Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece żarowe polecacie?


start2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
X czasu temu przy diagnostyce komputerowej mechanik zdiagnozował błąd na jednej ze świec. Przez rok czasu objawiało się to tym, że auto troszkę gorzej odpalało, jednak spokojnie dawało radę odpalić nawet i przy -10C. Postanowiłem teraz w lutym wymienić świece żarowe - będę zamawiał firmy BERU, bo chyba takie szły na pierwszy montaż. Co sądzicie o tych świecach? Mam jeszcze pytanie odnośnie samej wymiany świec - czy często one w tych modelach się urywają? Wiem, że zależy od tego jak są zapieczone, ale przez ostatnie 10 lat wymieniałem kilka razy w swoich ponad dwudziestoletnich beemkach i świece dość dobrze się wykręcały, raz tylko się zdarzyło, że któraś sprawiała opór i miałem już najgorsze w głowie, ale koniec końców i tak wyszła. Pytam o te odkręcenie świec, bo wiadomo nie jest to auto jak w przypadku bmw za kilka tyś zł i trochę boję się kosztu w postaci ściągania głowicy. Do tej pory wszystkie warsztaty, do których dzwoniłem mówią, że spoko mogą wymienić, ale nie biorą odpowiedzialności jakby któraś ze świec się urwała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece Beru są dobre. Mogę Ci polecić środek pomocny do wykręcania świec. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie seryjnie montowane Beru. Jedna padła po 10 latach. Teraz zamontowane NGK D-Power i dają radę różnicy z Beru nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na all...? czy lepiej w normalnym sklepie kupić bo widzę nawet ori sprzedają po 150 za 4 szt... jaki smar wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daro87 napisał(a):

panowie macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na all...? czy lepiej w normalnym sklepie kupić bo widzę nawet ori sprzedają po 150 za 4 szt... jaki smar wybrać ?

Na forum masz polecanych sprzedawców. 

Smaru żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest dać smar, taki sam jak do sondy lambda. W przyszłości łatwiej jest odkręcić świece 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daro87 napisał(a):

kupiłem ngk i czy to normalne że są delikatnie krótsze niż ori...?

 

 

jestes pewien ze kupiłes własciwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał(a):

 

jestes pewien ze kupiłes własciwe ?

Właśnie miałem o to samo zapytać.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że trzeba było jednak zamówić beru i poczekać a nie brać ngk z półki . . . Czasem może jednak to mieć znaczenie bo tak na oko to jakieś 4mm jest krótsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, daro87 napisał(a):

Coś mi się wydaje że trzeba było jednak zamówić beru i poczekać a nie brać ngk z półki . . . Czasem może jednak to mieć znaczenie bo tak na oko to jakieś 4mm jest krótsza

To oddaj jak masz taką możliwość. Jaki kod silnika masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAGA 

Ciekawe ile mm ta świeca wystaje z głowicy do komory spalania bo może ngk wcale teraz nie wystaje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK ma w katalogu 127,7 mm, Beru ma 130 mm. Na moje to różnica żadna i ta NGK jest do kodu silnika CAGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niby 127.7 ale według mnie jest spokojnie 4mm krótsza . . . Patrząc na okopcenie końcówki  na starej beru to właśnie o tyle może wystawca do komory czyli też będzie jakieś 4mm ? coś mi się wydaje że przy dużych mrozach będzie kręcić a kręcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to wiesz że są krótsze przed montażem, montujesz i później się zastanawiasz czy są dobre czy nie. Nie wydaje Ci się to nie po kolei?

Zamontowane to już i tak nie oddasz, jeździć i obserwować. Dobrze, że o wiele za długich nie zamontowałeś :wink:

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były za długie to bym nie zakładał. . . Ale gdy ktoś ma już ngk a kupi beru to może się zastanawiać czy nie będzie jakiejś kolizji ? tylko nie rozumiem jak można robić części które nie mają prawidłowych wymiarów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daro87 napisał(a):

Ngk d power no49 y609as według katalogu w sklepie

 

 

daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daro87 napisał(a):

Ngk d power no49 y609as według katalogu w sklepie

 

 

wg katalogu nie ma odpowiednika NGK do nr 059963319j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...