Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam SG4 z andkiem 4.3 i nie ma żadnego problemu. To raczej nie ma znaczenia. Napisz jaki masz tel i czy przypadkiem ktoś z innym tel nie probowal sie łączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

DSC_0975.jpg

Witam, miałem podłączony taki moduł, podmieniłem na taki z literką H i nie działa, miałem go fabrycznie zamonotowany pod Navi rns D i zestaw głośnomówiący przy radiu (taka słuchawka). Nie wykraywało mi bluetootha i nadal nie wykrywa. Co mam zrobić? Pomóżcie? Muszę zmieniać kabelki czy ustawiać coś vagiem?

:facepalm:

Sprawdzałem i telefon już łączy mi się z bluetooth i navi RNS-E pokazuje zasięg ale nie da się dzwonić:/ Czy muszę podciągnąć jakieś kabelki?

---------- Post dopisany 06-02-2014 at 01:07 ---------- Poprzedni post napisany 05-02-2014 at 22:44 ----------

Wyświetla mi się taki kuminkat na navi:

DSC_0981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie kodowanie i będzie git:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Ok udało się wszystko ładnie działa, oprócz jednej rzeczy:/ Podczas dzwonienia nic nie słychać i świeci się ikonka wyciszenie :( Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Ok udało się wszystko ładnie działa, oprócz jednej rzeczy:/ Podczas dzwonienia nic nie słychać i świeci się ikonka wyciszenie :( Co może być powodem?

Przejrzyj stronę wczesniej, tłumaczyłem dlaczego nic nie słychać. Nie pokrywają sie kabelki w przejsciówce od modułu do RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tam zaglądałem, mam nie podłączone złącze 4. Wcześniej miałem RNS-D i nie wiem skąd mam wziąć te kabelki tj. tel. mute, tel+ i tel-. Czy są gdzieś wpięte w innej kostce czy trzeba prowadzić od modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tam zaglądałem, mam nie podłączone złącze 4. Wcześniej miałem RNS-D i nie wiem skąd mam wziąć te kabelki tj. tel. mute, tel+ i tel-. Czy są gdzieś wpięte w innej kostce czy trzeba prowadzić od modułu?

Zobacz czy masz w kostce auta (nie pamietam w której) kabelki zielony i czarny, one idą od modułu Bluetooth do Radia muszą się pokrywać z pinami 6 i 12 w kostce C RNS-E. Przeważnie trzeba je zamienić miejscami aby sie pokrywały ze sobą.

Od modułu: zielony to tel+ czarny to tel-

od RNS-E: 12pin to tel+ 6pin to tel-

Mute ci działa skoro wycisza ci radio.

Na 99% są zamienione te kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fc28e60682868df3.jpg

Znalazłem taką rozpiskę kostek. Sądzę zę to będą któreś z tych kabli.

Jutro na to zobaczę :wink:

---------- Post dopisany 08-02-2014 at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2014 at 22:03 ----------

Ok udało mi się podłączyć :D Dzięki wielkie za pomoc, wszystko działa jak powinno :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem , mój galasy s4 nie widzi rns-e i nie mam pojęcia jak to zrobić , mojej kobiety xperia j widzi bez problemu i się łączy a mój s4 nic nie widzi , myślicie ze problem leży w s4 android 4.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem , mój galasy s4 nie widzi rns-e i nie mam pojęcia jak to zrobić , mojej kobiety xperia j widzi bez problemu i się łączy a mój s4 nic nie widzi , myślicie ze problem leży w s4 android 4.3

Nie . Ja mam s4 i wszystko śmiga jak ta lala. W ustawieniach blutootha masz coś takiego jak czas widoczności do wyszukania urządzenia i czy ma być widoczny dla wszystkich urządzeń czy tylko sparowanych. I ustawiasz najpierw w telefonie że dla wszystkich a potem dopiero odpalasz zapłon i powinno chulac. Jak nie pomoże to pisz podam drugą opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w garage sprawdzałem i nie pomogło :kwasny:

