Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W pinie 16 ma być szary kabelek, ale jak go rzeczywiście nie masz, to jak Ci zostanie jakiś niewykorzystany to sobie przepniesz.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zrobilem teraz zostalo mi pociagnsc kaniy i linie k i znslesc ta wtyczke i powinno wszystko byc oki.

---------- Post dopisany 16-04-2014 at 07:40 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2014 at 23:56 ----------

W pinie 16 ma być szary kabelek, ale jak go rzeczywiście nie masz, to jak Ci zostanie jakiś niewykorzystany to sobie przepniesz.:wink:

Podlaczone wszystko wedlug opisu jedynie tej wtyczki nie zmalazlem chyba ze to jest ta:

jynavemy.jpg

ydygy4y8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego pewnie to nie ruszy co. Bo mam caly czas taki blad. A czy te kabelki z czerwonej wtyczki ida az do samego modulu czy gdzies indziej bo bede musial je poszukac od drugiej strony.

---------- Post dopisany at 07:53 ---------- Poprzedni post napisany at 07:52 ----------

ma byc czerwona lub szukaj jaks obcietych kabelków w kolorach 4eryba5e.jpg

Taki mam blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest blad po wejsciu w rns ale nie ma podlaczonej tej wtyczki z tymi trzema kabelkami

---------- Post dopisany at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

A te kabelki musza isc w tej mojej ori wiazce z

---------- Post dopisany at 10:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:29 ----------

Rozpiska kabli w Twojej centralce:<br />

1 - brązowy - masa<br />

4 - szary - muting<br />

7 - czarny - NF-<br />

9 - czarny - mikrofon<br />

11 - czerwono/niebieski - zasilanie<br />

16 - zielony - NF+ <br />

18 - zielony - mikrofon+ <br />

<br />

Rozpiska kabli w BT:<br />

1 - czerwono/niebieski - zasilanie<br />

2 - brązowy - masa<br />

8 - zielony - NF+<br />

9 - czarny - NF-<br />

11 - zielony - mikrofon +<br />

12 - czarny - mikrofon - <br />

16 - szary - muting<br />

<br />

dodatkowo z radia dociągasz do BT:<br />

15 - zielono/czerwony - linia K<br />

17 - pomarańczowo/fioletowy - CAN H<br />

18 - pomarańczowo/brązowy - CAN L <br />

17 i 18 muszą być ze sobą splecione. Kable nie muszą być grube 0,35 lub 0,5<br />

Zrobilem wszystko wedlug tego opisu. Jedynie brakuje mi tej czerwonej wtyczki ale to jeszcze ogarne dzis i teoretycznie powinno dzialac mam nadzieje. Kany do rns doprowadzilem z licznika rns dziala wiec wszystko chyba dobrze jest podlaczone.

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:27 ----------

Pany ma ktos zdjecie tej niby czerwonej wtyczki albo z ktorej wiazki ona wychodzi. Bo nie potrafie jej znalesc a jedyna luzna wtyczka ktora mam to ta. Byla ona wpieta do poprzedniego radia rns-d innej nie widze

---------- Post dopisany at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany at 19:05 ----------

To jest blad po wejsciu w rns ale nie ma podlaczonej tej wtyczki z tymi trzema kabelkami

---------- Post dopisany at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

A te kabelki musza isc w tej mojej ori wiazce z

---------- Post dopisany at 10:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:29 ----------

Rozpiska kabli w Twojej centralce:<br />

1 - brązowy - masa<br />

4 - szary - muting<br />

7 - czarny - NF-<br />

9 - czarny - mikrofon<br />

11 - czerwono/niebieski - zasilanie<br />

16 - zielony - NF+ <br />

18 - zielony - mikrofon+ <br />

<br />

Rozpiska kabli w BT:<br />

1 - czerwono/niebieski - zasilanie<br />

2 - brązowy - masa<br />

8 - zielony - NF+<br />

9 - czarny - NF-<br />

11 - zielony - mikrofon +<br />

12 - czarny - mikrofon - <br />

16 - szary - muting<br />

<br />

dodatkowo z radia dociągasz do BT:<br />

15 - zielono/czerwony - linia K<br />

17 - pomarańczowo/fioletowy - CAN H<br />

18 - pomarańczowo/brązowy - CAN L <br />

17 i 18 muszą być ze sobą splecione. Kable nie muszą być grube 0,35 lub 0,5<br />

