Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System mocowania ISOFIX


kolunio1

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie sie schowalo :grin:

mam 2 komplety do B6 i komplet do B7 - jeden zostawiam dla siebie tylko zastanawiam sie ktory bo ten z B7 mocowania fotelika przesuniete sa troszke na bok w porownaniu do B6 ale otwory montazowe maja taki sam rozmiar

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

A jak jest zamocowane w przednim fotelu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rpalka --- jak jeszcze masz to bym kupił wystarczy nawet jedna szt ( usg wykazało ze bedzie tylko jeden a nie 2 :wink: )

którą stronę chcesz brać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowalem w b5, nie mialem oryginalnych otworow, w miejscu gdzie powinny byc jest druga scianka od spodu, takie wzmocnienie i nakretka tam nie podejdzie, a zwyklych wkretow do blachy nie polecam, blacha jest za cienka, ja do tego celu zastosowalem nitonakretki, trzymaja elegancko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stichy -- kupiłbym mocowanie do B7 lewy (na stronę kierowcy), jaka cena?

Btw, Czy ktoś was przechodził przez mocowanie uchwytów ISOFIX na przednim siedzeniu pasażera? 8E0 813 477A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu sa do B7 ale z wysyłką wychodzi tyle co nowe z ASO :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zaciekawiła mnie opcja szybkiego demontażu fotelika jaka jest isofix i mam pytanie czy wszystkie foteliki pasują bo myslę zeby kupic recaro young sport ,rozumiem ze wpinamy fotelik z mocowaniem isofix do naszego gniazda w samochodzie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zaciekawiła mnie opcja szybkiego demontażu fotelika jaka jest isofix i mam pytanie czy wszystkie foteliki pasują bo myslę zeby kupic recaro young sport ,rozumiem ze wpinamy fotelik z mocowaniem isofix do naszego gniazda w samochodzie tak?

Musisz mieć fotelik który jest kompatybilny z systemem ISOFIX - na stronie producenta fotelika zapewne znajdziesz taką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te plastiki są w różnych kolorach i czy da się je kupić osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te plastiki są w różnych kolorach i czy da się je kupić osobno?

Czarne tylko i kupisz osobno w każdym Aso

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te plastiki są w różnych kolorach i czy da się je kupić osobno?

Czarne tylko i kupisz osobno w każdym Aso

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Dzięki.

Wiesz może jaki mają nr i czy są potrzebne do montażu fotelika, czy to tylko taki kosmetyczny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiesz może jaki mają nr i czy są potrzebne do montażu fotelika, czy to tylko taki kosmetyczny bajer.

nie są niezbędne do montażu fotelika,

ale jak ktoś często wpina i wypina to ułatwiają sprawę bo łatwo zlokalizować uchwyty i łatwiej wpiąć fotelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Moze ktos z was pomysli ze pisze glupoty ale nie radzil bym wiercenia nowych dziur na przymocowanie isofixu. Blacha jest za cienka i przy zderzeniu czolowym moga mocowania sie poprostu wyrwac. Moze wam sie wydawac ze takie zamocowanie isofixu przez wywiercenie nowych dziur i przykrecenie mocowania za doskonaly i skuteczny sposob ale orginalne dziury mocujace isofix maja wzmocniona blache w tych miejscach ktora zapobiega wlasnie wyrwaniu calego mocowania fotelika przy zderzeniu czolowoy a bezpieczenstwo dzieci i wogole osob w aucie jest najwazniejsze.Wam moze sie wydawac ze jest wszytko mocno zamocowane ale przy zderzeniu czolowym wystepuja ogromne sily ktore moga wyrwac taki dokladany fotelik z nieorginalnych mocowan.Skad to wiem??Ostatnio ogladalem program na tvn turbo i wlasnie bylo o mocowaniu takiego isofixu w s6 c5 i tam akurat byly orginalne mocowania. Nie bede robil reklamy programu ale w programie odradzali wiercenie dziur jesli nie ma sie ich orginalnie dostepnych w naszych autach. Zrobicie jak uwazacie ale ja napisalem co wiem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem pytać jak to sobie niektórzy wyobrażają wkręcić tę śrubę w wywierconą dziurę... i że niby ma się to trzymać. Przecież musi być jakiś gwint itd.


Czy jest jakaś różnica (niewielka) w miejscu mocowania pomiędzy B6 a B7? zaglądałem dziś rano u siebie pod wersalkę i są otwory ale patrząc na zdjęcia tu zamieszczone to są jakby nieco wyżej. postaram się zrobić zdjęcie to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy szczególnie jak dziecko w drodze :) jeśli ktoś ma wątpliwości czy własnoręcznie przykręcone mocowanie isofixu jest bezpieczne to można również zastanowić się czy cienkie oryginalne dwa druty wystające z mocowania również są bezpieczne ?! Jak dla mnie isofix tylko stabilizuje fotelik lub bazę pod fotelik i czy mocowanie jest oryginalnie zamontowane czy też własnoręcznie przykręcone to i tak lepiej dodatkowo założyć pas bezpieczeństwa (wielu sprzedawców to doradza) ponadto wszystkie nowe foteliki posiadają nogę stabilizująca która bierze na siebie dużą siłę uderzenia. I tak każdy zrobi co uważa za słuszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tego samodzielnego montażu. W fabryce nikt inaczej niż ty tego nie zamontuje w samochodzie. W przypadku Audi gdzie otwory z gwintem są fabrycznie przygotowane pod montaż opcjonalny to żaden temat do dywagacji. Celowo nie mówię o wierceniu w blasze na własną rękę bo i dyskutować w takim przypadku nie bardzo jest o czym.

Sam kilka tygodni temu montowałem fotelik i uważam, że isofix to za mało. Montowałem Axkid-a i poza zamocowaniem w isofixie należy jeszcze podeprzeć fotel "nogą" oraz przypiąć do czegoś w samochodzie (najlepiej gdzieś u dołu przedniego fotela) specjalnymi pasami, w które fotelik jest wyposażony.

Sam isofix faktycznie słabo trzyma chociaż fotelik waży na prawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


uważam, że isofix to za mało

Dokładnie tak samo uważam. Chodzi tylko o to, że jeśli przy tym zabezpieczymy pasem bezpieczeństwa to nie ma znaczenia kto montował mocowanie isofixu, gdyż wg mnie służy tylko do stabilizacji, zaś przy wypadku bez pasa sam bym się bał w tym siedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lewą i prawą stronę uchwytu isofix można montować zamiennie?? W jaki sposób odróżniane są strony?? lewa czyli po stronie pasażera patrząc od przodu auta, czy lewa to będzie ta po stronie kierowcy??

Z jakich jeszcze aut z grupy vag będzie pasować ten uchwyt?? A6, superb, passat??

Oczywiście chodzi o a4 b6 proszę nie sugerować się moim profilem

Edytowane przez kamda89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...