Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dojazd nad Polskie morze ???


oprych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

jako ze wybieram się nad Polskie morze na parę dni

zastanawiam się jaka trasę wybrać

czy jechac z Katowic na Kalisz konin Piła Kołobrzeg i rewal

czy wybrać tą co jest poniżej

pewnie jeździcie tymi odcinkami dróg polskich i każdy może coś powiedzieć o ich stanie

mile widziane sugestie i uwagi

Nowy_obraz_mapy_bitowej.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tą trase nie ciśniesz przez Niemcy? Gwarantuje że dojedziesz kilka godzin szybciej i w nieporównywalnie lepszych warunkach drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tą trase nie ciśniesz przez Niemcy? Gwarantuje że dojedziesz kilka godzin szybciej i w nieporównywalnie lepszych warunkach drogowych

nie dosc ze znacznie dalej,drożej to te trase którą zaznaczyl nie zajmie mu wiecej niz 7h w dzien bo w nocy jeszcze szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam jedna koncepcje

katowice legnica zielona gora gorzow wielkopolski szczecin i do celu

na niemcy hmm ale przejade 800km a nie 680

Nowy_obraz_mapy_bitowej_2.png

---------- Post dopisany at 09:48 ---------- Poprzedni post napisany at 09:44 ----------

w nocy jade start o 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że trasa jest dłuższa, ale pomykasz non-stop autostradą I to na terenie Polski, a potem niemiecką Autobahną wzdłuż granicy z Polską.

Kilka razy wyjeżdżałem w tym samym czasie z nad morza do domu (Katowice) na 2 auta. Znajomi jechali przez Polskę, ja przez Niemcy. Kiedy ja już byłem wnosiłem walizy do domu, oni dzwonili z trasy, że dojeżdżają do Wrocławia :) Jeżdże co roku przez Niemcy w okolice Kołobrzegu, czy też Świnoujścia i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek Szczecin - morze może być "nieciekawy" ze względu na roboty drogowe. No chyba że Gorzów, Stargard , Nowogard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat w tym roku jadąc z Częstochowy do Dziwnowa i pojechałem na Wrocław bo stwierdziłem że jak będzie duży ruch i będą na radiu mówić coś o korkach itd. to pojadę przez Niemcy w razie czego chociaż jest znacznie dalej. Wyjechaliśmy na 2 auta z Częstochowy o 22:30 w piątek, na A4 luz był nic nie mówili o korkach czy wypadkach więc pojechałem 3 na Zieloną Górę i Gorzów i nie żałuję. Droga szeroka w większości z pasem awaryjnym tak że 120-130 km/h dało się cały czas jechać momentami jakieś roboty drogowe ale ruchu nie było więc luz. Za Gorzowem do samego Szczecina nowa autostrada ruchu zero więc jak ustwiłem tempomat tak całą drogę do Sczecina na nim przejechałem, później już tylko kawałek normalnymi drogami i byliśmy na miejscu o godzinie 5 rano:shock3: Nigdy w takim czasie nie zajechałem nad nasze morze. Średnia na fisie 100 km/h z jednym krótkim przystankiem w Zielonej, jadąc na dwa samochody. Także ja tą drogę polacam bo naprawde byłem w szoku że tak szybko zajechaliśmy a bałem się bo jeżdząc na Poznań zawsze było coś o czas 8-9 godzin wychodził, dodam że jechałem z dwójką małych dzieci 1 rok i 3 latka więc musiałem dojechać zanim się obudzą czyli góra do 8 rano bo później mógłbym już tego nie przeżyć:decayed:

Myślę że przez Niemcy bym takiego czasu nie wykręcił no chyba że bym 200 km/h jechał ale wtedy paliwka by poszło trochę:kwasny:

Ty masz dobrze bo odrazu z Kato. masz autostradę więc jeszcze lepiej bo ja muszę się do Opola przemęczyć normalnymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często latam na Szczecin przez Wrocław -> Zielona -> Gorzów -> Szczecin i ogólnie trasa jest bardzo przyjemna po za paroma odcinkami za a4 (sporo dziur).

