Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi concert nie chce odtwarzać audio CD


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż od wczoraj jestem posiadaczem OOOO A4 b6. Zamontowane ORi radio z systemem BOSE.

Jednakże samo radio nie chce czytać mi płyt audio CD, po włożeniu płyty CD nagranej w formacie AUDIO wyskakuje napis: CD ERROR...

WTF? Że tak zapytam laser czy o co kaman?:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grac juz gra ale czasem jakby zawiesza sie i pisze cd error. W takim wypadku musze wrocic do 1 utworu na cd i 3 razy go przelaczyc wtedy znow gra.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 10:51 ---------- Poprzedni post napisany 29-09-2012 at 21:35 ----------

A tak nawiasem jak ten laser przeczyścić? ALbo i podkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by bylo wyjac, rozkrecic i przeczyscic, ale sa tez specjalne plyty z takimi wloskami do czyszczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie nagrać na dobrych płytkach.

Też miałem problem ale jak użyłem płyt Verbatim to śmiga że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie nagrać na dobrych płytkach.

Też miałem problem ale jak użyłem płyt Verbatim to śmiga że hej.

Nagrywam na płytach cd z Sonego i lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem taki problem u siebie, ale tylko raz jak był mróz -20 stopni ale jak się zagrzał środek to wszystko działo i nadal działa :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie nagrać na dobrych płytkach.

Też miałem problem ale jak użyłem płyt Verbatim to śmiga że hej.

Nagrywam na płytach cd z Sonego i lipa...

moze nagraj jak najwolniej,mi nie chcialy isc mp3 w rns,szesc razy nagrywalem,probowalem roznych plytek a okazalo sie,ze chodzi o predkosc nagrywania:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyścił ktoś kiedyś oryginalną zmieniarkę "czyszczącymi CD", pytam bo na niektórych forach (np. elektroda.pl) piszą że te płyty moga tylko pogorszyć sprawę. Mam u siebie podobny problem co kolega wyżej tzn. czasami wyskakuje mi błąd CD Err. Problem jest dziwny bo od jakiegoś roku mam załadowane 6cd w zmieniarce i czasem czyta wszystkie normalnie a czasem ma problemy z niektórymi z nich i nie wiem jak to rozwiązać/naprawić. Za rozkręcanie zmieniarki nie chce się brać bo się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładam do zmieniarki nagrywane CD ponieważ oryginalne trzymam w domu - mam taką zasadę, że jak kupuje CD to je kopiuje i odtwarzam tylko z kopii. A nawyku takiego nabrałem po tym jak parę krążków przestało mi działać po ciągłym ich wkładaniu/wyjęciu i przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam podobny problem z odtwarzaniem płyt.

Sytuacja jest dziwna bo na 10 płyt które włożyłem do odtwarzacza tylko dwie odczytał, natomiast pozostałych osiem nie.

Pojawiał sie komunikat cd error. Sytuacja jest na tyle dziwna ze cztery z tych ośmiu płyt to oryginały w idealnym stanie i sobie odtwarzacz z nimi nie poradził, natomiast jedyne dwie płyty które odczytał to były wypalone i zdrowo porysowane cd-ki.

Nie wiem o co chodzi. Macie jekies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż za zmieniarkę tam masz że wsadziłeś 10 płyt ?

Jak sobie czytam to co piszecie o swoich problemach ręce opadają. Wciąż to samo. Od samego pisania sprzęt się nie naprawi.

Chyba oczywiste że jak jest problem z płytami nagrywanymi to sprawdzamy jak sobie sprzęt radzi z tłoczoną płytą, chyba każdy najdzie chociaż jedną (mogą być kolędy). Kolejna sprawa to: nagrywarki w kompach to nie jest wieczny sprzęt i też się zużywa a tym bardziej brudzi, czy ktoś wyczyścił chociaż raz laser w nagrywarce ?

Ogólna metodyka postępowania w diagnostyce zmieniarkami:

1. Wyczyścić laser

2. Sprawdzić poprawne działanie mechaniki (czy płyta jest właściwie pozycjonowana w mechanizmie i się swobodnie obraca)

3. W przypadku regularnego przeskakiwania podczas słuchania sprawdzić mechanizm przesuwu lasera.

4. Spróbować wyregulować laser (potrzebny sprzęt do pomiaru sygnału z lasera oraz płyta testowa).

5. Płyta czyszcząca to badziew ale wciąż znajdują się naiwni którzy myślą że załatwią sprawę inwestując 15zł.

I tak za chwilę ktoś napisze że ma problem z czytaniem płyt i co ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mi powiedzieć jak wyciągnąć radio Concert III bez kluczyków tych do wyciągania radia ? Kupiłem nowy laser i chce go wymienić ale nie mam jak radia wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laser zainwestowałeś a w klucze już nie :decayed:

Możesz pilniczkami albo łomem.

Tyle razy było to opisywane.

Moim zdaniem trochę za świeże radio by już laser trzeba było wymieniać.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę wyjeżdżam i nie zdążę już jutro nigdzie kupić kluczy dlatego chce to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 4 pilniczki do paznokci wsadzasz w szczeliny, rozchylasz na boki i jakoś ciągniesz radio do siebie. Dobrze jak wszystkie 4 pilniczki rozchylisz razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...