Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zmieniarki 6 CD RNS E


mischa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już prawie wszystko przygotowane pod montaż zmieniarki, tak jak powyżej (fajna sprawa):wink:

Moje pytanie: jakie śruby, wkręty, a może nity... zastosowaliście podczas montażu?

Czy trzeba coś przerabiać z oświetleniem schowka? (przesuwać, obniżać)

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już prawie wszystko przygotowane pod montaż zmieniarki, tak jak powyżej (fajna sprawa):wink:

Moje pytanie: jakie śruby, wkręty, a może nity... zastosowaliście podczas montażu?

Czy trzeba coś przerabiać z oświetleniem schowka? (przesuwać, obniżać)

Dzieki i pozdrawiam

Ja zamontowałem identycznie jak "pocas".... Trzyma si ei wyglada super :) Musialem tylko tyl kieszeni dociac bo jakos nie bardzo chcialo to wejsc do schowka... srubki ...hm... sam nie wiem jakie wsadzilem...tak na styk coby przeszly przez otworki w szufladzie. Z oswietlaniem nic nie kombinowalem...zostalo fabrycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś jest chętny mam do sprzedania taką rameczkę funkiel nówke zapakowaną od nowości bo kupiłem dwie ale sie okazało że brat zrezygnował z montowania zmieniarki i mam jedną do odsprzedania :) jak coś to pisać na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, z zmieniarkami każda zmieniarka do a4 seryjna podejdzie pod radio np Audi Concert albo RNS-E? Bo zastanawiam się, czy jak kupie teraz zmieniarkę to po zmianie Concerta na RNS-E będzie wszystko działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej zmieniarkę pod chorusem i po zmianie na rns też działała ale są jakieś pod RNS-d i te nie fungują podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, z zmieniarkami każda zmieniarka do a4 seryjna podejdzie pod radio np Audi Concert albo RNS-E? Bo zastanawiam się, czy jak kupie teraz zmieniarkę to po zmianie Concerta na RNS-E będzie wszystko działać?

jeżeli planujesz kupić rnse to kup zmieniarke pod rnse , jest kilka modeli i pod rnse musi być konkretna. Napisz do SIEMIANA , on ma funkiel nówki sztuki za bajeczne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ori miejsce na zmieniarkę i planuję kupić zmieniarkę. Jaki przewód mam do niej dokupić i gdzie go dostanę? Radio Concert 2.

Chciałbym taką: Zmieniarka cd audi a4 b6 b7 nowa!! (3364810402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Chyba, że ktoś ma na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupisz na allegro koszt około 50-80pln potrzebny ci będzie 1mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ori miejsce na zmieniarkę i planuję kupić zmieniarkę. Jaki przewód mam do niej dokupić i gdzie go dostanę? Radio Concert 2.

Chciałbym taką: Zmieniarka cd audi a4 b6 b7 nowa!! (3364810402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Chyba, że ktoś ma na forum :)

nie bierz z allegro tylko napisz do kolegi SIEMIAN , możesz sie powołać na mnie , on ma za 200 zł i stan igła nówka sztuka, i to jest pewne źródło bo pół forum ma od niego i ja również i stan fabrycznie nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupisz na allegro koszt około 50-80pln potrzebny ci będzie 1mb.

Możesz mi pokazać, o jaki kabel chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytań odnośnie tego wątku bo przymierzam się do zamontowania zmieniarki, a że nie mam ogólnej wiedzy z zakresu elektroniki to:

1. Mam radio Concert II fabrycznie bez zmieniarki w aucie czy każda zmieniarka pod to radio będzie pasować jak pisaliście wcześniej pod RNS-E nie wszystkie pasują?

Chodzi mi ogólnie o taki wygląd chyba najbardziej atrakcyjna. Będzie działać?

540x405_zmieniarka_audi_a_b_1124628.jpg

2. Do tego oprócz samej zmieniarki muszę dokupić:

https://car-tronic.pl/kabel-zmieniarki-cd-vwaudi-mini-iso-12pin-18m-p182.html oraz

https://car-tronic.pl/kieszen-radiowa-podwieszanaiso-22075175-czarna-p1289.html

Kabel to jest do tego radia tak? Czarny wtyk do zmieniarki niebieski do radia.

image.jpgimage.png

3. Procedura montażu:

a) Wyciągam radio tymi kluczykami (pewnie własnej roboty)

B) Podłączam niebieski wtyk kabla do radia

c) Odczepiam boczną zaślepkę schowka od strony drzwi i odkręcam 5 śrub i cały schowek wychodzi?

d) Montuje kieszeń ze zmieniarką do schowka, tam wywiercam też dziurę na kabel i ładnie prowadzę go od radia, a czarny wtyk do zmieniarki?

e) Składam wszytko i działa?

