Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece żarowe polecacie?


start2

Rekomendowane odpowiedzi

a4b8 CAGB - dłużej kręci na zimnym w temp około 0 stopni, błędów ze świec nie ma oraz w silniku, gdzie znajduje się przekaźnik świec? w przypadku awarii przekaźnika VCDS pokaże? jak go zdiagnozować?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS raczej nie pokaże przekaźnika, miałem podobną sytuacje w Ibizie, gdzie padł przekaźnik i VCDS nic nie pokazał..

Przekaźnik jest na podszybiu, tam gdzie komputer. Jak nie masz żadnego na podmiankę to najlepiej wykręć wszystkie świece, pozapinaj wtyczki, poukładaj świeczki na jakiejś desce i włącz zapłon. Zobaczysz czy się grzeją świece czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RALF76 napisał:

omomierzem bez wykręcania świece sprawdzę?

da sie ale wynik moze nie byc miarodajny

wykrec swiece i sprawdz je po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie świec. A mianowicie jak zrobi się chłodniej to musi zakręcić troszkę dłużej. Poprzedni właściciel mówił, że były wymieniane ale nie wiem jak dawno i nie wiem czy na jakieś konkretne czy badziew. W dodatku przy podpięciu komputera mam błędy jak koledzy wyżej  np( P0671 swwieca zarowa cylindra 1 -Q10 usterka elektryczna w obwodzie) i tak na każdej świecy. Dodam, że na zimnym czasem nierówno przyśpiesza przez chwilę. Zatem przymierzam się do kupna świec tylko zastanawiam się nad NGK 7768( 117,2mm; 4,4v) albo BERU (GE101 117mm;4,4v). Do b7 2.0 tdi 140km 16V  8EC 2005r o kodzie silnika BLB. Czy taka długość i napięcie jest odpowiednie bo widziałem też świece co mają napięcie 7v. Chciałbym dobrze wybrać. Proszę o poradę. Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź w katalogu Ngk i Beru jakie świece żarowe pasują do tego silnika. Może to nie jest wina świec tylko wina okablowania lub nie ma dobrego styku ze świecą. Sprawdź czy dochodzi napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kkt napisał:

Witam. Sprawdź w katalogu Ngk i Beru jakie świece żarowe pasują do tego silnika. Może to nie jest wina świec tylko wina okablowania lub nie ma dobrego styku ze świecą. Sprawdź czy dochodzi napięcie.

Tylko z tego co wiem, świece są pod pokrywą zaworów w tym silniku. Jest sposób żeby sprawdzić czy dochodzi napięcie bez ściągania? Jakaś kostka po drodze czy coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwole sobie dołączyć do wątku.

Wyskoczył mi błąd Świeca żarowa cylindra 4, jak by nie grzała się. Wiec postanowiłem wymienić świece. Nie jest to takie proste jak w starszych generacjach, w A4 B9 z kodem silnika DETA można kupić 3 świece oryginalne (na przykład) i jedna świeca z czujnikiem. Cały komplet kosztuje 550 zł.

Pytanie moje jest, czy jeżeli nie działa tylko świeca na cylindrze 4 to czy mogę wymienić tylko tą świece?

I jeszcze jedno pytanie, w silniku DETA na jakim cylindrze jest świeca z czujnikiem?

Dzięki wszystkim za wyczerpującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie komputer pokazał mi błąd P0673 po ściągnięciu fajki że świecy trzeciej  mam taki widok ? 

Czy to się odkręca czy powinno zejść razem z fajka ?

 

Z góry dzięki za podpowiedź 

IMG_20201008_174224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie 

W zadnym wypadku 

Co prawda nie mogłem ściągnąć fajki i wyglądała ona delikatnie ineczej,  znaczy dłuższa była właśnie o ten element i by ją zdjąć musiałem wcisnąć zaczep w jej dolnej części i można było ją wyciągnąć, ale niestety 

Po zdjęciu tak to wygląda i nie bardzo wiem dlaczego ?

Po wszystkim normalnie ją nałożyłem i zaczepy klikneły 

 

To faktycznie wygląda jak by mogło i powinno być zdjęte z fajka lecz niestety musiał bym użyć siły nie współmiernej do tego plastiku 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kosztuje niemało....

OE nr: 03L 905 061 F

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b8 2008 od nowości nie wymieniane świece żarowe a przebieg niecałe 180k, VCDS nie pokazuje uszkodzenia świec, czy możliwe że są jeszcze dobre?

czy a4b8 może nie mieć diagnostyki świec przez VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RALF76 napisał:

 

czy a4b8 może nie mieć diagnostyki świec przez VCDS?

W 3.0 TDI jest bo miałem błędy. Pojawiły sie dopiero po 200kkm.

Wypnij kapturek i podepnij vcds żeby sprawdzić. Też masz diagnostykę na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Wypnij kapturek i podepnij vcds żeby sprawdzić. Też masz diagnostykę na 100%

dobry pomysł, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawił się błąd świecy żarowej na 3 cylindrze. Po odpaleniu trochę silnikiem telepie.

4986 - Świeca żarowa cylindra 3 (Q12)
P0673 00 [109] - usterka elektryczna w obwodzie
Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00000001
Priorytet błędu: 2
Częstość błędu: 1
Przebieg: 340534 km
Data: 2021.11.02
Czas: 06:47:17

Jaki komplecik świec żarowych kupić numerem części nie pogardzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeczki wymienione na NGK Y-609AS zobaczymy jak w mrozy się bedą spisywać. 

Wymiana po 341 000km. Seryjne po wyjeździe z fabryki zamontowane "Beru" jedna świeczka padła po prawie 11 latach.

Bład:

4986 - Świeca żarowa cylindra 3 (Q12)
P0673 00 [109] - usterka elektryczna w obwodzie

Po wymianie już się nie pojawia.

Koszt robocina + materiał ok 600zł.

Edytowane przez mazur1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...