Jaka wersja modułu ? Jaka literka na końcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj tego Ci nie powiem bo juz tak kupiłem auto i jeszcze za schowek nie zaglądałem :facepalm: ale byłem jeszcze raz w garage i zrobiłem kilka razy tak jak napisałeś i za 4 razem znalazł urządzenie , wpisałem kod 1234 bo taki przyszedł mi do głowy ( nie wiem czy dobry ) i sie połączyłem , ale widziałem jakąś liste , nazwe i inne , nie widziałem książki ani odebranych i nieodebranych połączeń , nie wiem jeszcze jak się wgrywa kontakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj tego Ci nie powiem bo juz tak kupiłem auto i jeszcze za schowek nie zaglądałem :facepalm: ale byłem jeszcze raz w garage i zrobiłem kilka razy tak jak napisałeś i za 4 razem znalazł urządzenie , wpisałem kod 1234 bo taki przyszedł mi do głowy ( nie wiem czy dobry ) i sie połączyłem , ale widziałem jakąś liste , nazwe i inne , nie widziałem książki ani odebranych i nieodebranych połączeń , nie wiem jeszcze jak się wgrywa kontakty

No to kontakty i cala zabawa z nimi czy w ogóle będą czy nie zależy od tego jaką wersje modułu masz : czy jest w wersji hi czy low

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vwbartus a czy dobrze sprawdzałeś?

Większość osób myśli że książkę znajdzie w przycisku "NAME". A tak nie jest, normalnie "TEL" i lewy górny przycisk przy gałce to jest pamięć i tam jest wybrane, książka, odebrane, nieodebrane.

Jeśli jest fabrycznie RNS-E to na 100% jest moduł high, a nawet jak nie był fabrycznie RNS to na 75% też jest high w 2006.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vwbartus a czy dobrze sprawdzałeś?

Większość osób myśli że książkę znajdzie w przycisku "NAME". A tak nie jest, normalnie "TEL" i lewy górny przycisk przy gałce to jest pamięć i tam jest wybrane, książka, odebrane, nieodebrane.

Jeśli jest fabrycznie RNS-E to na 100% jest moduł high, a nawet jak nie był fabrycznie RNS to na 75% też jest high w 2006.:wink:

Ale zanim zaczyta książkę i będą wszystkie odebrane , nieodebrane itd to mija ze 2 minuty wiec mógł od razu nie widzieć. A jak ma rnsa dokładnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vwbartus a czy dobrze sprawdzałeś?

Większość osób myśli że książkę znajdzie w przycisku "NAME". A tak nie jest, normalnie "TEL" i lewy górny przycisk przy gałce to jest pamięć i tam jest wybrane, książka, odebrane, nieodebrane.

Jeśli jest fabrycznie RNS-E to na 100% jest moduł high, a nawet jak nie był fabrycznie RNS to na 75% też jest high w 2006.:wink:

Ale zanim zaczyta książkę i będą wszystkie odebrane , nieodebrane itd to mija ze 2 minuty wiec mógł od razu nie widzieć. A jak ma rnsa dokładnego ?

No musi się sczytać, ale to długo nie trwa. Też mam SG4 z Andkiem 4.3

Napisałem że jak nie był fabrycznie RNS, to na 75 % jest moduł high. Przykład mój kolega ma B7 z 2006 i Concerta II, moduł fabrycznie siedzi "M" czyli high.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy za każdym razem po połączeniu ma zasysać książke z tel..? bo co wsiąde do auta to w rnsie niema żadnych kontaktów i prosi o pobranie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vwbartus a czy dobrze sprawdzałeś?

Większość osób myśli że książkę znajdzie w przycisku "NAME". A tak nie jest, normalnie "TEL" i lewy górny przycisk przy gałce to jest pamięć i tam jest wybrane, książka, odebrane, nieodebrane.

Jeśli jest fabrycznie RNS-E to na 100% jest moduł high, a nawet jak nie był fabrycznie RNS to na 75% też jest high w 2006.:wink:

Dzięki za podpowiedź :wink: Bo naprawdę tak jak napisałeś szukałem książki pod NAME :facepalm::doh: Ale jak nacisnąłem Tel i lewy górny PAMIĘĆ moim oczom okazała się odebrane , nie odebrane , książka itd :kox::banan: także dzięki z podpowiedź :drinks:

PS ,gdzie można znaleść instrukcje obsługi RNS-E po Polsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...