Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupujemy prostownik.


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

ja kilka lat temu kupiłem swego czasu polecany prostownik Norauto. Automatyczny z dwoma trybami pracy, dla mniejszych oraz większych akumulatorów. SPisuje się wyśmienicie. Chociaż tak na prawdę to tylko używam do małego aku do sejtka. AKu w audi trzyma się wyśmienicie od wielu lat bez interwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo ladowal - do mniejszych aku to i by dzialal - zakupilem inny i jak dalem na wiekszy prad ladowania to bylo widac ze daje czadu :decayed: - dodatkowo ma wyswietlacz na ktorym pokazuje stan naladowania aku - tak jak poprzednik ma 3 rodzaje ladowan - 6V, 12V i 12V - szybkie doladowanie przydatne zima :naughty:

Moj aku ma juz 9latek ale jeszcze kreci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CTEKa MXS 5.0 plus ten dodatek: Comfort Indicator Eyelet M6

Ciekawostka:

CTEK supplies original equipment chargers for Lamborghini, Aston Martin, Mercedes Benz, Ferrari, Porsche, Bentley, and Harley Davidson (of Scandinavia)

CTEK Comfort Indicator Review

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prostowniku Bosch C3?

PROSTOWNIK AKUMULATOROWY/ŁADOWARKA BOSCH C3 6V/12V (2879679653) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W tym teście AutoŚwiata zajął 2-gie miejsce i ze względu na to, że jest tańszy od Ctek-a zastanawiam się nad jego kupnem. Potrzebuję generalnie prostownik, którym mógłbym obecnie ładować akumulator Boscha S4008 (74Ah 680A) bez konieczności odłączania aku od instalacji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15A firmy STEFPOL, są też modele z odcięciem po naładowaniu, koszt ok 200 zł. Na alledrogo są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą tego z lidla jest to, że jak akumulator się mocno rozładuje, to elektronika uzaje go za aku 6V i ładuje do tego napięcia i wtedy d*pa. Prostownik ma spełnić swoją funkcję w awaryjnej sytuacji i miarę szybko (10 godz) w pełni naładować akumulator, a nie połechtać dobry aku. Zadowolone z słabego prostownika mogą być osoby, którym tak naprawdę nie rozładował się akumulator. Panowie, przede wszystkim parametry właściwe do pojemności akumulatora, potem dopiero cena. W Lidlu jest taki prostownik, bo za taką cenę ludzie kupią i o to chodzi. Gdyby tam był prostownik markowy za 250 zeta, to ile by sprzedali ? Ot cała filozofia. Ja jestem zadowolony z swojego prostownika a nie z ceny, za jaką go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh daj już spokój temu prostownikowi z lidla;/ ja mam i nie narzekam. Naładować aku przed zimą i w trakcie nadaje się jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie chodzi o krytyke prostawnika z Lidla, mam podobny noname (napewno Chiński) i też nie narzekam. Nawet aku w audinie też podładowałem i dał rade. Ale nie zmienia to faktu, że to zabawka. Poza tym, jak piszesz, że Ci wystarcza to spełnia swoją funkcję i tyle w temacie. Jednak czasami trzeba coś więcej niż podładować akumulator, i wtedy jest problem. Trzeba mieć tego świadomość, bo potem są wpisy, że to dziadostwo, a tak nie musi być. Po prostu jest zrobiony dla mniejszych pojemności. To jest mój pogląd na ten temat, i wcale mi nie przeszkadza, że inni mają inny. Sam też nie jestem nieomylny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tani więc kupiłem żeby mieć w domu na wszelki wypadek. Tym bardziej, że zima się zblizała i przydałoby się podładować aku przed nią bo głównie jeżdze po mieście i aku może byc niedoładowany. A jako, że mój aku ma już 8 lat to jak padnie to wole teraz kupić nowy dobry aku czyt. Moll niż kupować dobry prostownik tj Bosch C7 lub CTEK MXS 7.0 za 300-400 zł po czym okaże się że aku też musze kupić i wtedy wydatki będą już spore i zapewne taki drogi prostownik nie będzie mi narazie potrzebny mając nowy aku. A do tego żona w aucie ma aku 46 Ah i do podładowania będzie jak znalazł i mój aku też podładował dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się z tobą zgodzę. Lepiej kupić nowy aku i o prostowniku można zapomnieć. Ale tutaj znowu możemy wziąść się za łby ;-) Zależy jaki aku kupisz, tani czy droższy he he. Czyli słaby albo dobry. I tu znowu wspomnę o parametrach spełniających wymagania auta. Ale te prawdziwe, nie te z ulotki w języku Chińskim. Dlaczego oryginały hulają 8 lat a zamienniki po dwóch latach padają ? (te tanie) Mam nadzieję, że Ci ciśnienia nie podniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie sobie na priv z tym pitoleniem. Co kogo interesuje ile który ma w kieszeni?? To dział techniczny a nie wątek pt. "urzekła mnie twoja historia"! :facepalm::offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jeden kupił kefir Ctek a drugi maślanke Ultimate Speed, ale obaj są zadowoleni tylko drobne rozbieżności w kwesti smaku mają.

Jak mogłem tak pomylić fora ? Zmykam na Kulinaria.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku już mam wybrany, jak ten obecny powie dość to od razu zmykam do sklepu po Moll k3 plus 85Ah:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej nic nie pisz, bo zaraz sprawdzę ile kosztuje i będzie kupa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam prostownik z marketu który był kupiony do Poloneza za 25 zeta :facepalm:, gdy ten został sprzedany :decayed: powędrował na pawlacz przy pewnej okazji spadł i potłukły się lampki i odpadła wskazówka ładowania ale nadal spełnia swe działanie nawet bez odłączania akumulatora:kox:. Sąsiad stale go używa w swoim starym Golfie i jest bardzo zadowolony, mnie kilka razy też uratował skórę w zimie:git:

Niestety czasem w Dieslu już ładowanie starego aku nic nie daje i trza nowy:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa prostowniki, jeden zwykły trafo-dioda zrobiony przez znajomego elektryka, ma regulację prądu ładowania ale trzeba go pilnować bo może przeładować akumulator. Drugi to Bosch C7 pełen automat, sprawnie i bezpiecznie ładuje akumulator i mogę go szczerze polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...