Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr oleju - duży czy mały??


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Męczy mnie trochę kwestia filtra oleju w moim A4 1.8T AVJ i kolegi aucie. Zaraz po przyprowadzeniu auta kupiłem olej i wszystkie filtry żeby wymienić. Okazało się, że filtr oleju, który miałem założony był dużo mniejszy niż ten, który kupiłem. Zadzwoniłem tam gdzie kupowałem i powiedzieli, że wszystko ok, musi być ten co mi dali czyli większy. Miesiąc temu byłem z kumplem kupić A6 z silnikiem też 1.8T tylko AWT. Przyszła pora wymiany filtrów u niego. Taka sama sytuacja. Ma założony maly a dali mu duży. Czytałem troche o tym ale nic konkretnego nie piszą na ten temat. Nie wiem od czego to zależy. On dzisiaj był kupić w sklepie taki jak miał do tej pory a ten duży powiedzieli mu, że jest od diesla... I być tu człowieku mądy. Na allegro jak patrze to są duże i małe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica? :co: Że wejdzie te kilkanaście ml oleju więcej? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jaka różnica dlatego pytam... Bo wizualnie jest duża różnica między jednym a drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te duże powinno się stosować przy olejach marki Castrol i wszystkich olejach LongLife :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Grzesiu u siebie jaki masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był duży na początku a dali mi mały :E Ale wymieniłem na duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to żadna różnica,ważne żeby tylko skok gwintu pasował i tyle a tako gólnie z tego co wiem to powinien być op 525 i gwint 3/4x16 wg filtrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wszystko jedno, nie wiem jak do AJL ale do AWT jest przewidziany ten większy filtr, nawet patrząc w katalogach np. filtrona, większy filtr = większa powierzchnia filtrująca a wiadomo jakie problemy są w tych silnikach z pojawiającą się kontrolka ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze większy lepszy - wieksza powierzchnia filtrowania. Jak zmieści się wiekszy to wkładać i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:To powiedzcie ludzie jak to jest z filtrem paliwa?U mnie przy wymianie okazało się że ten na 150KM nie pasował i trzeba było wymienić na filterek od wersji 180KM.O co kaman:eusathink:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:To powiedzcie ludzie jak to jest z filtrem paliwa?U mnie przy wymianie okazało się że ten na 150KM nie pasował i trzeba było wymienić na filterek od wersji 180KM.O co kaman:eusathink:?

w katalogach mają burdel i tyle. Miałem to samo :whistling: według katalogu filter paliwa mam taki jak w s4 4.2 :decayed: Co do filtra oleju nie wiem jaki mam bo przy każdej wymianie oleju następca wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:To powiedzcie ludzie jak to jest z filtrem paliwa?U mnie przy wymianie okazało się że ten na 150KM nie pasował i trzeba było wymienić na filterek od wersji 180KM.O co kaman:eusathink:?

może dali ci od ośki a nie Q, były raczej inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno właśnie kupiłem AWT i był tam założony duży filtr. Zrobiłem wymianę oczywiście na taki sam. Taki dostałem po podaniu kodu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno właśnie kupiłem AWT i był tam założony duży filtr. Zrobiłem wymianę oczywiście na taki sam. Taki dostałem po podaniu kodu silnika.

Kumpel ma właśnie AWT. Powiedział mu jak sprawa stoi i stwierdził, że następnym razem zakłada ten duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...