Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Banan napisał:

Bez gatewaya się nie podepniesz ( do bluetooth idzie can infotaimnent o innej prędkości )  ale jak chcesz to spróbuj - pin 6 obd to can h a pin 14 canl 

A w module bt które piny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No chyba jakoś podpinałeś bluetooth to masz rozpiskę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Banan napisał:

No chyba jakoś podpinałeś bluetooth to masz rozpiskę? 

Spoko. Już mam. Zobaczę co da się zrobić i napisze.

17 -  Magistrala CAN High (system Infotainment)
18 -  Magistrala CAN Low (systemu Infotainment)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj ja już nie pamiętam ale na pewno już tak kombinowałem tyle że to parę lat temu i na 99% nie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Banan napisał:

Próbuj ja już nie pamiętam ale na pewno już tak kombinowałem tyle że to parę lat temu i na 99% nie działało

Masz racje nie udalo się połaczyć z bt. Reszta ogarnieta i dziala swietnie. Nie mam ksiazki telefonicznej. Czy to wina modułu bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzyb01 napisał:

Masz racje nie udalo się połaczyć z bt. Reszta ogarnieta i dziala swietnie. Nie mam ksiazki telefonicznej. Czy to wina modułu bt?

Moduł musi zostać odpowiednio zakodowany,inaczej książki nie będzie. Wiec tak czy siak trzeba go przekodować na diagnozę po lini K,inaczej nie pogrzebiesz w kodowaniu sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pila24 napisał:

Moduł musi zostać odpowiednio zakodowany,inaczej książki nie będzie. Wiec tak czy siak trzeba go przekodować na diagnozę po lini K,inaczej nie pogrzebiesz w kodowaniu sam.

Zostaje mi dopaść jakieś audi z canem, bt i przekodować moduł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko dołączę się do tematu gdyż  niedawno dokladalem modul bluetooth do rnse Led najnowszy z końcówką AA i wszystko działa jak należy po za mikrofonem nie miałem oryginalnego i podłączyłem z passata b6 kablem ekranowanym  niestety osoby z którymi rozmawiam narzekają, że słabo mnie słychać. Błędów brak. Kodowanie i podłączenie sprawdziłem kilka razy i wszystko jest ok. Nawet nie ma jak się pomylić. Wina mikrofonu z passata czy raczej coś nie tak z modułem? Modul z Seata exeo. 

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, buczek136 napisał:

Wina mikrofonu z passata czy raczej coś nie tak z modułem? Modul z Seata exeo. 

A jaki dałeś przewód pomiędzy mikrofonem a modułem? Cały ekranowany? Ekran musi być połączony z przewodem mic-,albo sama masa musi być ekranem jeżeli jest tylko żyła sygnałowa + masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

A jaki dałeś przewód pomiędzy mikrofonem a modułem? Cały ekranowany? Ekran musi być połączony z przewodem mic-,albo sama masa musi być ekranem jeżeli jest tylko żyła sygnałowa + masa

Tak cały przewód jest ekranowany i masa jest ekranem bo tak jak mówisz jest jedna żyła. Kabel raczej bym wykluczal z tego względu że już w jednej audi co prawda b8 też dokladalem bluetooth na tym samym kablu i wszystko działa elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień mikrofon, ja mimo że miałem z A4 B6 to musiałem wymienić na nowszy (z B7), bo rozmówcy narzekali że słabo mnie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bobikos napisał:

Wymień mikrofon, ja mimo że miałem z A4 B6 to musiałem wymienić na nowszy (z B7), bo rozmówcy narzekali że słabo mnie słychać.

B6 i b7 mają te same mikrofony ,aczkolwiek mogą mieć już różną czułości ze względu na wiek. Polecam z exeo lub a3 8p po lifcie- pasują p&p a to nowsze i lepsze mikrofony. Ogólnie wszystkie nowsze z grupy vag bedą dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem z wykryciem przez telefon z Androidem fabrycznego bluetootha w wersji high?

Na poprzednim telefonie z BT w standardzie 4.x wszystko działało bardzo dobrze, ostatnio zmieniłem telefon z BT w standardzie 5.x i telefon nie widzi zestawu...

Z wykryciem VFIZa nie ma problemu.

Edytowane przez rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest plan na dołożenie modułu Bluetooth, znalazłem moduł D za gorsze, mikrofon już kupiłem, został tylko zakup wiązki z Allegro i mam pytanie jakie kodowanie ma być, radio rnse, multifunkcja, kolorowy fis. Drugie pytanie czy moduł D połączy się z iPhone xs, oraz czy pobierze książkę tel. Przejrzałem temat ale głowa płonie od natłoku informacji, dzięki za pomoc i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mac122 napisał:

Panowie, jest plan na dołożenie modułu Bluetooth, znalazłem moduł D za gorsze, mikrofon już kupiłem, został tylko zakup wiązki z Allegro i mam pytanie jakie kodowanie ma być, radio rnse, multifunkcja, kolorowy fis. Drugie pytanie czy moduł D połączy się z iPhone xs, oraz czy pobierze książkę tel. Przejrzałem temat ale głowa płonie od natłoku informacji, dzięki za pomoc i pozdrawiam 

Daruj sobie moduł "D" - miałem go kiedyś u siebie, nie czytał książki z telefonu z androidem 5.0 - szukaj jak najnowszych modułów. Co do kodowania to wszystko masz opisane w pierwszym poście - nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mac122 napisał:

Panowie, jest plan na dołożenie modułu Bluetooth, znalazłem moduł D za gorsze, mikrofon już kupiłem, został tylko zakup wiązki z Allegro i mam pytanie jakie kodowanie ma być, radio rnse, multifunkcja, kolorowy fis. Drugie pytanie czy moduł D połączy się z iPhone xs, oraz czy pobierze książkę tel. Przejrzałem temat ale głowa płonie od natłoku informacji, dzięki za pomoc i pozdrawiam 

 

4 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

Daruj sobie moduł "D" - miałem go kiedyś u siebie, nie czytał książki z telefonu z androidem 5.0 - szukaj jak najnowszych modułów. Co do kodowania to wszystko masz opisane w pierwszym poście - nic trudnego.

Ja dodam od siebie iż należy szukać modułów S,AA lub 8P1 (z exeo lub a3 8p lift). One dają radę,poza tym mikrofon polecam też z tych modeli aut poszukać,lub w ogóle jakieś nowsze z Octavii 3 itp. Mają większą czułość niż te ori starocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mac122 napisał:

Tak,trzeba tylko te wystające plastiki obciąć by wszedł w ori miejsce w lampce a4. No i wtyczka jest inna,więc potrzebujesz takiej z ori mikrofonu,lub lepiej-przerobić na uniwersalną wtyczkę 2 pin jak na foto poniżej. Oczywiście zaciskarka wskazana by zrobić to porządnie.

 

20201004_155729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...