Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupujemy prostownik.


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupilem mikroprocesorowy prostownik jestem zadowolony z niego jak i jego gabarytow.

Prad rozruchu jest napisany na aku obok AmperoGodzin.

Ale okolo 650 rozruchu ma przewaznie jak pamietam.

Ale moze sie to roznic modelem i marka akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem mikroprocesorowy prostownik jestem zadowolony z niego jak i jego gabarytow.

Prad rozruchu jest napisany na aku obok AmperoGodzin.

Ale okolo 650 rozruchu ma przewaznie jak pamietam.

Ale moze sie to roznic modelem i marka akumulatora.

na aku to wiem gdzie jest napisane, ale jest spora rozbieżność gdyż są: 80Ah i 360A jak również 80Ah i 720A

a prostowniki z rozruchem są np. 75A a droższe np. 300A

są też 570A, ale do aku 12/24V 20-1000Ah i waży 25kg jest na kółkach (ten chyba bardziej do sam. dostawczych niż do A4)

Mi chodzi o coś niedużego, ale wystarczającego do aku 80Ah w mojej A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem mikroprocesorowy prostownik jestem zadowolony z niego jak i jego gabarytow.

Prad rozruchu jest napisany na aku obok AmperoGodzin.

Ale okolo 650 rozruchu ma przewaznie jak pamietam.

Ale moze sie to roznic modelem i marka akumulatora.

na aku to wiem gdzie jest napisane, ale jest spora rozbieżność gdyż są: 80Ah i 360A jak również 80Ah i 720A

a prostowniki z rozruchem są np. 75A a droższe np. 300A

są też 570A, ale do aku 12/24V 20-1000Ah i waży 25kg jest na kółkach (ten chyba bardziej do sam. dostawczych niż do A4)

Mi chodzi o coś niedużego, ale wystarczającego do aku 80Ah w mojej A4

Praktycznie wszystkie prostowniki automatyczne radzą sobie bez problemu z bateriami do ok 100-120Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że mogę kupić ten prostownik z prądem rozruch 75A i nie będzie problemu z odpaleniem A4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że mogę kupić ten prostownik z prądem rozruch 75A i nie będzie problemu z odpaleniem A4 :wink:

Ale o jakim prądzie mówisz...

Co to masz na myśli mówiąc "prąd rozruchu w prostowniku"

prąd rozruchowy akumulatora wg różnych norm - elektroda.pl

Bo 80Ah w Twoim akumulatorze oznacza pojemność :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że mogę kupić ten prostownik z prądem rozruch 75A i nie będzie problemu z odpaleniem A4 :wink:

Ale o jakim prądzie mówisz...

Co to masz na myśli mówiąc "prąd rozruchu w prostowniku"

prąd rozruchowy akumulatora wg różnych norm - elektroda.pl

Bo 80Ah w Twoim akumulatorze oznacza pojemność :whistling:

chodzi mi dokładnie o taki prostownik PROSTOWNIK - ROZRUCH Z REGULACJĄ PRĄDU 75A - MAX (2941218339) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy mi odpali A4, czy jest za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... Prostownik z funkcją rozruchu :wink:

W/g specyfikacji jest on przeznaczony do akumulatorów o pojemnościach od 20Ah do 120Ah więc powinien dać radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak rozumieć - prostownik z funkcją rozruchu 75A, a aku rozruch 720A aż taka duża rozbieżniść

a co sądzisz o takich małych prostownikach (oczywiście bez rozruchu) :grin: takich co można do schowka włożyć czy to jest coś warte

jak podłącze na 2-3godz. to odpali mi auto. Przy dużych mrozach aku nie wytrzymuje mi 8-10godz. pod pracą, więc muszę go wspomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akumulator nie wytrzymuje 8 godzin postoju to lepiej kup sobie nowy :wink: przyda się bardziej niż prostownik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak rozumieć - prostownik z funkcją rozruchu 75A, a aku rozruch 720A aż taka duża rozbieżniść

a co sądzisz o takich małych prostownikach (oczywiście bez rozruchu) :grin: takich co można do schowka włożyć czy to jest coś warte

jak podłącze na 2-3godz. to odpali mi auto. Przy dużych mrozach aku nie wytrzymuje mi 8-10godz. pod pracą, więc muszę go wspomóc

kup nowy akumulator to o prostowniku będziesz mógł zapomnieć na kilka lat. Za cenę dobrego prostownika dostaniesz już aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku wymienię na pewno, ale na wszelki wypadek niech sobie stoi sprawny (i o odpowiednich parametrach) prostownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stonce ostatnio pojawil sie taki maly szary za 70 zl chyba czasem lidlu tez sie pokazuje. Korzystal ktos moze z tego gowna dziala to wmiare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekawy, taki mały podręczny, jakby to nie było takie g... to można by w schowku wozić na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stonce ostatnio pojawil sie taki maly szary za 70 zl chyba czasem lidlu tez sie pokazuje. Korzystal ktos moze z tego gowna dziala to wmiare?

Ja mam ten z lidla, aku podładowałem i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stonce ostatnio pojawil sie taki maly szary za 70 zl chyba czasem lidlu tez sie pokazuje. Korzystal ktos moze z tego gowna dziala to wmiare?

Ja mam ten z lidla, aku podładowałem i śmiga.

kolego a ile to ma Amper ładowania i jak długo nim ładujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Lidla mam od dwóch lat i mogę polecić, daje max 3,7A .

A ten z Biedrony mimo że w opisie ma 4,2A to daje 3,5A.

Obydwa mają sterowanie mikroprocesorowe, co daje jedną, niewątpliwą zaletę, nie zniszczą akumulatora przez przeładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Lidla mam od dwóch lat i mogę polecić, daje max 3,7A .

A ten z Biedrony mimo że w opisie ma 4,2A to daje 3,5A.

Obydwa mają sterowanie mikroprocesorowe, co daje jedną, niewątpliwą zaletę, nie zniszczą akumulatora przez przeładowanie.

ten z biedronki kosztuje 49zł, a ile ten z lidla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...