głównego nurtu: Kaczystowski rząd z Morawieckim na czele. Tylko tak się zdrowo zastanówcie znawcy. Skoro Morawiecki wywołał ten kryzys, to kto wywołał go w USA, w Niemczech, krajach skandynawskich czy innych regionach. Według Was Morawiecki z Kaczyńskim ma taką wielką moc, że spowodował rekordowe podwyżki cen w USA? Tym bardziej, że przecież w USA większość posiada grupa polityczna odpowiadająca polskiej opozycji. Tak samo w Niemczech. Przestańcie mieszać do tego politykę. Jest to kompletny nonsens. Inflacja nie ma kolorów politycznych a jest związana z pewnymi globalnymi problemami, na które nie ma wpływu rząd pojedynczego kraju, nawet tak dużego i znaczącego w polityce jak USA. Jeśli większość polityków i  ich sprzymierzeńców, zamiast obrzucać siebie błotem i wywoływać polaryzację społeczeństwa, usiadło by do konstruktywnej dyskusji i zajęło by się rozwiązywaniem faktycznych problemów, może szybciej rozwiązano by niektóre z nich. Tylko do jednego mam pewność. To nie nastąpi. Zacietrzewienie i nienawiść wielu mas jest tak duża, że odbiera im zdolność logicznego myślenia. Skuteczność manipulacji przekazem w mediach jest na tyle wielka, że wiele osób nie ma pojęcia o tym jak faktycznie wygląda sytuacja. Do tego dochodzi podatność na chłam płynący z sieci i mamy kocioł jaki mamy:doh:

Edytowane przez ElectricShock
  • Pomoc techniczna 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to przypadek, że oboje jesteście ze wschodu Polski? :D inflacja jest wszędzie ale u jednych 7%, a u innych 14% a polityka rządu ma na nią duży wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ElectricShock napisał:

Nie wiem co miałeś na myśli. Problem polega na tym, że większość osób nagle stało się ekspertami od spraw ropy naftowej i gazu na poziomie globalnym. Wielu ma niesamowite pomysły jak zaradzić szalejącej inflacji. Ci sami oczywiście wiedzą kto za tą inflację jest odpowiedzialny. Kto? Oczywiście zgodnie z przekazem pospolitych memów i streamu głównego nurtu: Kaczystowski rząd z Morawieckim na czele. Tylko tak się zdrowo zastanówcie znawcy. Skoro Morawiecki wywołał ten kryzys, to kto wywołał go w USA, w Niemczech, krajach skandynawskich czy innych regionach. Według Was Morawiecki z Kaczyńskim ma taką wielką moc, że spowodował rekordowe podwyżki cen w USA? Tym bardziej, że przecież w USA większość posiada grupa polityczna odpowiadająca polskiej opozycji. Tak samo w Niemczech. Przestańcie mieszać do tego politykę. Jest to kompletny nonsens. Inflacja nie ma kolorów politycznych a jest związana z pewnymi globalnymi problemami, na które nie ma wpływu rząd pojedynczego kraju, nawet tak dużego i znaczącego w polityce jak USA. Jeśli większość polityków i  ich sprzymierzeńców, zamiast obrzucać siebie błotem i wywoływać polaryzację społeczeństwa, usiadło by do konstruktywnej dyskusji i zajęło by się rozwiązywaniem faktycznych problemów, może szybciej rozwiązano by niektóre z nich. Tylko do jednego mam pewność. To nie nastąpi. Zacietrzewienie i nienawiść wielu mas jest tak duża, że odbiera im zdolność logicznego myślenia. Skuteczność manipulacji przekazem w mediach jest na tyle wielka, że wiele osób nie ma pojęcia o tym jak faktycznie wygląda sytuacja. Do tego dochodzi podatność na chłam płynący z sieci i mamy kocioł jaki mamy:doh:

