Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprzedałem sprawny sprzęt na allegro i chcią mi zwrócić uszkodzony


jez733

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak jak w temacie. Sprzedałem końcówkę mocy na allegro, jestem pewny że wysyłałem 100% sprawną bo sprawdzałem przed wysyłką. Klient otworzył paczkę i wciska mi że tylko podłączył i włączył końcówkę i od razu miał cały pokój w dymie.

Co mi poradzicie w tej sprawie. Przecież to dla mnie strata 100% jeśli on mi odeśle ten sprzęt, ja oddam pieniądze. To równie dobrze mogłem nie wystawiać tylko zabrać do garażu sprawną końcówkę mocy i potrzaskać ją młotkiem. To dla mnie strata 100 procentowa. A jestem pewny że było sprawne.

Macie jakieś rady jak zachować się w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy cwaniak olać go i już :) wiesz że wysłaleś sprawme wiec po co się bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci wystawi negatywa ale na debilizm nie ma lekarstwa które nie byłoby karalne :wink:

Najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie go Allegro w zakładce spory transakcyjne > nowy spór.

Jeśli to zrobisz jako pierwszy jest duże prawdopodobieństwo że gościu da sobie siana - jedyne co można zrobić poza olaniem go albo obiciem ryja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli mnie to że mam ponad 400 komentarzy, wszystkie pozytywne i teraz przez takie coś mam dostać negatywa. W allegro pewnie powiedzą mi że kupujący ma prawo do reklamacji a co to za sens. Przyśle mi uszkodzony a to strata dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak raz poplynalem, sprzedalem amplituner a do goscia dotarl uszkodzony, napewno przez kuriera. Jedynie to zaluje, ze zgodzilem oddac sie gosciowi polowe kwoty, w sumie jak widzial ze pudlo cos nie teges to mogl paki nie odbierac. Tak samo wypial sie na mnie Krycha jak wysylal mi klape i c**jowo zabezpieczyl pake, ale ze odebralem to juz tylko moj problem. Tak trzeba dzialac, komentarz to nic takiego, napiszesz ladna odpowiedz na niego i nie bedzie to tak razic w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest masywna, ciężka końcówka mocy, nie możliwe żeby uszkodziła się w transporcie. Ja myślę że gość chce odzyskać trochę kasy i dlatego takie akcje. Pewnie liczy na to że wpłacę mu jakąś kasę na naprawę.

Jak myślicie czy mogę mieć jakieś konsekwencję poza komentarzem za sprzęt w cenie 100zł + 40zł wysyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest masywna, ciężka końcówka mocy, nie możliwe żeby uszkodziła się w transporcie. Ja myślę że gość chce odzyskać trochę kasy i dlatego takie akcje. Pewnie liczy na to że wpłacę mu jakąś kasę na naprawę.

Jak myślicie czy mogę mieć jakieś konsekwencję poza komentarzem za sprzęt w cenie 100zł + 40zł wysyłka?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przedmiot był używany i jesteś pewny, że był sprawny w momencie wysyłki to olej pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej gościa....ja kiedyś sprzedawałem kamerke używana i gośc dzwoni do mnie po miechu że mu nie działa ja mu na to że kupił towar używany nie nowy i że to nie moja wina ze mu klapła po miechu:/ chciał mnie policja wystraszyc i ze do allegro sprawe zgłosi ale na tym sie skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak będzie najlepiej. wysłałeś sprawny więc nie masz się co przejmować :) a on tak czy siak wystawiłby negatywa chyba ze byś mu oddał całą kasę :) a tego nie mozesz zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrozumiał

a może był juz na MO :polew::polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...