Zrobilem wszystko wedlug tego opisu. Jedynie brakuje mi tej czerwonej wtyczki ale to jeszcze ogarne dzis i teoretycznie powinno dzialac mam nadzieje. Kany do rns doprowadzilem z licznika rns dziala wiec wszystko chyba dobrze jest podlaczone.

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:27 ----------

Pany ma ktos zdjecie tej niby czerwonej wtyczki albo z ktorej wiazki ona wychodzi. Bo nie potrafie jej znalesc a jedyna luzna wtyczka ktora mam to ta. Byla ona wpieta do poprzedniego radia rns-d innej nie widze

myjeheze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedzieliśmy że miałeś RNS-D.:decayed: To nie będzie ta wtyczka, ani w tym wypadku nie znajdziesz też czerwonej wtyczki.

Masz tu schemat z RNS-D, potrzebujesz tel+ (zielony), tel- (czarny) oraz tel mute (szary) :wink:

205961034-w988.jpg

W RNS-E (a właściwie masz RNS-PU):

tel+ do kostki C pin 12

tel- do kostki C pin 6

tel mute do kostki D pin 11

Czyli musisz sprawdzić czy dobrze prowadzą piny z przejściówki, do której wpina się czerwoną kostkę której nie posiadasz w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedzieliśmy że miałeś RNS-D.:decayed: To nie będzie ta wtyczka, ani w tym wypadku nie znajdziesz też czerwonej wtyczki. Masz tu schemat z RNS-D, potrzebujesz tel+ (zielony), tel- (czarny) oraz tel mute (szary) :wink:

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/190/8060/56168109/205961034-w988.jpg

W RNS-E (a właściwie masz RNS-PU):

tel+ do kostki C pin 12

tel- do kostki C pin 6

tel mute do kostki D pin 11

Czyli musisz sprawdzić czy dobrze prowadzą piny z przejściówki, do której wpina się czerwoną kostkę której nie posiadasz w zestawie.

Czyli wniosek taki ze te kabelki ktore lutowalem wedlug tego opisu co mi poslales sa oki tylko musze teraz poprowadzic jeszcze 3 kabelki z radia do wtyczki z bt tak to mam rozumiec tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki ze te kabelki ktore lutowalem wedlug tego opisu co mi poslales sa oki tylko musze teraz poprowadzic jeszcze 3 kabelki z radia do wtyczki z bt tak to mam rozumiec tak?

Dobrze rozumiesz. Pamiętaj że kable CAN winny być splecione ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedzieliśmy że miałeś RNS-D.:decayed: To nie będzie ta wtyczka, ani w tym wypadku nie znajdziesz też czerwonej wtyczki. Masz tu schemat z RNS-D, potrzebujesz tel+ (zielony), tel- (czarny) oraz tel mute (szary) :wink:

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/190/8060/56168109/205961034-w988.jpg

W RNS-E (a właściwie masz RNS-PU):

tel+ do kostki C pin 12

tel- do kostki C pin 6

tel mute do kostki D pin 11

Czyli musisz sprawdzić czy dobrze prowadzą piny z przejściówki, do której wpina się czerwoną kostkę której nie posiadasz w zestawie.

Czyli wniosek taki ze te kabelki ktore lutowalem wedlug tego opisu co mi poslales sa oki tylko musze teraz poprowadzic jeszcze 3 kabelki z radia do wtyczki z bt tak to mam rozumiec tak?