A kto wprowadził przepisy umożliwiające dla sanepidu zamykanie przedsiębiorstw gdy cudowny test wyrocznia pokazał wynik pozytywy? Nie pamiętasz już tego co się działo od 2 kwartału 2020r? Zmniejszenie produkcji to mniejsza podaż towaru,a wszelkie tarcze to wielki dodruk pieniądza bez pokrycia. Więcej pieniędzy i mniej towaru powodują inflację (tak w uproszczeniu),wszelkie działania u nas odbyły się poprzez rząd i doprowadziły nas tutaj gdzie jesteśmy. A to dopiero początek,poczytaj oficjalne dokumenty transformacji energetycznej do 2050 to się za głowę złapiesz co będzie się działo. Wkleję zrzut pdfa z angielskiej wersji "absolute zero",którego treść pokrywa się z oficjalnymi planami transformacji dla naszego kraju.

Screenshot_20220619-070052_Drive.thumb.jpg.deb84a0babe347f63ee460e409b69b94.jpgScreenshot_20220619-070104_Drive.thumb.jpg.21c2c855b3e134ef40d9de70b36f7efc.jpg

Jak widać wszelkie wytyczne pokrywają się z tym co się dzieje obecnie u nas,wydobywanie paliw jest ograniczane,prywatny transport zaczyna wchodzić w fazę wygaszania (potrwa to kilka-kilkanascie lat),oczywiście dla pospólstwa bo dla bogatych nadal będzie szła produkcja aut luksusowych (Poprawka "ferrari" przyjęta kilka dni temu ). Tylko ślepy nie chce zauważyć tego co się dzieje na świecie,szczególnie w Europie. Politycy są od robienia kabaretów przed kamerami a nie od sprawnego zarządzania krajami,nie da się nie mieszać polityki z wydarzeniami w których jesteśmy obecnie.

  • Lubię to 1
  • wow 1
  • Smutek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle tylko że to nie tylko u nas tak było bo nie tylko nasz rząd jakieś tam obostrzenia/zakazy wprowadzał i o tym też trzeba pamiętać.

Tyle że tu już na ślizgi grunt polityki wchodzimy, he. I tu do zgody pewnie nie dojedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pieterb napisał:

No tyle tylko że to nie tylko u nas tak było bo nie tylko nasz rząd jakieś tam obostrzenia/zakazy wprowadzał i o tym też trzeba pamiętać.

Tyle że tu już na ślizgi grunt polityki wchodzimy, he. I tu do zgody pewnie nie dojedziemy.

Oczywiście że niemal wszędzie dzieje się podobnie,ale tutaj odnośnie naszego podwórka się wypowiadałem. To nie jest żaden śliski grunt,to normalne że są różne zdania i poglądy na temat polityki. Pewne jest też to że nie można zostawiać polityków bez żadnego nadzoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pila24 napisał:

Pewne jest też to że nie można zostawiać polityków bez żadnego nadzoru...

No to tak,  pościli by nas z torbami raz dwa.

I diesel już znowu u mnie podrożał o 10 gr, Szajse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pila24 napisał:

A kto wprowadził przepisy umożliwiające dla sanepidu zamykanie przedsiębiorstw gdy cudowny test wyrocznia pokazał wynik pozytywy? Nie pamiętasz już tego co się działo od 2 kwartału 2020r? Zmniejszenie produkcji to mniejsza podaż towaru,a wszelkie tarcze to wielki dodruk pieniądza bez pokrycia. Więcej pieniędzy i mniej towaru powodują inflację (tak w uproszczeniu),wszelkie działania u nas odbyły się poprzez rząd i doprowadziły nas tutaj gdzie jesteśmy. A to dopiero początek,poczytaj oficjalne dokumenty transformacji energetycznej do 2050 to się za głowę złapiesz co będzie się działo. Wkleję zrzut pdfa z angielskiej wersji "absolute zero",którego treść pokrywa się z oficjalnymi planami transformacji dla naszego kraju.

