Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie się wpinałeś blutkiem? Do puszki pod siedzeniem wkładałeś czy za schowek?

Pewnie tego opisu nie widziałeś, ale dzięki niemu przejście z zestawu Nokii to błahostka i wszystko działa jak trzeba.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

blutek pod fotel miał iść,i poszedł a kable z niego wlutowywane były do przejściówki z concerta/rns-e

blutek opanowany :dance:

ale prosto nie było,wszystkie problemy były przez ową przejściówkę,z autem wylądowałem dziś w Navipol Krk,w teorii po nową przejściówkę, ale po krótkiej rozmowie z gościem auto trafiło na warsztat na uruchomienie. Gość zrobił całą instalację od nowa, począwszy od nowej kostki rns-e wpiętej bezpośrednio w instalację:thumbup1:(bez ebanych przejściówek)całą nową instalacje do blutka a skończywszy na wpięciu zmieniarki w instalację tak jak producent przewidział:naughty: i oczywiście kodowaniu.

koszt porównując do koszty poniesione na przejściówce do radia, kabl do blutka,straconego czasu,nerwów nie licząc już telefonu,paliwa i całej reszty był banalny

a radość z moda bezcenna :naughty:

20140111_195850.jpg20140111_184743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem bluetooth. Wszystko działało do czasu aż polutowałem kable. Telefon się łączy kopiuje kontakty itp ale gdy dzwonie niema dźwięków tzn nie da się rozmawiać i nikogo nie słychać. Wcześniej wszystko było ok jak podpinałem na krótko żeby sprawdzić czy działa... Zdarzyło się komuś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wsio ładnie polutowane i podobnie miałem :wink:słabo było słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zabawa z kodowaniem nic nie dała - Moduł F nadal działa mi tylko na fisie, na navi cisza;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zabawa z kodowaniem nic nie dała - Moduł F nadal działa mi tylko na fisie, na navi cisza;/

Czyli w BT masz wkodowaną opcję "Comfort" a w kodowaniu RNS-E na 3-cim bajcie od końca masz wbite 7 czyli "Base Plate diagnostic capable with Comfort Control"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zabawa z kodowaniem nic nie dała - Moduł F nadal działa mi tylko na fisie, na navi cisza;/

Jak masz zakodowane, to tak zostaw. Musi się przegryźć :decayed: I powinno być ok. U mnie od razu się nie pojawiło ale gdzieś po dwóch zamknięciach auta (po uśpieniu CANów) już było. Ewentualnie jak to nie będzie to miękki reset RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już to praktykowałem. Na navi wyświetla się tylko nazwa dzwoniącego, więc cany są ok. Nie mogę zrobić nic innego, niż odebrać/odrzucić. Bart-S - próbowałem z 7 w tym bajcie, nie pomagało, jednak mogę spróbować jeszcze raz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już to praktykowałem. Na navi wyświetla się tylko nazwa dzwoniącego, więc cany są ok. Nie mogę zrobić nic innego, niż odebrać/odrzucić. Bart-S - próbowałem z 7 w tym bajcie, nie pomagało, jednak mogę spróbować jeszcze raz;)

Piszesz że na navi wyświetla Ci i możesz odrzucić i odebrać, a wcześniej pisałeś że nie wyświetla. Jaki masz ekran po naciśnięciu TEL? Jeśli masz tak jak piszesz to już jest ok, może nie znasz obsługi i dlatego wydaje Ci się że nie działa. Aby wejść w menu książki, w wybrane, odebrane i nieodebrane musisz wcisnąć przycisk pamięć czyli lewy górny przycisk nawigacyjny. Dodatkowo po przyciśnięciu przycisku połącz (prawy dolny) też są wybrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przez to że mam część kontaktów przypisane do grupy to rns-e może ich nie widzieć?

rns-e widzi wszystkie pozostałe kontakty z pamięci telefonu i sim:wink:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przez to że mam część kontaktów przypisane do grupy to rns-e może ich nie widzieć?

rns-e widzi wszystkie pozostałe kontakty z pamięci telefonu i sim:wink:

:hi:

Wychodzi na to że to jest powód dla którego RNS-E nie widzi tych kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

od jakiego czasu mam klopot z BT obecnie moge uzywac tylko funkcji tel poprzez wybieranie glosowe, zawsze mailem pelna obsluge glosowa czyli navi, cd itp

moje obecne kodowanie 001822

kanal 133 mam na 1 czyli BT wlaczony

a jak powinien wygladac kanal 134 0 czy 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przez to że mam część kontaktów przypisane do grupy to rns-e może ich nie widzieć?

rns-e widzi wszystkie pozostałe kontakty z pamięci telefonu i sim:wink:

:hi:

Ucho w ustawieniach androida masz możliwość taką aby wyświetlały sie wszystkie kontakty, tylko sim albo tylko telefon . Daj wszystkie i zobacz czy zagada i wtedy będziesz znał odpowiedz na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trace już cierpliwość do pobierania książki i połączeń:facepalm: SGS II wcześniej łączył sie i wyświetlało komunikat że urządzenie chce pobrać książke ,zezwalałem i nic się nie działo.Zmieniłem kodowanie z 511 na 10722 (moduł dokładany C) i teraz zezwalam na pobranie kilka razy i chyba za 3 pobierze,tylko raz książke za innym razem połączenia nieodebrane lub odebrane:facepalm:Za każdym razem jak wsiąde do samochodu ta sama procedura kila razu trzeba nacisnąć ok by losowo zostało coś pobrane..Tel i rns-e miały robione restart.Udało raz sie pobrać książke ale teraz byłem w samochodzie i książki niema.Za każdym razem trzeba książke pobierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z xperią M. Zmieniłem fona ze zwykłej nokii na smarfona i mała kicha jest. Łączy się z rns-e OK ale nie ma kontaktów na fisie oraz połączeń zapamiętanych na radiu. Wcześniej wszystko było idealnie z małą nokią. Teraz mogę z kierownicy połączenie odbierać ale od nie wiadomo kogo:-) Nawet z radia nie mogę zadzwonić. Więc sprawa wygląda tak, że moja miła ma xperie L i o dziwo przy parowaniu ładnie prosi o zgodę na zassanie książki tel. czego już przy mojej M'ce nie robi. Kombinowałem na różne sposoby i nie chce mojej książki. Zauważyłem, że L ma andka 4.2.2 a mój 4.1.2. Czy tu będzie przyczyna? Nie ma aktualizacji przewidzianej u mnie do 4.2.2. Ma ktoś jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trace już cierpliwość do pobierania książki i połączeń:facepalm: SGS II wcześniej łączył sie i wyświetlało komunikat że urządzenie chce pobrać książke ,zezwalałem i nic się nie działo.Zmieniłem kodowanie z 511 na 10722 (moduł dokładany C) i teraz zezwalam na pobranie kilka razy i chyba za 3 pobierze,tylko raz książke za innym razem połączenia nieodebrane lub odebrane:facepalm:Za każdym razem jak wsiąde do samochodu ta sama procedura kila razu trzeba nacisnąć ok by losowo zostało coś pobrane..Tel i rns-e miały robione restart.Udało raz sie pobrać książke ale teraz byłem w samochodzie i książki niema.Za każdym razem trzeba książke pobierać?

Jak ci sie pojawi pierwszy raz komunikat o pobieraniu zaznacz nie pokazuj wiecej i zaznacz ok aby ściągnął kontakty

Wybierane i odebrane ściąga za każdym razem ale już nie będzie pytac:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...