Masz schemat z RNS-D to sprawdź w kostkach czy ich nie masz, bo po to Ci ten schemat podałem. A CANy i linię K już chyba pociągnąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedzieliśmy że miałeś RNS-D.:decayed: To nie będzie ta wtyczka, ani w tym wypadku nie znajdziesz też czerwonej wtyczki. Masz tu schemat z RNS-D, potrzebujesz tel+ (zielony), tel- (czarny) oraz tel mute (szary) :wink:

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/190/8060/56168109/205961034-w988.jpg

W RNS-E (a właściwie masz RNS-PU):

tel+ do kostki C pin 12

tel- do kostki C pin 6

tel mute do kostki D pin 11

Czyli musisz sprawdzić czy dobrze prowadzą piny z przejściówki, do której wpina się czerwoną kostkę której nie posiadasz w zestawie.

Czyli wniosek taki ze te kabelki ktore lutowalem wedlug tego opisu co mi poslales sa oki tylko musze teraz poprowadzic jeszcze 3 kabelki z radia do wtyczki z bt tak to mam rozumiec tak?

Masz schemat z RNS-D to sprawdź w kostkach czy ich nie masz, bo po to Ci ten schemat podałem. A CANy i linię K już chyba pociągnąłeś.

Oki kabelki sprawdzone wszystko jest. Tel mute zgadza sie a tel+ i tel~ musze podlaczyc badz zlutowac. Poniewaz w miejsce wtyczki gdzie tyly tel+ i tel- mam wpiete can od licznika bo tak kazano mi zrobic zeby dzialal RNS. A ten zielony i czaryn wystawaja z wiazki.

ujumumu4.jpg

Wiec w tym momecie lutuje kable z pinow 6 i 12 wtyczki C do tego zielonego i czrnego i wszystko na temat powinno dzilac.

heqydupa.jpg

---------- Post dopisany at 18:49 ---------- Poprzedni post napisany at 02:13 ----------

Czeee Pany ogarniete wszystko pieknie ladnie dziala. Jednak co 2 glowy to nie jedna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko jakie mam możliwości, radio concert 2 bluetooth iphone 5s kiera bez multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zmniejszyć głośność sygnału przychodzącego w głośnikach na rns'ie. Po aktualizacji softu w telefonie, dźwięk jest za głośny a rozmowa już ok. We fonie coś grzebać czy w radiu? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja poprosze o pomoc :)

posiadam wiazkę w której kiedys był chyba telefon ponieważ:

1.posiadam wtyczkę do BT pod fotelem pasażera

2. posiadam wtyczki pod podłokietnikiem

3. posiadam wtyczki prawa szyba tył ( bagażnik)

4. radio Symphony 2

chciałbym zamontowac BT

Teraz moje pytanie jest takie :

czy wystarczy jak zamontuje tylko BT ( np: 8 PO 862 335 D ) z anteną pod nogami pasażera i mikrofon w lampce ?

czy coś jeszcze potrzebuje zeby to działało ??

Czy odpuscic wszystko i kupic jakiś zestaw zewnetrzny np: NOKIA CK-200

IMAG1519.jpg

IMAG1523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zmniejszyć głośność sygnału przychodzącego w głośnikach na rns'ie. Po aktualizacji softu w telefonie, dźwięk jest za głośny a rozmowa już ok. We fonie coś grzebać czy w radiu? Pzdr

Próbuj zmniejszać głośność gałką w RNS-E podczas gdy ktoś dzwoni.

to teraz ja poprosze o pomoc :)

posiadam wiazkę w której kiedys był chyba telefon ponieważ:

1.posiadam wtyczkę do BT pod fotelem pasażera

2. posiadam wtyczki pod podłokietnikiem

3. posiadam wtyczki prawa szyba tył ( bagażnik)

4. radio Symphony 2

chciałbym zamontowac BT

Teraz moje pytanie jest takie :

czy wystarczy jak zamontuje tylko BT ( np: 8 PO 862 335 D ) z anteną pod nogami pasażera i mikrofon w lampce ?

czy coś jeszcze potrzebuje zeby to działało ??