Przeczytaj spokojnie, jeśli trzeba to kilka razy, to co napisałem. Odnieś się do tego ze zrozumieniem. Obostrzeń nie wymyślił polski rząd. Takowe były stosowane na całym świecie. Dodruk powiadasz był w Polsce? Hmmm, to w takim razie dlaczego inflacja szaleje w Stanach Zjednoczonych? To również wina polskiego rządu? Na tak. obrazek z planów transformacji energetycznej wymyślonej przez zielonych idiotów ze skrajnie lewicowej frakcji EU. Zauważ w związku z tym, że tego shitu nie wymyślił polski rząd a eurokraci. Zdecydowana większość rządu jest owym planom jednoznacznie przeciwna i znając życie do większości z tych przedsięwzięć nigdy nie dojdzie do skutku, ponieważ grupce radykalnych idiotów nie uda się rozpierniczyć trwającej wieki cywilizacji. Natomiast pytanie co będzie, gdy do władzy dojdą siły obecnie opozycyjne? Tego człowiek ze zdrowym rozsądkiem powinien się obawiać. Tu nie chodzi w dalszym ciągu o barwy polityczne. Tu chodzi o realizm i plany, zapowiedzi niektórych z działaczy. Jeśli niektórzy z nich byli by przy władzy, ceny benzyny w Polsce były by cholernie niskie, bo tankowałbyś nie w Orlenie a na stacji u Vladimira. Ukraina była by już respublikoj wielikiej rosyi a ruskie stali by nad Odrą i pukali do drzwi Niemiec. Teraz kolejna sprawa. Jeśli weźmiemy kilka państw, przykładowo: Polskę, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Danię, Holandię, Norwegię. Teraz damy tym państwom surowiec po tej samej cenie. Państwa te przetworzą surowce w swoich rafineriach i sprzedadzą to w postaci paliw na lokalnych stacjach. Teraz jest tak, że z pośród wymienionych państw, najtańsza benzyna jest w Polsce a najdroższa w Norwegii. To według Ciebie w świetle tych danych, dalej okrada Cię polski rząd? Polska pomimo zakupu surowców, ropy naftowej i gazu po tej samej cenie co większość Państw regionu, posiada w dalszym ciągu jedną z najniższych cen paliw. Największy wpływ na cenę ma koszt zakupu surowca, a ten jest od Polski niezależny. Tu wchodzą mechanizmy, nad którymi państwa europejskie nie mają znaczącej kontroli (np. OPEC). Na temat teorii spiskowych się nie wypowiadam ponieważ pies mi przeżuł czapkę z folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElectricShock
Zgadzam się z tobą w większości aspektów o których mówisz, szczególnie w twoim wczorajszym poście.

Nie da się jednak zauważyć, że jesteś człowiekiem konkretnej opcji politycznej i wrzucasz część typowych dla tej grupy argumentów dokładnie tak jak moja teściowa - "a co by to dopiero było jakby platforma doszła do władzy, a co było za Tuska itp. itd." Szczerze? Mam głęboko w tyłku takie argumenty, interesuje mnie to co jest tu i teraz. Pamiętam jak kradło PO i widzę jak nas gospodarczo ciągnie w dół PIS.Tak jak mnie obecna władza doiła to żadna poprzednia tego nie robiła.

Faktem jest to, że Morawiecki jeździ po instrukcje do Davos i Brukseli. Teraz oddadzą resztkę naszej suwerenności za klepnięcie kamieni milowych żeby dostać wyimaginowane fundusze z KPO których i tak nie zobaczą póki nie zgodzą się na małżeństwa homo i inne dewiacje, a w swojej telewizji będą krzyczeć jak to oni się wielce stawiają.

Powyższe punkty przytoczone @pila24 możesz sobie nazywać foliarstwem. Jest to jednak o tyle niedorzeczne, że jest jawne i ogólnodostępne dla każdego. Możesz sobie mówić, że to wymysły pseudoekologów czy innych psychopatów i masz tu nawet racje, ale rzecz w tym, że te rzeczy sukcesywnie są wprowadzane. Jak pozbędziesz się różowych okularów to może to dostrzeżesz.

