Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece żarowe polecacie?


start2

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak dłużej kręci czy jak nie odpala? Czy moze jest jakis limit km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma limitu, ale zawsze można je wykręcić i sprawdzić.

Robi sie to zawsze na zimny silnik. Potem podepnij pod akku

Albo prostownik i zobacz jak sie nagrzewaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak kiedys trzeba je wykręcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwisie Ci to sprawdzą jak im powiesz. Ale jak nie masz teraz tam wizyty (albo w ogóle nie jeździsz), to zrób tak jak napisał devastation

Nie ma limitu, ale zawsze można je wykręcić i sprawdzić.

Robi sie to zawsze na zimny silnik. Potem podepnij pod akku

Albo prostownik i zobacz jak sie nagrzewaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy można sprawdzić VAGiem czy świece są do wymiany? Zauważyłem u siebie już drugi raz w odległości kilku tygodni przy temp +10st przy odpaleniu drgania silnika przez kilka sekund.Auto stało około 4godz. Czy to mogą być świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim poprzednim A3 pokazywało w A6 C6 przed liftem (2007) też pokazywało, to w B8 też powinno..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG niestety Ci tutaj nie pomoze

mylisz się kolego,.

w B8 nie pomoże, ??? w 1.9 105km golf 5, nawet mówi na którym cylindrze, i kiedy??? nie wspomne o nowszych 2.7, i 3.0 tdi, tez pokazuje na którym cylindrze,. takze nie wierze że w nowszym nie powie,

jeżeli wymienać sztuke to tylko na taka samą, czyli Beru, kwestia czasu grzania, jak komplet to NGK można zakładać, boscha nie polecam,.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy można sprawdzić VAGiem czy świece są do wymiany? Zauważyłem u siebie już drugi raz w odległości kilku tygodni przy temp +10st przy odpaleniu drgania silnika przez kilka sekund.Auto stało około 4godz. Czy to mogą być świece?

U siebie właśnie zauważyłem chyba identyczny problem qrde...3-4 tyg temu z rana przy ok +2st przy odpaleniu zatrzęsło budą aż się przestraszyłem, trwało to może 2-3s po czy silnik zaczął normalnie pracować. Wczoraj żona miała identycznie tylko stało się to na ciepłym silniku. Przestraszyła się szybko wyłączyła i odpaliła autko jeszcze raz i poszło bez problemów. Co to może być panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam się pod temat mam B8 2.0 170KM CAHA akumulator naładowany nowy roczny i ciężko mi na mrozie odpala itp.. jak załączam kluczyk to przygasają kontrolki i światla,i tak myślę o świecach żarowych... Tylko jak tam się dostać itp.. i jest przyrząd do sprawdzania czy jest to tez zwykły miernik? I parę razy grzeje świece kontrolka świeci się długo, ale i tak a jak odpalę drugi raz to jest już Oki. I trzęsie silnikiem jakby palił na trzy gary.

Czy znalazł autor problem odpalania? Czy jak świeca żarowa jest spalona na vcds pokaże błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy można sprawdzić VAGiem czy świece są do wymiany? Zauważyłem u siebie już drugi raz w odległości kilku tygodni przy temp +10st przy odpaleniu drgania silnika przez kilka sekund.Auto stało około 4godz. Czy to mogą być świece?

U siebie właśnie zauważyłem chyba identyczny problem qrde...3-4 tyg temu z rana przy ok +2st przy odpaleniu zatrzęsło budą aż się przestraszyłem, trwało to może 2-3s po czy silnik zaczął normalnie pracować. Wczoraj żona miała identycznie tylko stało się to na ciepłym silniku. Przestraszyła się szybko wyłączyła i odpaliła autko jeszcze raz i poszło bez problemów. Co to może być panowie?

wymienales kolo dwumasowe ????? mi tak zatrzepało jak odpalilem auto ostatnio w grudniu w piekny sloneczny dzien odpalilem auto jak potrzepalo 2 - 3 sekundy to masakra sam sie wystraszylem moim zdaniem moze to byc wina dwumasa zdarzylo mi sie tak dwa razy w roku(pierwszy raz w lipcu ), te i inne objawy zuzycia zestawu sprzeglo + dwumas zmusily mnie do wymiany i poki co jest miodzio :))))) poczekam i zobacze czy ow objaw wroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja w swojej wsadzilem beru, wymienilem po kontrolnym skanie trzy sie przepalily wiec zdecydowalem sie wymmienic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno kupiłem B8 sprawdziłem błędy i wyskoczył jeden P067400 swieca zarowa cyl.4.

Orientuje się ktoś gdzie znajdują się świece żarowe w silniku CAGB pod pokrywą czy na wierzchu?

Jakie świece do tego silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...