Właściwie od Gorzowa do Szczecina masz nową ekspresową drogę.

Teraz w okolicy Szczecina na autobahnie często się korkuje bo robią jakieś roboty drogowe.

Jeśli na a4 i s3 byście uczciwie lecieli i nie wyskoczyłby żadne korki to myślę, że w 7h spokojnie da się trasę zrobić , (do Szczecina 6h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jechał teraz w okolice Kołobrzega tą trasą przez A4, Zielona Góra itd i chwalił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem dwa razy trasa nr.2 ogólnie nie jest źle, nad morze jechałem 9h były korki, spowrotem ok 7h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc trasa nr 2

wycieczka przez niemcy odpada

dzieki za uwagi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki, czemu rewal ? tam jest beznadziejnie :thumbdown:

---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ----------

a widze w przeglądarce niechorze, tam nie byłem wiec sorry :wink: ale do rewala nie jedz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewal jest bez szału, natomiast Niechorze jest super, bardzo ładna miejscowość nadmorska :) ostatnio byłem w ośrodku Senya (polecam), duże knajpek wokół i fajna atmosfera :) tak czy inaczej miłego odpoczynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio bylem w Mielnie, wszyscy polecali zachęcali ale jakoś nigdy nie było czasu ani ochoty, więc ostatnio się wybrałem, na prawdę z czystym sumieniem mogę polecić :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rewalu jak i Niechorzu młodzi ludzie nie mają zbytnio gdzie się wybawić ;) Poza tym, dla osób bardziej spokojnych i ustatkowanych jest ok ;)

Problemy bankowo będą od Skwierzyny do Gorzowa- jeden wielki zator (do ominięcia przez Murzynowo, Wawrów, Wojcieszyce) i pod Szczecinem- korki ze względu na przebudowę słonecznego (raczej Ciebie nie będą dotyczyć, bo rzadko się tak mocno korkuje) no i A6-tkę remontują-zwężka do jednego pasa- czasem mówią o tym już pod Pyrzycami, więc można za wczasu zaplanować objazd.

Osobiście nie pchałbym się na S3 od GW do Szczecina- strata czasu i paliwa, tylko leciał starą trójką do Pyrzyc, dalej do Nowogardu i do Niechorza

Aaaa i z Wrocławia jedź trójką do Falubazów i na GW. Nie wiem jak jest teraz z trasą na Leszno i Poznań, ale 2 lata temu nią jechałem i to był największy błąd tamtych wakacji- to była porażka, ale może ją wyremontowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jadę odpocząć

Do zabawy miałem całe wakacje

---------- Post dopisany at 09:33 ---------- Poprzedni post napisany at 00:14 ----------

Dotarłem :P

Droga elegancka tylko przed zielona góra troszkę nierówności. Jak na polskie warunki nie spodziewałem się tak dobrych tras

Czas operacyjny czystej jazdy 6,35

Plus 2 postoje po 30minut

Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i którędy w końcu pojechałeś ?

Troche się czaje jechać w tamte rejony... może i czas jazdy podobny ale ode mnie z Zawiercia to bliżej mam w stronę Gdańska (Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia itp), bo obróce na jednym baku. A ta droga co podajesz to coś koło 700km więc ok. 3/4 baku w jedną strone.

W tamtym roku obróciłem w niecałe 8 godzin, z jedną dłuższą przerwą na śniadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i którędy w końcu pojechałeś ?

A ta droga co podajesz to coś koło 700km więc ok. 3/4 baku w jedną strone.

Trasa nr 2 wyszło prawie 700 wskazówka z paliwa zatrzymala się w 1/2 :eek:

Zobaczę jutro ile wejdzie paliwa.

A trasa naprawdę nie mam zastrzeżeń jak skończą te wszystkie roboty to będzie miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ka jest naprawdę w porządku.

Na powrocie będziesz miał spore zatwardzenie na wysokości Zielonej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...