4. Mam multifunkcyjną kierownicę czy zmiana utworów będzie działać?

5. Jak odbywa się zmiana płyty na zmieniarce czy na radiu jakoś?

6. Czy trzeba będzie coś kodować VAG-iem czy to będzie działać bez tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod rns-w pasuje większość zmieniarek. Względem concerta będziesz musiał zmienić kabel z tego co pokazaleś na taki z końcówką 12pin. Żeby łatwo to zamontować kup sobie przejściówke rozdzielającą kostkę mini iso.

Po montażu może okazać się że trzeba będzie zmienić kodowanie w radiu.

Sterowanie w multi działa. Jak nie masz sterowania fabrycznym BT to zmienisz płytę i utwory. Jak masz to tylko utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod rns-w pasuje większość zmieniarek.

A co to RNS-W :) Wybacz niewiedzę ale dopiero się uczę jak wpisałem w google to mi wyskoczyło "Rodzina na swoim" :)

Względem concerta będziesz musiał zmienić kabel z tego co pokazaleś na taki z końcówką 12pin. Żeby łatwo to zamontować kup sobie przejściówkę rozdzielającą kostkę mini iso.

Ten co pokazałem nazywa się "Kabel zmieniarki CD VW,Audi Mini-ISO-12pin 1,8m" to chyba 12 pin nie? Możesz pokazać jaką przejsciówkę?

Po montażu może okazać się że trzeba będzie zmienić kodowanie w radiu.

eeeeh kurde, nie mam sprzetu zeby to zrobić ale może się uda i bedzie działać bez tego tak?

Dzieki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiem że źle się pisze posty na telefonie :) Edytowałem troche posta żeby był porządek wypowiedź przerzuciłem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel który pokazałeś jest pod concerta i ma złącze mini iso 8pin. W opisie jest podane 12pin ale to dotyczy kostki przy zmieniarce.

Do RNS-E potrzeba taki kabel https://car-tronic.pl/kabel-zmieniarki-cd-vwaudi-quadlock-12pin-12pin-18m-p184.html lub odpowiednią przejściówkę bo i tak musisz zmienić całe złącze z iso na iso2.

Kup sobie taki adapter bo inaczej będziesz musiał przekładać piny z kabla do kostki w instalacji bo jest cała.

https://car-tronic.pl/rozdzielacz-mini-iso-do-wtzielonej-i-zoltej-audivw-p176.html

Co do kodowania to na 99% trzeba będzie zmienić. Ale to zrobi ci ktoś z okolicy za czteropak albo za wartość trzech czteropaków kupujesz kabel kkl od viakena i sam sobie to robisz.

Co do zmiany płyty i utworu wszystko robisz z panelu radia luk kierownicy. Przyciski na zmieniarce służą tylko do wkładania i wyjmowania płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja laikiem jestem w elektronice i dla mnie to trochę czarna magia, ale zaczynam kumać powoli o co chodzi dzięki za cierpliwość. Do mnie trzeba łopatologicznie w takich sprawach :D

Kabel który pokazałeś jest pod concerta i ma złącze mini iso 8pin. W opisie jest podane 12pin ale to dotyczy kostki przy zmieniarce.

Ok rozumiem

Do RNS-E potrzeba taki kabel https://car-tronic.pl/kabel-zmieniarki-cd-vwaudi-quadlock-12pin-12pin-18m-p184.html lub odpowiednią przejściówkę bo i tak musisz zmienić całe złącze z iso na iso2.

Z tego co wiem RNS-E to to duże radio z nawigacją, a ja mam małe Concerta II, ale rozumiem że do RNS-E i mojego radia trzeba taki sam kabel.

Kup sobie taki adapter bo inaczej będziesz musiał przekładać piny z kabla do kostki w instalacji bo jest cała. https://car-tronic.pl/rozdzielacz-mini-iso-do-wtzielonej-i-zoltej-audivw-p176.html

Pewnie dzieki za poradę

Co do kodowania to na 99% trzeba będzie zmienić. Ale to zrobi ci ktoś z okolicy za czteropak albo za wartość trzech czteropaków kupujesz kabel kkl od viakena i sam sobie to robisz.

To też jakieś wyjście jest musze nad tym pomyśleć, ale narazie jestem zbyt mała płotka żeby sam sie za to brać :D

Co do zmiany płyty i utworu wszystko robisz z panelu radia luk kierownicy. Przyciski na zmieniarce służą tylko do wkładania i wyjmowania płyt.

No to fajnie właśnie o to mi chodziło :)

Czyli żebym nic nie pop***il :)

Zmieniarka może być ta co pokazałem na zdjęciu wyżej nie ważne jaka wersja dokładnie (jaki numer fabryczny) powinna działać tak?

Kupuje ten kabel https://car-tronic.pl/kabel-zmieniarki-cd-vwaudi-quadlock-12pin-12pin-18m-p184.html oraz tą przejściówkę https://car-tronic.pl/rozdzielacz-mini-iso-do-wtzielonej-i-zoltej-audivw-p176.html

Wszytko podłanczam, montuje i składam no i VAG-iem muszę to potraktować :)

Patrz jaki schemat zrobiłem chłopie hahaha mam nadzieje że dobrze :)

Untitled_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...