Czy odpuscic wszystko i kupic jakiś zestaw zewnetrzny np: NOKIA CK-200

http://s3.postimg.org/qrotfepgf/IMAG1519.jpg

http://s1.postimg.org/6ueeeuu17/IMAG1523.jpg

Jeśli masz instalację, to mikrofon w lampce masz, tylko czemu nie miałbyś modułu, ktoś tak Ci ograbił?

Moduł D do Symphony 2 wystarczy (kiedyś miałem taki i nie narzekałem na połączenie z różnymi fonami)

100% jesteś pewny że masz kostkę od BT pod fotelem? Puszkę masz? Nie masz uzupełnionego profilu i nie wiem jaki masz rocznik aby stwierdzić czy kostka będzie od BT czy od Cullmana. Też nie zrobiłeś zdjęcia tej kostce aby to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodzie była wymieniona cała instalacja elektryczna:

oryginalna miała:

-alarm fabryczny

-elektryczny fotel

- bi-ksenony

- drl

- szyber dach

- elektryczne szyby tył

- światła przestrzeni nóg oraz światła ułatwiające wsiadanie w tapicerkach drzwi

- tempomat

- czujnik deszczu

- lusterko fotochrom

- komfort 8E0959433BM

nowa wiązka:

- telefon

- bi ksenon

- tempomat

- szyby tylko przód

- drl

- komfort 8E0959433CC

- nie wiem- ale działają światła przestrzeni nóg oraz światła ułatwiające wsiadanie w tapicerkach drzwi

Dlatego uzupełniam braki w nowej wiazce i sie tak zastanawiam telefonu nie potrzebuję ale zestaw głośnomówiący by się przydał :) w poprzedniej audi miałem i całkiem to fajnie działało. Reasumując jeżeli wsadził bym pod fotel pasażera BT i domontował mikrofon to teoretycznie powinno ruszyć?

Chcę jeszcze zamontować kierownice multi ale to już inny post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no teraz już jaśniej jest :wink: Jeśli masz wiązkę pod BT to przewód pod mikrofon powinien w niej być (chyba że wybrakowana, to musisz dołożyć). Jak zamontujesz powinno działać (dobrze jest sprawdzić kodowanie i ewentualnie przekodować).

Możesz sobie popatrzeć jak ma być połączone na tej rozpisce domina, ale patrz tylko na piny w kostce BT, bo te następne są pod RNS-E http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-b7-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth-21473/index17.html#post1766724 ale masz też tam schemat w dwóch rodzajach kostek radia, więc nie będzie problemu :wink: A kierkę też bez problemu zamontujesz (oczywiście z odpowiednią taśmą), ale jak pisałeś to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sufitowej nie mam instalacji na pewno jest w wyprowadzona pewnie w lewym słupku muszę to posprawdzać hmmmmmmmmm

muszę się przymierzyć do BT szkoda że tyle rozbierania jest żeby sie tam dostać ehhhhhhhhhhhhh :(

kiera taśma i instalacja kiery zakupiona właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w moim autku A4 b6 2003 mam oryginalny moduł 8E0 862 333 A telefon Nokia i obecnie RNSE 8E0 035 192 C, wszystko śmiga z tym telefonem książka na fis odbieranie z kierownicy RNS E wycisza się i z głośnika słychać dzwoniącego, w lampce mam mikrofon. Czy da się wykorzystać instalacje ( gdzie to ustrojstwo się znajduje, czy tez pod fotelem kierowcy?) , mikrofon do założenia BT.

Czytałem wyżej że moduł z literka H będzie współdziałał z IPhone 5s

zdjęcia sprzętu który jest w mojej Audi :)

IMG_2394.jpg

IMG_2393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zmienisz moduł pod siedzeniem pasażera na High, wiązkę już masz odpowiednią :wink:

Im nowszy moduł tym nowsze oprogramowanie, ale do iphone H wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...