Przestań gadać o jakiejś najtańszej ropie/benzynie tutaj, bo chyba nie pokusiłeś się o sprawdzenie cen w innych częściach świata. Europa jest ciągnięta na dno od wewnątrz i 'nasz' rząd bierze w tym czynny udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, nie jestem zwolennikiem konkretnej opcji politycznej. Staram się zauważać zalety i wady różnych pomysłów, pochodzące zarówno z jednej jak i drugiej strony. Jestem natomiast realistą. Mocno stąpam po ziemi. Mam już 50-kę na karku i też prowadzę biznes ( nawet kilka). Jeśli coś piszę lub wypowiadam się, lubię wiedzieć o czym mówię, więc zapewne oznacza to, że wcześniej dokonałem analizy pewnych faktów, zanim zabrałem głos :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sprawie paliwa.. u nas paliwo już jest droższe jak w Niemczech, gdzie my zarabiamy 1/4 z tego co zarabia się w Niemczech, tyle w temacie.

Co do inflacji, wszystkie kraje powoli to dobija ze względu na socjale bez pokrycia, czyli utrzymywanie darmozjadów na wyższym poziomie życia, jak Ci, z których te pieniądze się wysysa a na nie ciężko harują. Dochodzi tez wojna - wydawanie pieniędzy których się nie ma, myślicie, że te Państwa, które dają broń Ukrainie to dają je z magazynów? 'hehe'

Jest tez jedna różnica, między inflacją w USA a w Europie - USA posiada FED, który w skrócie może sobie dodrukować pieniędzy tyle ile tylko chce, i nie mieć z tego aż takich konsekwencji jak reszta państw, dlaczego? Bo gospodarka oparta na dolarze jest dużo potężniejsza, jak każda inna waluta. Oni dorzucają do jeziora, inne państwa do kałuży, ewentualnie do małego stawu, w przypadku euro.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ElectricShock napisał:

Jeśli coś piszę lub wypowiadam się, lubię wiedzieć o czym mówię, więc zapewne oznacza to, że wcześniej dokonałem analizy pewnych faktów, zanim zabrałem głos :cool1:

To że przedstawiasz swój punkt widzenia to nie znaczy że nie mylisz się,każdy ma swoją rację a czas to weryfikuje ile jej było. 

11 minut temu, Langista napisał:

Bo gospodarka oparta na dolarze jest dużo potężniejsza, jak każda inna waluta.

Dolar ma wartość opartą na ropie,dlatego kładą łapy na złoża niekoniecznie w swoich granicach. Złotówka ma wartość  fiducjarną,czyli tyle ile papierek lub moneta...

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Langista napisał:

Tak w sprawie paliwa.. u nas paliwo już jest droższe jak w Niemczech, gdzie my zarabiamy 1/4 z tego co zarabia się w Niemczech, tyle w temacie.

 

To się nie zgadza. ON kosztuje w Niemczech aktualnie w zależnosci od pory dnia i rejonu ok. 2,09 - 2,11 €. co w przeliczeniu przy aktualnym kursie € daje 9,76 zł

Litr ON w Polsce kosztuje aktualnie 8,33 zł :wink: Nie róbmy porównań zarobków bo cena baryłki tego nie uwzględnia. Dla wszystkich kosztuje ona tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie róbmy porównań zarobków bo cena baryłki tego nie uwzględnia. Dla wszystkich kosztuje ona tyle samo.

Oto właśnie tu chodzi, baryłka dla każdego kosztuje tyle samo. Możliwe, że źle sie wyraziłem wcześniej, ja nie inflację obwiniam za koszt paliwa w Polsce, a Osrajtka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Langista napisał:

ja nie inflację obwiniam za koszt paliwa w Polsce, a Osrajtka :hi:

Nie przyszło ci przez myśl jak głupie to jest? Prezes Orlenu czy też innych spółek skarbu państwa powoływany jest przez nadanie polityczne. Defacto jest to tylko pionek i jak nie zrobi tego czego się od niego oczekuje to zostanie odwołany. Zobacz jak bardzo pewnym grupom ludzi jest na rękę aby plebs obwiniał jednego człowieka za wszelkie katastrofy.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...